Ponta a plagiat! (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui coracora
Basescu este o nulitate din toate punctele de vedere: nu e un om de stat cu greutate, e doar un usuratic si-un smecheras procopsit; isi schimba declaratiile dupa cum bate vantul si nu suporta sa nu fie buricul pamantului.

Scimba, te rog, Basescu cu Antonescu si se va putea spune ca, in sfarsit, scrii ceva adevarat.


Nu schimb, raman la ceea ce am afirmat. Basescu este o nulitate.
Referendumul este despre Basescu, oricat ar incerca sa deturneze sustinatorii sai atentia electoratului.
Cui nu-i e drag Antonescu, e liber sa nu-l voteze la urmatoarele alegeri.
Acum nu sunt alegeri, e referendum.
Basescu e o nulitate.
Asta asa, ca sa se inteleaga.

Citat:
Citat:
Dar ca tu sa compari profesia lui - de capitan de nava - cu cea a lui Antonescu si respectiv Ponta si sa le declari pe cele din urma ca nereprezentand vreo mare realizare profesionala, spune ceva despre tine ca om dar si reafirma dorinta ta neostoita de-a-l plasa pe Basescu in varful gramezii. Cum necum Basescu trebuie sa fie cel mai cel.

Ce profesie are Ponta in afara de plagiator? Ca procuror n-are nicio realizare pe langa teza de doctorat copiata.
Ce profesie are Antonescu in afara de cea de chiulangiu?
Basescu, macar a fost la carma unui vapor, in mijlocul oceanului, prin furtuna.


Looooollll Basescu a fost in mijlocul oceanului prin furtuna.... mai mai ca ma induiosezi...
Si ce-i cu asta??? Ce argument este asta? Cum il califica furtuna pe Basescu sa se afle intr-o functie publica de o asemenea importanta?
Si cocseristul e in cocserie la zeci de grade caldura, si pompierul se lupta cu flacarile incendiilor, si chirurgii opereaza oameni..... si ce? Asta le e meseria. Ce realizari ai vrea de la un profesor de istorie? Banuiesc ca m-ai lua in ras daca ti-as spune ca Antonescu a avut elevi olimpici... asta nu e o realizare demna de un sef de stat.... Insa bisnita cu blugi si casete video este, ca asta a facut Basescu, vajnicul carmaci pe timp de furtuna!!

Citat:
In plus, Basescu isi respecta sotia, ailalti doi au lasat de izbeliste prima lor sotie. Iar asta spune foaaaarte multe despre calitatea umana ...


Basistii sunt facuti dupa chipul si asemanarea carmaciului, asadar discursurile le sunt tot la fel de mizerabile.
Cum poti face asemenea afirmatii despre Antonescu? I s-a sinucis prima sotie, ai fost acolo sa vezi daca el a impins-o (moral sau fizic)?????????????

SA-TI FIE MARE RUSINE PENTRU MIZERIA PE CARE AI SCRIS-O!

Asta spune multe despre tine ca om. Spune totul.

Cat despre faptul ca Ponta e divortat, care e relevanta??????????????? Nu au voie oamenii sa divorteze? Ai fost tu ACOLO sa vezi ce s-a intamplat??


Eu nu stiu de unde va adunati tupeul sa scrieti marsaviile astea......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Capcaune ,ti-ai cam pierdut argumentele si te legi de nimicuri....ce treaba are divortul cu politica?Deja i-ai jignit pe cei care sunt singuri pe forum....ma refer la anumiti useri divortati,in divort sau cu probleme...asa mult si respecta sotia ca se intalnea la mare cu nevasta lui Cocos...noaptea...

Mai sa gasesti ca ultim argument ca sunt divortati....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Mickyyy, tu nu poti fi obiectiva nici macar pret de o secunda iar asta este, in opinia mea, o tara a tuturor sustinatorilor lui Basescu.
Daca eu sunt pregatita sa admit oricand, SI O FAC, ca Ponta trebuie pedepsit daca a gresit in vreun fel in privinta lucrarii de doctorat, tu niciodata nu vei putea sa-ti calci pe inima si sa admiti ca Basescu este un personaj sinistru, fara prestanta dar cu tupeu, fara viziune dar cu dorinta nepotolita de putere, un neavenit care, trezindu-se pe scaunul de la Cotroceni, bate din picior si asteapta ca toti sa-l serveasca.
Basescu este o nulitate din toate punctele de vedere: nu e un om de stat cu greutate, e doar un usuratic si-un smecheras procopsit; isi schimba declaratiile dupa cum bate vantul si nu suporta sa nu fie buricul pamantului.

Dar ca tu sa compari profesia lui - de capitan de nava - cu cea a lui Antonescu si respectiv Ponta si sa le declari pe cele din urma ca nereprezentand vreo mare realizare profesionala, spune ceva despre tine ca om dar si reafirma dorinta ta neostoita de-a-l plasa pe Basescu in varful gramezii. Cum necum Basescu trebuie sa fie cel mai cel.

Ei bine, afla ca pentru multi romani, el nu numai ca nu e cel mai cel in sensul de varf, ba chiar se plaseaza la periferia calitativa a umanitatii. Un om care pocneste un copil iar apoi da vina pe pixelul albastru (!!!??), care spune ca nu e nici o criza in Romania ca mai apoi s-o dea la intors cu 180 de grade, care in timp ce populatia saraceste se imbogateste vazand cu ochii (vezi draga Doamne, a avut ocazia sa faca niste tranzactii avantajoase - vezi evz de azi), care isi tine bocancul pe grumazul serviciilor secrete si face felurite inscenari cand ii vine lui pe chelie, transformand astfel statul de drept (cel in mare pericol zilele astea zice-se) in stat politienesc ... ei bine acest om nu merita sa se afle nici macar in fruntea asociatiei de locatari a blocului in care locuieste. Asta in eventualitatea in care ar locui intr-un bloc, dar vezi tu, Mickyyy, lui ii plac casele, asa ca si-a dat siesi una, ca doar putea.

Toate treburile astea sunt mult prea evidente ca sa treaca pe sub radarul unui cetatean cat de cat informat despre conducatorii tarii. Si sper sa se vada asta duminica la vot; sper ca romanii sa taxeze lasitatea, manelarismul, tupeul, smecheria si perversitatea.


Coracora,ma intreb de ce ne-om fi certat noi candva....ca uite gandim la unison...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Basescu este o nulitate in viziunea USL-istilor si asta spune tot!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Referendumul este despre Basescu ...


nu, cora draga, referendumul nu este despre Basescu, referendumul este despre doi parveniti si o turma de parlamentari penali si corupti pina in maduva oaselor care nu au chef de justitie in tara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora
Eu nu stiu de unde va adunati tupeul sa scrieti marsaviile astea......

Discutam despre referendum sau despre ce-ti imaginezi tu ca as fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Referendumul este despre Basescu ...


nu, cora draga, referendumul nu este despre Basescu, referendumul este despre doi parveniti si o turma de parlamentari penali si corupti pina in maduva oaselor care nu au chef de justitie in tara asta.



degeaba ne consumam energia aici sa mai explicam.
unii stie mai bine cum sta treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui coracora
Eu nu stiu de unde va adunati tupeul sa scrieti marsaviile astea......

Discutam despre referendum sau despre ce-ti imaginezi tu ca as fi?


Tu discutai despre referendum cand ai afirmat ca sinuciderea primei neveste a lui Crin Antonescu i se poate imputa?
Sau ca divortul prin care a trecut Ponta are relevanta in contextul politic actual?

Oricum ai da-o, in stil basist fireste, tot rusine trebuie sa-ti fie ca ai scris asa ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Capcaune, ti-ai cam pierdut argumentele si te legi de nimicuri....ce treaba are divortul cu politica? Deja i-ai jignit pe cei care sunt singuri pe forum.

Mai usor cu ofuscarile.
In timp ce eu ii analizez pe prezidentiabili, tocmai voi sunteti cei care, in lipsa unor argumente, rastalmaciti si analizati postarile userilor.
Cat despre cine si cum jigneste, ti-am explicat intr-o alta postare, cu citate concludente, cum stam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Capcaune au fost doua sau trei mesaje ,spre deosebire de toate subiectele politice care abunda in expresii nu tocmai elegante.Acu` am vazut poate fata adevarata a multor useri.
Poti sa-mi spui ce relevanta are ca cei doi au divortat?Explica rationamentul si de ce ar trebui sa fie un factor demn de luat in seama.

Sau e doar opinia ta?
Opinia nu trebuie justificata dar nici folosita pe post de argument.
Iar daca e afirmatie atunci trebuie argumente ,dovedite.

Mergi la inceput