Ponta a plagiat! (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Hai mai Mickyyy ca esti chiar exagerata.
Cum sa compari un om de 60 de ani cu 2 tinerei la capitolul experienta profesionala. Nu-i just.


Ok, atunci comparati-l pe Crin cu MRU! Ambii profesori de istorie! SI aceeasi sursa pentru ambii - wiki

Nu va dau cu copy-paste ca pe wiki e cu caractere romanesti, si tre sa stau sa pigulesc la ele prea mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Coracora, cu ce parte a postarii mele nu esti de acord ?


Nu coteaza. Apasa doar pe buton.




Exact, pacat ca am sters mesajele, de obicei cand intra sa citeasca pe-aici da cu - din principiu la orice post de-al meu (poate si de-al altora), e haios cans apar dintr-o data 5-10 mesaje private, la interval de 1-2 minute maxim, coracora a evaluat . Nici nu ma mai agit sa vad ce-o deranjeaza, probabil simplu fapt ca sunt pro basescu e suficient sa fie contra la orice zic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Ufff...n-ai inteles inca nimic.

Acum vor compara un umil profesor cu un securist "recunoscut".

Ntzzz...

Mai cauta

Sau nu, dupa cum doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Coracora, cu ce parte a postarii mele nu esti de acord ?


Nu coteaza. Apasa doar pe buton.




De asta m-am prins si eu dar credeam ca e vorba doar de politica. In mesajul respectiv vorbeam de educatia copiilor si de principii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
In mesajul respectiv vorbeam de educatia copiilor si de principii.

Nu-s in programul USL. Prioritatile sunt altele: desfiintarea DNA, ANI, CNSAS etc. Daca nu esti de acord cu ele primesti un dislike.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Hai ca m-am enervat ! Deceneus, nu uita ca scrii pe un forum unde majoritatea covarsitoare a celor ce posteaza au copii ce sunt sau urmeaza sa intre in sistemul de invatamant romanesc. Copii pe care ne straduim sa-i crestem insuflandu-le niste valori si sfatuindu-ne pe aici cum sa-i educam corect.

Copii pe care-i va lua sub obladuire un sistem de invatamant condus de doi ministri (Pop si Andronescu) care s-au straduit din rasputeri sa acopere furtul lui Ponta. Si care au spus Universitatii Bucuresti (unde Ponta si-a facut doctoratul), ce a avut curajul sa cerceteze lucrarea de doctorat obiectiv, ca este in afara legii si ca nu-i intereseaza concluziile lor. Momentul trebuie exploatat pentru a se incerca o asanare in sistem. In schimb cei doi ministri au facut totul ca sa bage pumnul in gura celor ce-si recunosteau greseala. Bleah!

Desigur, toti hotii trebuie pedepsiti.

Dar aceia care fura in procesul de educatie, aceia care arata zecilor de mii de elevi ca a copia nu este prea grav si ca totul este sa ai o functie care sa-ti permita sa te acoperi, mie imi fac sila. Pentru ca pervertesc oamenii pe termen lung.

Insa, dupa parerea ta este ceva ce trebuie trecut sub tacere, pentru ca sunt hoti mai mari si pentru ca hotia a devenit parte a vietii noastre de zi de zi. Eu nu sunt de acord cu asta.

Pentru ca, discutand cu o cunostinta despre principiile mele de educatie si formare mi-a spus : "Da, este minunat ce faci tu cu copilul tau, dar nu stiu pentru ce societate il pregatesti, oricum nu pentru asta in care furtul si descurcatul sunt la ordinea zilei."
Tu ai renuntat ? Ce ii spui copilului tau care te intreaba sa spunem ca daca primul ministru copiaza el de ce sa n-o faca? De ce el este supravegheat la bac de o camera de luat vederi, cand altii pot copia in fel si chip fara a fi pedepsiti ? Si sa nu crezi ca sunt prea prosti copiii nostri ca sa faca astfel de legaturi...





Lali, ma ia cu greata cand vad ce se petrece in invatamant, poate ar trebui sa deschid un topic dupa nebunia asta de referendum sa vorbim despre mizeria din unele scoli. Acestui domn nici ca-i pasa ce exemplu da unor tineri. Si nu prea se poate face nimic, deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Mickyyy, tu nu poti fi obiectiva nici macar pret de o secunda iar asta este, in opinia mea, o tara a tuturor sustinatorilor lui Basescu.
Daca eu sunt pregatita sa admit oricand, SI O FAC, ca Ponta trebuie pedepsit daca a gresit in vreun fel in privinta lucrarii de doctorat, tu niciodata nu vei putea sa-ti calci pe inima si sa admiti ca Basescu este un personaj sinistru, fara prestanta dar cu tupeu, fara viziune dar cu dorinta nepotolita de putere, un neavenit care, trezindu-se pe scaunul de la Cotroceni, bate din picior si asteapta ca toti sa-l serveasca.
Basescu este o nulitate din toate punctele de vedere: nu e un om de stat cu greutate, e doar un usuratic si-un smecheras procopsit; isi schimba declaratiile dupa cum bate vantul si nu suporta sa nu fie buricul pamantului.

Dar ca tu sa compari profesia lui - de capitan de nava - cu cea a lui Antonescu si respectiv Ponta si sa le declari pe cele din urma ca nereprezentand vreo mare realizare profesionala, spune ceva despre tine ca om dar si reafirma dorinta ta neostoita de-a-l plasa pe Basescu in varful gramezii. Cum necum Basescu trebuie sa fie cel mai cel.

Ei bine, afla ca pentru multi romani, el nu numai ca nu e cel mai cel in sensul de varf, ba chiar se plaseaza la periferia calitativa a umanitatii. Un om care pocneste un copil iar apoi da vina pe pixelul albastru (!!!??), care spune ca nu e nici o criza in Romania ca mai apoi s-o dea la intors cu 180 de grade, care in timp ce populatia saraceste se imbogateste vazand cu ochii (vezi draga Doamne, a avut ocazia sa faca niste tranzactii avantajoase - vezi evz de azi), care isi tine bocancul pe grumazul serviciilor secrete si face felurite inscenari cand ii vine lui pe chelie, transformand astfel statul de drept (cel in mare pericol zilele astea zice-se) in stat politienesc ... ei bine acest om nu merita sa se afle nici macar in fruntea asociatiei de locatari a blocului in care locuieste. Asta in eventualitatea in care ar locui intr-un bloc, dar vezi tu, Mickyyy, lui ii plac casele, asa ca si-a dat siesi una, ca doar putea.

Toate treburile astea sunt mult prea evidente ca sa treaca pe sub radarul unui cetatean cat de cat informat despre conducatorii tarii. Si sper sa se vada asta duminica la vot; sper ca romanii sa taxeze lasitatea, manelarismul, tupeul, smecheria si perversitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora
sper ca romanii sa taxeze lasitatea, manelarismul, tupeul, smecheria si perversitatea.


intru totul de acord cu cele de mai sus! ei, nu chiar intru totul, ca nu stiu ce-i aia manelarism. dar, ma rog, in mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap
intru totul de acord cu cele de mai sus! ei, nu chiar intru totul, ca nu stiu ce-i aia manelarism. dar, ma rog, in mare!


Pentru o ilustrare fidela a termenului de "manelarism", recomand melodia "Hai Basescu la putere" lansata de Florin Salam si Printesa Ardealului in campania din 2009. Clientul este, in mod evident, Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora
Basescu este o nulitate din toate punctele de vedere: nu e un om de stat cu greutate, e doar un usuratic si-un smecheras procopsit; isi schimba declaratiile dupa cum bate vantul si nu suporta sa nu fie buricul pamantului.

Scimba, te rog, Basescu cu Antonescu si se va putea spune ca, in sfarsit, scrii ceva adevarat.
Citat:

Dar ca tu sa compari profesia lui - de capitan de nava - cu cea a lui Antonescu si respectiv Ponta si sa le declari pe cele din urma ca nereprezentand vreo mare realizare profesionala, spune ceva despre tine ca om dar si reafirma dorinta ta neostoita de-a-l plasa pe Basescu in varful gramezii. Cum necum Basescu trebuie sa fie cel mai cel.

Ce profesie are Ponta in afara de plagiator? Ca procuror n-are nicio realizare pe langa teza de doctorat copiata.
Ce profesie are Antonescu in afara de cea de chiulangiu?
Basescu, macar a fost la carma unui vapor, in mijlocul oceanului, prin furtuna.

In plus, Basescu isi respecta sotia, ailalti doi au lasat de izbeliste prima lor sotie. Iar asta spune foaaaarte multe despre calitatea umana ...

Mergi la inceput