recensamant 24 august

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Eu n-am uitat, n-am memoria asa scurta ca a voastra



Poate nu-i scurta...dar cu siguranta este selectiva.
Nu doresti sa discuti decat ceea ce-ti demonstreaza teoriile. Restul...pauza.
Noapte.

PS: Lasa moderatorii...ca n-au nici o vina.
Metoda e veche: pe vremuri cica scapam de sanctiuni ce eram sotul Torei (n-am priceput niciodata sensul), acuma scap ca-s moderator. Depaseste si tu nivelul sedintei de partid...nu e cazul si nu te ia nimeni in serios.
Greu in politica fara partid unic...nu?


Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Un subiect mai jos il pomenesti pe Rege. Memoria ta scurta nu-ti spune ce josnic s-a exprimat bolsevicul suspendat despre el. QED.

P.S Partid unic vreti voi. Base asa a trait, asa vrea el, sa conduca si bondarii care zboara pe langa Cotroceni. Iar mesajul acela al tau tot insultator ramane, indiferent cat te dai lovit. Tactica e veche monser, vezi cu altii, poate-ti merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Da e adevarat ca toti politicienii de la putere azi au avut un discurs mizerabil cu privire la regalitate .

Dar acum au ajuns in situatia in care nici ademeniti cu functii si mariri nu mai vin sa fie mistrii , ce parere ai ?
Daca insusi Ponta a ajuns sa aiba cumul de functii...
A, da simplu

Facem un guvern cu Ponta ,Voiculescu si Antonescu , astia rimeaza bine intre ei si nici nu se contrazic ./

Macar asa se vor face si ceva economii la buget...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_mar spune:

dar modul mizerabil in care a fost scos Regele din tara in '90 si '92 de catre iliescu l-ai uitat (asta ca tot vorbim de memorie scurta)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ingrid, esti asa de previzibila...
Am plasat special numele Regelui in contextul celui al lui Basescu. Stiam ca cineva din gasca ta va sari imediat...si nu m-am inselat.
Am vrut sa dovedesc ca indiferent care-i subiectul (acolo comentam ura viscerala pe care Iliescu$comp au insuflat-o romanilor creduli vis a vis de cateva peronaje, printre care Regele Mihai) singurele idei care-ti ies pe gura au legatura cu Basescu. Eu nici nu i-am pomenit numele.
Esti mult, mult prea afectata. Omul asta te obsedeaza si ti-ai pierdut toata logica.
Mult prea previzibila...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Ponta declara ca www.agerpres.ro/media/index.php/politic/item/141185-Premierul-Ponta-spune-ca-minirecensamantul-nu-poate-fi-pus-in-aplicare-din-cauza-boicotului.html" target="_blank">mini-recensamantul nu mai poate avea loc. Explicatia lui e ca acest mini-recensamant ar fi boicotat.

Mai departe explica ce a solicitat CCR, citand partial din decizia acesteia.

Conform deciziei CCR, Guvernul trebuie sa trimita la CCR "listele electorale permanente actualizate conform dispozitiilor articolului 17 alineat 2 din Legea 3/2000, liste in baza carora s-a desfasurat referendumul".

Ponta spune ca i s-au solicitat "listele electorale permanente actualizate conform dispozitiilor articolului 17 alineat 2 din Legea 3/2000", fara sa aminteasca faptul ca listele trebuie sa fie cele folosite la referendum. Trunchierea e grosolana.




Eu pot sa inteleg un ziarist platit care trunchiaza o decizie ca sa-i iasa titlul de prima pagina.

Insa Premierul Romaniei care trunchiaza un text al Curtii Constitutionale ca sa poata sa masluiasca niste rezultate electorale
este incalificabil.


Fetelor care tineti pana-n panzele albe cu USL-ul si asta intra la categoria "nu conteaza mijloacele, doar sa-l dam jos pe Basescu" ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Lali, antenele au explicat deja ce s-a intamplat...CC minte, cica acum au venit cu erata, nu ca textul a fost publicat in mod intentionat gresit...nuuuu, acum se demonstreaza de ce guvernul a luat sub aripa sa protectoare MO ,fulgerator, de pe-o zi pe alta...dar,de, tot dictatorul e de vina!Eu stau asa si ma intreb, oare n-ar fi cazul sa avem si niste procese de inalta tradare, ca astora nu le-a venit asa,hodoronc tronc ,sa o puna de-o lovitura de stat...au gandit-o din vreme , au conspirat...serviciile secrete nu cred sa au stat cu mainile in san si duritatea cu care au fost tratati de catre UE si SUA imi da senzatia ca treaba e destul de groasa ptr ei...probabil ca nu din prostie nu se opresc ci nu mai pot sa dea inapoi ptr ca stiu ce ii asteapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

dyanna, ameninti si tu ? Invata, te rog, ca respectarea legii a devenit optionala si apelurile la neincalcarea ei se cheama amenintari.

Ia sa mai prind eu vreun inspector sau politist care-mi spune ca pot sa iau amenda daca fac mai stiu eu ce. Ti-l zbor pana la Antena 3 sa-i explice ca nu tin la mine amenintarile ! Ups, s-ar putea sa trebuiasca sa ma fac politician inainte ca sa ma bage si pe mine in seama...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Lali, pai cum sa-i amenint eu ca doar nu-s sef la SRI?...eu fac doar presupuneri...parca l-am auzit pe Lazaroiu,la B1, transmitandu-i ceva d-lui presedinte interimar in legatura cu butonul 3, cica daca-l apasa si-ar fi gasit cu surprindere numele pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pe fondul nelamuririlor mele privind cum de poate un guvern, sprijinit si de un presedinte interimar, sa faca gafe dupa gafe, imense si dezonorante ca sa nu spun penale, mi-am dat seama ca pe langa tremuriciul de care s-au molipsit unii dupa incarcerarea lui Nastase si de dorinta de a-si aservii anumite institutii, mai este o problema pe care musai sa o rezolve ACUM!

USL-ul trebuie sa scape de Basescu anul asta pt. ca situatia economica si implicit cea sociala se va inrautati de o asemenease maniera incat numai daca vor avea un presedinte al lor se vor mai putea salva.
In cazul, previzibil dealtfel, ca vom ajunge intr-o situatie ff. grea, cine va mai vota in iarna cu USL-ul? Nimeni!
In prostia lor nici nu-si dau seama ca prin greselile anuntate si taxate zilnic nu fac decat sa le dea credite PDL-istilor!
De aceea nu intelegeam eu ce poate sa tulbure mintea unor asa-zisi politicieni in asemenea masura incat sa comita zilnic erori dupa erori!
Ei stiu ce ne asteapta asa ca noi trebuie sa ne dam cu apa rece pe fata si sa gandim lucid incotro o apucam ca e de rau si NIMENI NU NE VA AJUTA!
Edit. Adaug ca sa fiu mai bine inteleasa: NICI MACAR BASESCU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ingrid, esti asa de previzibila...
Am plasat special numele Regelui in contextul celui al lui Basescu. Stiam ca cineva din gasca ta va sari imediat...si nu m-am inselat.
Am vrut sa dovedesc ca indiferent care-i subiectul (acolo comentam ura viscerala pe care Iliescu$comp au insuflat-o romanilor creduli vis a vis de cateva peronaje, printre care Regele Mihai) singurele idei care-ti ies pe gura au legatura cu Basescu. Eu nici nu i-am pomenit numele.
Esti mult, mult prea afectata. Omul asta te obsedeaza si ti-ai pierdut toata logica.
Mult prea previzibila...


Urat mesaj si jignitor.
Vezi ca pe aici combatantele din ambele 'gasti 'au pastrat ( in ciuda optiunilor politice diferite ) un nivel mai elevat.
Incearca sa combati ideile si nu omul.
Sa stii ca intr-un fel sau altul toti suntem obsedati de basescu,din o mie de motive.
Si inca ceva, marlania lui referitoare la Regele Mihai, nu are scuze ( adica , asa ca sa intelegi , chestia cu "da si iliescu" nu e un argument ) .Oricum ,eu nu cred ca Ingrid e PSD-ista.
Nici eu nu sunt dar tot nu-l mai vreau presedinte pe base.
Si e dreptul nostrusa avem o o pinie diferita de a voastra fara sa fim infierate proletar.

Mergi la inceput