Meciul politic

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Vezi Mikyyy care-i diferena intre noi.
Eu am trait 3 ani "cu convingerea ca e lovitura de stat, batjocora la adresa Romaniei, incalcarea statului de drept, incalcarea legilor si atributiilor, minciuna si manipulare," din partea lui Basescu, cand se ascundea dupa imunitate, sau cand sfida Parlamentul care aproba orice-i trecea presedintelui prin minte.

Romania a functionat ca o republica prezidentiala de tip "putinist" dupa 2008 si tot nu am acceptat si nu am aprobat prestatia lui Crin.

Tu ii scuzi iesirile lui MRU pe considerentul ca "scopul scuza mijloacele", lucru pe care nu l-ai acceptat de la guvernul Ponta in relatia cu Basescu, si pe care l-au condamant si unii oficiali UE.

Daca vrei sa fi respectat ca presedinte trebuie sa te porti ca presedinte nu ca un politican de duzina.
Respectul se castiga, dar nu se castiga odata cu functia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Dupa mine MRU nu trebuie bagat la inaintare pt. ca nu are intentii serioase si concordante cu multi dintre noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

"Virulenta" lui MRU nu este nici macar cat un negru sub unghie pe langa fascismul desantat si fara limite al propagandei si-al liderilor USL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Il vad acum pe Basescu la B1tv si am impresia ca B1tv cu Turcescu, face campanie pentru USL, cuma face Gadea cu A3 servicii PDL-ului.

Basescu vorbeste de abuzul de OGU neconstitutionale, dar campion in domeniul respectiv a fost Boc, universitar cu doctoratul in drept constitutionjal.
Vorbeste de instabilitate, dar el este cel care genereaza conflictele, cu Tariceanu si cu Ponta.
Vorbeste de faptul ca la Ponta nu se uita nimeni de doaua luni, tocmai cel ignorat de toti oficialii occidentali timp de 7 ani.

Daca vrei sa discreditezi pe Basescu trebuie sa-l promovezi in fiecare zi la tv, atat pe el cat si pe sustinatori.
Daca vrei sa-i discreditezi pe Ponta si C Anonescu ii promovezi in fiecare zi pe ei, sau pe consilieri.
Nu le fac adversarii ce-si fac singuri.
Isi dau singuri cu stangu-n dreptu'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

"Virulenta" lui MRU nu este nici macar cat un negru sub unghie pe langa fascismul desantat si fara limite al propagandei si-al liderilor USL.


Capcaune,fara suparare,dar vorbesti foarte urat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
"Virulenta" lui MRU nu este nici macar cat un negru sub unghie pe langa fascismul desantat si fara limite al propagandei si-al liderilor USL.

Capcaune,fara suparare,dar vorbesti foarte urat.

Pardon????? Ceea ce am spus eu este de o eleganta fina in raport cu ceea ce este in realitate propaganda uselista.

Uite aici ce inseamna sa vorbesti urat (chiar foarte urat):
Citat:
citat din mesajul lui eumada

... calul ala de Kovesi ...

Citat:
citat din mesajul lui eumada

... elita cu fosta miss, ingrasata peste masura care nu stie sa numere ...

Citat:
citat din mesajul lui eumada

... cum pot mai precis sa-i faca vant cucoanei aleia gheboase? ...

Si mai ai destule, Madalina. Le poti aduna intr-o carte, in genul celei scoase pe piata (suburbana) de Marius Oprea. La ce audienta are Antena3, te poti imbogati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

"Virulenta" lui MRU nu este nici macar cat un negru sub unghie pe langa fascismul desantat si fara limite al propagandei si-al liderilor USL.


Capcaune,fara suparare,dar vorbesti foarte urat.


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


cine vorbeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Iata la ce m-am gandit cand am initiat acest subiect!
Chibitism ca la fotbal! Eu tin cu Rapidul dar nu stiu de ce, iar tu tii cu Steaua si la fel nu prea stii de ce!
Chiar sunteti convinsi ca partidele care se lupta acum la Referendum va reprezinta interesele?
Sper ca pana in toamna sau iarna sa va lamuriti si sa votati cum va sunt interesele!

P.S.Sper sa va argumentati afinitatile aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Meciul a intrat in runda a doua! :)
Se incearca boicotarea si contestarea rezultatelor inca inainte de inceperea votarii.

Daca USL-ul va fura la urne, pentru ca PDL-ul ii lasa singuri fara supraveghere si pot, "ridica mingea la fileu" pentru PDL, pentru contestarea corectitudinii referendumului.
Faptul ca nu prelucreaza informatic prezenta la vot, poate fi un indiciu credibil ca vor sa practice masiv votul multiplu, in numele celor din occident.
Daca o fac, o fac doar ca referendumul sa poata fi contestat.
Daca PDL-ul contesta si cere o prelucrare informatizata ulterioara a prezentei la vot, se poate cuantifica frauda.

La cat sunt de ahtiati sa-l schimbe pe Basescu sunt in stare sa riste totul, si atunci risca si alegerile din toamna.
Sau o asemena gafa se face doar daca exista un plan secret intre Basescu si partide din USL.

Oare ni se pregateste o revenire a PDL la guvernare cu o majoritate "legitima"? Sa fie guvernarea USL doar o mica paranteza si o gura de oxigen?
Ramane sa vedem ce surprize ne rezerva politicienii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Bravo Deceneus se pare ca ai prins "blatul" partidei!

Mergi la inceput