recensamant 24 august

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Rufus, ce-ar fi sa-ti amintesti de mesajul ala cu c..v.le unde se vede ca esti moderator, altfel ai fi primit ceva, cel putin sper, pentru ca un mesaj atat de insultator n-am citit de mult. Asta asa, ca o micuta observatie, stii tu, cu barna si paiul?

Daca tot se frisoneaza pe aici ca vin comunistii si se pun filme, ati putea desigur sa va amintiti si cum l-a prins revolutia pe Basescu, cam pe unde si in ce guverne a fost el, ei, ce spuneti, va tin bracinarii?
Eu n-am uitat, n-am memoria asa scurta ca a voastra, stiu perfect de bine de unde se trage si cu ce persoane e populat PD, de unde a furat L-ul din coada, ba chiar imi amintesc ca si azi ce uniune frumoasa au facut cu PSD cativa anisori mai devreme.
Cine controleaza trecutul, controleaza viitorul. Cine controleaza prezentul, controleaza trecutul.
Noroc ca mai sunt ca mine ca n-au uitat nimic. Si nici nu vor uita. Nici dintr-o directie, nici din cealalta. Degeaba il spalati voi cu inalbitor pe Base, ati facut ca si Thetis cu Ahile: calcaiul ii e rosu.
Populismele si demagogia lui ieftina inseala doar persoanele naive. Si la cate sunt in Romania are de unde alege.
Capcaune, toti se legitimeaza cu poporul. Asa se legitima si Base. Si Constantinescu. Si Iliescu. Doar ca la primul, poporul asta i-a cam dat un sut in dos. Nu cu forta a 9 milioane, dar la 7.400 se simte oricum.
Scindarea asta nici macar Iliescu n-a putut s-o faca. Sa imparta Romania in doua cu atata perfectiune de parca ar fi taiata cu briciul. Sa invrajbeasca diverse categorii sociale.
Quem Deus vult perdere, dementat prius.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Populismele si demagogia lui ieftina inseala doar persoanele naive. Si la cate sunt in Romania are de unde alege.


Stiu ca tu ai spus-o in alt context, dar doamne, ce bine se potriveste cu strategia usl-ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

pana una alta n-are cine ne numara - Rus si Dobre tocmai au demisionat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Asa e, Ingrid, ai dreptate, si acum Ion iliescu crede ca el a facut ordine in 1990 pentru ca in Piata Universitatii se petreceau acte anarhice de vandalism. 15 martie 1990 nu a existat, iar intelectualii, identificati prin barbi si ochelari, nu erau vanati printre panselutele plantate cu atata drag de semeni in centrul capitalei. Voiculescu este un securist care sustine valori corecte samd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

pana una alta n-are cine ne numara - Rus si Dobre tocmai au demisionat
Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...

Eu asteptam de vineri demisia, stiam ca pana la urma si-o vor da ...in momentul in care l-au contrazis pe Pontica alta cale nu mai exista...USL ar fi vrut sa scoata castanele din foc cu mana MAI si administratiilor locale...bineinteles ca antenele vor spune ori ca Rus ea fost amenintat de Basescu ,ori e omul lui de curte...daca unul te avertizeaza ca e ilegal ce faci bag de seama ca te ameninta...USL are o logica neinteleasa ptr mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Pentru ca Ponta se preface ca nu pricepe care-i treaba cu listele, CC i-a trimis o adresa cu dedicatie

http://i49.tinypic.com/2vwcyyu.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_mar spune:

direct de la CCR, proaspata: http://www.ccr.ro/events/2012/anexa6august.pdf

edit: am scris in acelasi timp, Mickyyy :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Asteptam saptamana viitoare sa vedem exact ce si cum...culmea ca nu a aparut nic` pe la televiziuni despre greseala asistentului magistrat...

Eu pe 24 sunt la mare...cum ma trec astia ....poate ma scot de pe liste..

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."



Asistent magistrat la CCR? El a redactat prima adresa catre guvern?
USL stia ca-i o greseala acolo... Din ce in ce mai interesant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Eu am tras chiulul de pe forum in week-end, daca s-a postat deja asta, scuze ca ma repet (abia acum lecturez din urma)

www.adevarul.ro/locale/bucuresti/Nu_ai_fost_la_Referendum-dar_apari_pe_lista_de_votanti-_Vezi_cum_poti_afla_daca_cineva_a_votat_ilegal_in_locul_tau_0_749925047.html#" target="_blank">cum poti afla daca ai votat la referendum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_mar

direct de la CCR, proaspata: http://www.ccr.ro/events/2012/anexa6august.pdfedit: am scris in acelasi timp, Mickyyy :)
Eeee, v-am zis ca CCR o sa dea un comunicat oficial luni...n-au intarziat s-o faca...acum crezi eumada?...sau mai bine zis cum comentezi aceasta eroare nevinovata care a produs o isterie generala?

Mergi la inceput