recensamant 24 august

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Niciodata nu s-a tinut cont la nicio alegere ori referendum de cei care nu si-au exercitat dreptul la vot.
Singura teama pe care o am este aceea ca, datorita faptului ca au fost luate la 10 noaptea toate actele cu buletinele de vot de catre Parchet, sa fie anulat referendumul pe motiv de viciu de procedura.
Curge o dezinformare haluciananta pe aici...

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Dar despre zecile de sedinte ale Parlamentului care nu s-au putut tine din lipsa de cvorum ai auzit ? Despre greva parlamentara a USL-ului care miza pe lipsa de cvorum pentru blocarea oricaror initiatile legislative ai auzit ? Boicot pe fata pentru a influenta prin neparticipare discutarea si adoptarea unor legi.

Sau e OK sa influentezi deciziile prin neparticipare doar daca esti de la USL si restul nu au aceleasi drepturi ?

Vorbesti despre dezinformare, in momentul in care USL-ul foloseste in continuare limbajul dublu, una spunand pentru extern si alta pentru presa din Romania, cand Antonescu incalca Constitutia zi de zi prin exercitarea unor atributii care nu tin de presedinte (a participat inclusiv la sedinte de partid ale PNL-ului, a dat indicatii cum sa fie tratati membrii care nu-i convin, a facut campanie electorala pe fata si a spus clar ca este angajat total in batalia politica actuala - unde-i rolul de mediator?) si apoi apare ca o floricica spunand ca este un presedinte discret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Danielag, ma refeream la fix ceea ce am scris vis-a-vis de aiureala motivata de CCR ca au voie populatia ori un partid! sa boicoteze. Ori se stie ca ft multi sunt care nu voteaza mai mereu, nu ca boicoteaza...dc noi nu stim cati suntem, acum tre sa ne raportam si la cei care nu voteaza pt ca: sunt in concediu, nu au bani de drum pana la sectie, nu-i intereseaza, boicoteaza, sunt morti etc etc...?

Lali, nu imi vorbi mie de porcariile facute in Parlament cu majoritate kamikaze PDL. Dc e sa vorbim pe sleau, cat au influentat cei care ACUM sunt USL, din opozitie, legile care erau pe OUG-uri PDL-iste date? ori cate motiuni au reusit ei sa treaca? Sa participe la ilegalitati? Chiulai sunt si au fost cu totii! indifernet din care barca. Astia au venit la sedinte DOAr cand aveau nevoie de prezenta ca sa isi treaca mizeriile la limita legalului si peste, aviz Robertica.
BTW, minunat CV-ul lu' Zegrean! fara cuvinte!BTW2: remember cum a fost el numit presedinte al CCR la doua! noaptea! si povestea eratei e de vis! fara suport legal, fara logica, fara judecatorii CCR-lui.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Danielag, ma refeream la fix ceea ce am scris vis-a-vis de aiureala motivata de CCR ca au voie populatia ori un partid! sa boicoteze. Ori se stie ca ft multi sunt care nu voteaza mai mereu, nu ca boicoteaza...dc noi nu stim cati suntem, acum tre sa ne raportam si la cei care nu voteaza pt ca: sunt in concediu, nu au bani de drum pana la sectie, nu-i intereseaza, boicoteaza, sunt morti etc etc...?

Lali, nu imi vorbi mie de porcariile facute in Parlament cu majoritate kamikaze PDL. Dc e sa vorbim pe sleau, cat au influentat cei care ACUM sunt USL, din opozitie, legile care erau pe OUG-uri PDL-iste date? ori cate motiuni au reusit ei sa treaca? Sa participe la ilegalitati? Chiulai sunt si au fost cu totii! indifernet din care barca. Astia au venit la sedinte DOAr cand aveau nevoie de prezenta ca sa isi treaca mizeriile la limita legalului si peste, aviz Robertica.
BTW, minunat CV-ul lu' Zegrean! fara cuvinte!BTW2: remember cum a fost el numit presedinte al CCR la doua! noaptea! si povestea eratei e de vis! fara suport legal, fara logica, fara judecatorii CCR-lui.





inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Oooo, ce memorie scurta ai, foarte mult a influentat USL activitatea Parlamentului prin boicot institutionalizat ori prin blocarea ordinii de zi de catre Presedintii Camerelor care erau in opozitie. Ce memorie selectiva ai !

Iti amintesc si ca Geoana a fost tinut in functia de presedinte al Camerei inca un an si jumatate dupa ce PSD-ul nu mai era la guvernare, dar PDL-ul nu a incalcat cu nonsalanta USL-ului regulamentele ca sa-l schimbe...

Iar despre voturi la 2 noaptea ia uita-te la cat s-au incheiat sedintele extraordinare convocate pentru schimbarea capilor PDL in luna iulie...

lucialu, eu nu-i scuz pe PDL-isti pentru greselile lor, departe de mine acest gand, as fi multumita daca ar raspunde in fata legii pentru ele, insa nu pot privi cu detasare modul cum terfelesc legile, regulamentele cei cu "revolutia bunului simt". Si cum arunca cu cuvinte urate in electoratul care nu le e favorabil, electorat care are dreptul sa aplice metode pe care ei le-au aplicat platiti fiind din banul public. Iar memoria selectiva si schimbarea dupa bunul plac a declaratiilor, pe care o aduce in prim plan USL-ul este o insulta la adresa celor care incearca sa priveasca totul cu aceeasi masura.

Eu am vazut nenumarati useri pe aici care sustin ca Basescu trebuie sa ramana, dar care au spus clar ca nu-i apara pe PDL-isti in orice conditii, ca doresc sa fie trasi la raspundere pentru greselile si faptele lor. Insa sustinatori ai USL-ului care sa nu-l apere pe plagiator sau sa nu-i scuze declaratiile aberante ale lui Antonescu nu prea am vazut.

Si apropo de plagiatul lui Ponta am aflat la ce i-a folosit, ca asta era scuza maxima a USL-istilor, ca e doar un titlu aproape onorific. Nu-i deloc asa, pe baza doctoratului a intrat in barou fara examen. Asa ca dl prim ministru nu isi apara doar o diploma ci se fereste si de o eventuala excludere din baroul Bucuresti.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Danielag, ma refeream la fix ceea ce am scris vis-a-vis de aiureala motivata de CCR ca au voie populatia ori un partid! sa boicoteze. Ori se stie ca ft multi sunt care nu voteaza mai mereu, nu ca boicoteaza...dc noi nu stim cati suntem, acum tre sa ne raportam si la cei care nu voteaza pt ca: sunt in concediu, nu au bani de drum pana la sectie, nu-i intereseaza, boicoteaza, sunt morti etc etc...?

Lali, nu imi vorbi mie de porcariile facute in Parlament cu majoritate kamikaze PDL. Dc e sa vorbim pe sleau, cat au influentat cei care ACUM sunt USL, din opozitie, legile care erau pe OUG-uri PDL-iste date? ori cate motiuni au reusit ei sa treaca? Sa participe la ilegalitati? Chiulai sunt si au fost cu totii! indifernet din care barca. Astia au venit la sedinte DOAr cand aveau nevoie de prezenta ca sa isi treaca mizeriile la limita legalului si peste, aviz Robertica.
BTW, minunat CV-ul lu' Zegrean! fara cuvinte!BTW2: remember cum a fost el numit presedinte al CCR la doua! noaptea! si povestea eratei e de vis! fara suport legal, fara logica, fara judecatorii CCR-lui.





inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Pai zic sa vorbim inainte de toate de cel care a cam masluit adresa catre Guvern (cel putin asa zice gura targului)

http://www.evz.ro/detalii/stiri/cine-este-magistratul-constitutional-tudorel-toader-prieten-de-petreceri-cu-relu-fenechiu-995782.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Baronul Dragnea si ordinul de a rade 2 milioane de romani din afara romaniei - pentru a nu le strica noptile si mancatul slaninei ...

http://www.gandul.info/politica/referendum-2012-punctajul-lui-dragnea-scoateti-doua-milioane-de-persoane-de-pe-listele-electorale-permanente-9934776

unde se mai intampla asa niste mizerii in Europa?

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Este foarte clar deja singurul mod in care ar putea sa ajunga la cifra dorita este prin scoaterea diasporei de pe listele electorale.

Sper ca romanii din strainatate au organizatii destul de puternice care sa sustina ca doresc acelasi tratament in fata legii cu cetatenii din tara. Mie mi se pare discriminatorie toata aceasta actiune, mai ales ca se bazeaza strict pe faptul ca diaspora nu voteaza cum doreste USL-ul. Daca cetatenii romani cu declarat sau nu in strainatate ar fi votat in numar mare la referendum pentru demiterea lui Basescu, sau macar la ultimele alegeri pentru USL-isti aceasta discutie nu mai avea loc. Ori asta nu este un criteriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Danielag, ma refeream la fix ceea ce am scris vis-a-vis de aiureala ......................erau pe OUG-uri PDL-iste date? ori cate motiuni au reusit ei sa treaca? Sa participe la ilegalitati? Chiulai sunt si au fost cu totii! ................. povestea eratei e de vis! fara suport legal, fara logica, fara judecatorii CCR-lui.




Oooo, ............ Basescu .............




aceasta alba ca zapada a politicii romanesti...


v-a facut cu ulcica fratilor, numai basescu vedeti si respirati










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Parca in vara era vorba ca sunt 3 milioane de alegatori fantoma, pe care liderii USL zbierau pe toate canalele media ca-i vor radia de pe liste.
Intre timp a trecut vara, a trecut si toamna, acum bate iarna la usa.
Cele 3 milioane, umflate de arsita verii, s-au tot contractat din cauza temperaturilor din ce in ce mai scazute, ajungand astazi la numai 44 de mii.
Altfel spus, www.antena3.ro/politica/romania-la-vot/bec-18-2-milioane-de-romani-cu-drept-de-vot-la-alegerile-parlamentare-de-duminica-194913.html" target="_blank">ramane ca-n gara vara.

Linkul l-am pus de la cei care urlau cel mai tare acum 6 luni ca am fi doar 15 milioane de alegatori, dar acum ca suntem tot 18 tac malc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Parca in vara era vorba ca sunt 3 milioane de alegatori fantoma, pe care liderii USL zbierau pe toate canalele media ca-i vor radia de pe liste.
Intre timp a trecut vara, a trecut si toamna, acum bate iarna la usa.
Cele 3 milioane, umflate de arsita verii, s-au tot contractat din cauza temperaturilor din ce in ce mai scazute, ajungand astazi la numai 44 de mii.
Altfel spus, www.antena3.ro/politica/romania-la-vot/bec-18-2-milioane-de-romani-cu-drept-de-vot-la-alegerile-parlamentare-de-duminica-194913.html" target="_blank">ramane ca-n gara vara.

Linkul l-am pus de la cei care urlau cel mai tare acum 6 luni ca am fi doar 15 milioane de alegatori, dar acum ca suntem tot 18 tac malc.


dupe cum bate vantul coane capcaunule, e bien stiu ca "iarna nu'i ca vara" si apoi daca s-au epuizat fondurilii speciale alocate raspandacilor e normal sa nu se mai activeze, nu-si bate nimeni gura pe de moca

Mergi la inceput