recensamant 24 august

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Eu n-am uitat, n-am memoria asa scurta ca a voastra



Poate nu-i scurta...dar cu siguranta este selectiva.
Nu doresti sa discuti decat ceea ce-ti demonstreaza teoriile. Restul...pauza.
Noapte.

PS: Lasa moderatorii...ca n-au nici o vina.
Metoda e veche: pe vremuri cica scapam de sanctiuni ce eram sotul Torei (n-am priceput niciodata sensul), acuma scap ca-s moderator. Depaseste si tu nivelul sedintei de partid...nu e cazul si nu te ia nimeni in serios.
Greu in politica fara partid unic...nu?


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Citat:
citat din mesajul lui lili_mar

direct de la CCR, proaspata: http://www.ccr.ro/events/2012/anexa6august.pdf

edit: am scris in acelasi timp, Mickyyy :)


Eeee, v-am zis ca CCR o sa dea un comunicat oficial luni...n-au intarziat s-o faca...acum crezi eumada?...sau mai bine zis cum comentezi aceasta eroare nevinovata care a produs o isterie generala?







Io nu pot sa cred ca-i eroare nevinovata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Rufus,nu vrei sa te calmezi?
Nu ma asteptam de la tine sa bagi la gramada in aceeasi oala pe toata lumea.....suna aiurea,zau.





Care-i problema? Ca nu mai vreu sa retraiesc extremismul din anii aia? Ca mi s-a luat?
Asta e...te asteptai, nu te asteptai...




Ha?Imi aduc si eu aminte chit ca aveam 14 ani.....



Si ce anume iti aduci tu aminte de la 14 ani? Da si tu vreo doua exemple...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Olympia am uitat ghilimelele...tot 'nevinovata' a fost si greseala cu Nu pierdut din avizul CCR care a schimbat total decizia curtii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

ce-au zis unii, ce-au priceput altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

sa radem cu noul ministru ... intra in scena presedintii de bloc

http://www.evz.ro/detalii/stiri/radu-stroe-nu-renunta-la-mini-recensamant-putem-folosi-la-actualizarea-listelor-presedint-995.html

eu guvern mai penibil ca asta nu cred ca a mai avut Romania de la 1 ian 1990.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

sa radem cu noul ministru ... intra in scena presedintii de bloc

http://www.evz.ro/detalii/stiri/radu-stroe-nu-renunta-la-mini-recensamant-putem-folosi-la-actualizarea-listelor-presedint-995.html

eu guvern mai penibil ca asta nu cred ca a mai avut Romania de la 1 ian 1990.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


a uitat de babele de pe sant/usa blocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui patou

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Eu nu pricep ceva: BEC-ul a validat referendumul. Nu?
La inceperea alegerilor au existat niste liste electorale.
In baza lor s-a efectuat referendumul.
Deci tacit BEC-ul a acceptat aceste liste.

Daca acum nu sint bune, inseaamna ca de la inceput ceva nu s-a desfasurat bine. Deci recensamintul ar putea fi anulat.
nu?






citisem o comparatie foarte realista. Un meci de fotbal. Una dintre echipe are neaparata nevoie de victorie dar nu reuseste decat un sut amarat si mingea se opreste la vreo 5 metri de poarta. Dupa terminarea meciului incep sa comenteze cum ca portile n-ar fi fost bine plasate si daca ar fi fost cu 5 metri mai in fata sutul lor amarat ar fi fost gol. Culmea arbitrii incep sa se intrebe daca intr-adevar portile au fost bine plasate.



www.pasipecaleacredintei.wordpress.com" target="_blank">pe cont propriu



intamplare reala: intr-un meci de fotbal (cca 20ani in urma) Piturca a inscris un gol cu...ceafa, golul perfect valabil a fost anulat de arbitrii la protestele portarului care a obiectat ca nu a repus mingea in joc ci a aruncat-o la nervi (il enervase Piti cu ceva)si mingea s-a lovit de ceafa lui P ricosand inapoi in poarta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si daca diaspora ar fi votat masiv pentru Geoana data trecuta, nu pentru Basescu ? Mai aveau guvernantii actuali problema asta ?
Daca cineva crede ca ca raspunsul e nu, atunci e clar ...


Eu, personal cred ca e super bine ca cei plecati, indiferent de cati ani si indiferent pentru ce, daca au cetatenie romana sa aiba si drept de vot. Ar fi excelent sa si voteze cat de multi. Ba chiar cu cati mai multi ani au acolo, cu atat mai bine.
Sigur, salamul lor nu mai are alt gust, ca globalizarea a rezolvat problema asta dar vorbim de niste oameni care-si schimba usor, usor mentalitatile. Vorbim de niste oameni care invata ca toate legile trebuie respectate, ca ordinea si regulile fac societatea mult mai prietenoasa fata de cetatean si asigura un viitor previzibil copiilor lor. Ca solutiile individuale gasite de fiecare pentru el si familia lui duc mai departe societatea si nu invers.

Si, in acest caz eu, cred ca au o alta perspectiva asupra a ceea ce se intampla in tara si este important sa-si spuna punctul de vedere.

Nu zic ca nu sunt si in tara cetateni cu aceeasi perspectiva, dar dintr-un bun simt comun stiu ca punctele de vedere diferite trebuie ascultate si gandite, nu eliminate. A trecut vremea cand idealul era sa gandim toti la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Ponta declara ca www.agerpres.ro/media/index.php/politic/item/141185-Premierul-Ponta-spune-ca-minirecensamantul-nu-poate-fi-pus-in-aplicare-din-cauza-boicotului.html" target="_blank">mini-recensamantul nu mai poate avea loc. Explicatia lui e ca acest mini-recensamant ar fi boicotat.

Mai departe explica ce a solicitat CCR, citand partial din decizia acesteia.

Conform deciziei CCR, Guvernul trebuie sa trimita la CCR "listele electorale permanente actualizate conform dispozitiilor articolului 17 alineat 2 din Legea 3/2000, liste in baza carora s-a desfasurat referendumul".

Ponta spune ca i s-au solicitat "listele electorale permanente actualizate conform dispozitiilor articolului 17 alineat 2 din Legea 3/2000", fara sa aminteasca faptul ca listele trebuie sa fie cele folosite la referendum. Trunchierea e grosolana.

Mergi la inceput