Bv Nycosia&Ramona!!!Hai Gabitza!!! (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Aruba , mult Zennnn ca altceva nu putem face. Imi este ft greu si mie si de luni sotul incepe serviciul si raman singura cu bb pana seara la 9 cand vine el de la munca , sper sa ma intareasca Dumnezeu si sa rezist . Am avut o noapte de "vis" , treziri din ora in ora , am mancat ardei copt ieri si toata familia am fost deranjati pe la burti la maxim , bineinteles ca si bb nu s-a simtit bine deloc .
Asta este , imi mai trage un zambet si uit ca nu am dormit

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Hop si eu la o cafea!!!


Aruba,eu te inteleg perfect ca la fel imi merge si mie.Stau mai mult in pat si incerc sa n-o iau razna.
Mie-mi zice lumea ca ce mai vreau,doar sunt la termen si mai bine sa nasc,sa scap.Oh,nici nu stiu ce sa le mai zic.Ii las sa vorbeasca.
La fel am si eu durerile alea de burta si mai am si intepaturi in zona colului si stiu ca alea nu-s bune ca atunci se deschide.
Contractii am mai mult seara,dar nu-s dureroase.

Fleur,scuze de confuzie...amnezia.

Laura,eu am avut copil urlator si faceam pe 3 schimburi cu el sa ne putem odihni cit de cit.Ce e important,sa faceti in schimburi cu tati,dar tu sa pleci din camera...adica sa incerci sa folosesti din plin timpul cit sta cu tati,ca daca sunteti in aceeasi camera,va termina nervos pe amandoi.
La noi era ca eu faceam schimbul de noapte,apoi era mama si sotul...eu ii dadeam tzitzi si apoi plecam din camera si incercam sa dorm sau sa fac altceva.
E greu si depinde mult si de copil...ca altii dorm de rup si nici nu simti ca ai copil.Dar trecem si peste faza asta.


Puseu de crestere citisem ca au la 2 saptamani si 6.Asa ca sa fiti pregatite.


www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



38+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daconst

E greu si depinde mult si de copil...ca altii dorm de rup si nici nu simti ca ai copil.Dar trecem si peste faza asta.


Puseu de crestere citisem ca au la 2 saptamani si 6.Asa ca sa fiti pregatite.


www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



38+ sapt




A nascut si o vecina de a mea si il intreb pe sotul ei : Doarme fetita noaptea ? Daaaa , de seara de la 10 si pana dimineata la 5 nici nu se trezeste
Nici al meu din ora in ora


Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Laura,eu ma consolez ca mai rau ca la primul nu are cum sa fie,hahaha,zic eu.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



38+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Citat:
citat din mesajul lui Daconst

E greu si depinde mult si de copil...ca altii dorm de rup si nici nu simti ca ai copil.Dar trecem si peste faza asta.


Puseu de crestere citisem ca au la 2 saptamani si 6.Asa ca sa fiti pregatite.


www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



38+ sapt




A nascut si o vecina de a mea si il intreb pe sotul ei : Doarme fetita noaptea ? Daaaa , de seara de la 10 si pana dimineata la 5 nici nu se trezeste
Nici al meu din ora in ora


Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)







Da, si are 2 litri de lapte pe zi, si nu plange deloc bb.Si daca ma gandesc bine, parca nici nu am copil in casa, unde il pun acolo sta!!!

Mai fetelor, nu mai plecati urechea la toate exagerarile vecinelor.Poate a dormit o noapte de la 12 la 5, si acum se lauda cum doarme toata noaptea!!!

Asta imi aduce aminte de o colega care statea in camera cu sor-sa si zicea la sc. cum au ele fiecare patul ei, biroul ei, dulapul ei, biblioteca ei.Si cand am fost la ea avea un dorm normal de bloc , un pat, un birou, o mobila de dorm impartita in imaginatia lor...Deci....




Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

yellow mamici si burtici! aseara n-am mai apucat sa intru pt k am avut parte de o surpriza ai mei parinti s-au gandit k am suferit suficient de cald si ne-au luat cadou un ap de aer cond m-am trezit cu mama la usa aseara cu aerul in brate sunt dusi cu capul au cotrobait ei prin pusculitza si nu stiu de unde au scos bani dar ne-au facut surpriza acum asteptam sa vina aia cu montajul, sa-l instaleze si sa-mi curme suferinta

dana - dragutza, mai am si io ceva dureri din cd in cd, dar care nu necesita no spa. ma apasa din ce in ce mai tare jos, parca azi noapte am simtit si eu ceva intepaturi/arsuri in col...si de aseara ma doare carnea chiar pe osul pubian (tot ce acopera muntele lui venus). contractii nu prea am mai avut...
aruba - chill baby cam toate suntem in aceeasi situatie acum pe ultima suta de metri...si eu ies din acasa f rar, stau mai mult in pat, nu prea mai sunt in stare sa fac mare lucru...dar stiu k minunea mea merita orice sacrificiu hai k mai avem f putin
laurici - de acord cu ilenutza, nu mai pune si tu botul la tot ce zic vecinele k multe se lauda doar de dragul de a da ele bine realitatea insa este alta...

Roxy
37+ AMR 3 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Salutare!
Noi azi am fost toata gasca la cinema,la Ice Age.Timi a fost foarte incantata!Am profitat de ocazie si cand am iesit mi-am mai cumparat ce lipsea,si acuma am bagajelul finalizat.Ma asteapta cuminte intr-un colt

Of fetelor,nici nu stiu ce sa zic,nu stiu cum sa va incurajez,ca si eu am zile de imi vine s-o iau pe campii.Si la mine majoritatea zileleor se desfasoara la fel deja,dimineata o duc pe Timi la gradi,care e la 5 minute,apoi ma bag in pat,mai dorm,ma mai uit la tv,foarte rar mai gatesc,foarte rar mai fac curatenie ,decat strictul necesar.Dupa-masa o iau de la gradi,mai stam putin in casa,si de obicei pe la 8 iesim afara...unde nu facem prea multe,mai degraba stam prin fata blocului sau maxim mergem pana la magazinul de la colt sa ne luam cate-o inghetata...si cam atat .Azi a fost lux ca am mers la cinema...
Nicicum nu ma mai simt bine.Daca stau in picioare ma apasa jos,daca stau pe-o parte ma doare spatele,daca stau pe spate am contractii,si asa mai trec cumva zilele.E greu,dar si cand ma gandesc cum o sa fie dupa ce se naste gazuta mica...profit ca mai pot sa dorm...cum pot...

Maine s-ar putea sa plecam putin la mama.Nu stiu ce sa fac.Pe de-o parte tare as merge,ca nu m-am miscat din orasul asta de luni de zile.V-am spus,ca am avut interdictie la calatorit.Ei bine acuma as avea voie,dar nu stiu daca ma mai risc.E un drum de vreo 2 ore.As profita,ca dupa aia sigur nu mai mergem cel putin pana face bebe o luna,sau ma rog,pana intram intr-un oarecare ritm.
Deci daca maine nu vin la raport,va dau voie sa ma invidiati,pentru ca probabil stau la umbra nucului cu o limonada proaspata!

_

Mamica mandra 36+Emma Iulia
AMR 19 ZILE

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

roxi frumoasa surpriza

laura eu acum inainte sa intru am mancat ardei copti .deci trebuie sa ma pregatesc???si pe langa am mai mancat si pepene rosu.oare la cat timp dupa ce am mancat se simte in lapte si apoi la bebe?in cat timp isi face efectul?pate am noroc si scap
si daca te consoleaza cu ceva sa sti ca si la noi tt asa s a petrecut noaptea.a dormit mai mult cu tzitzi in gura decat cu ea afara.si de dimineata cand eram rupta deja am zis sigur nu se satura asa ca ii fac lp.dupa ce a papat 10gr mi a vomitat fff mult.in jeturi...de ne am facut amandoi din cap pana in picioare.deci am aflat asa macar ca am avut lapte si inca muuullllttttt.asa ca nu stiu de motivul ptr care a stat asa mult sa pape.lo fi deranjat ceva

fleur vad ca voi va descurcati din ce in ce mai bine.ma bucur mult ptr tine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello hello.
Revin si eu dupa o absenta lunga. Scuze, dar nu am avut niste zile prea bune.
In pimul rand felicitari noilor mamici si bun venit noilor piersicute.
Tin pumnii urmatoarelor la rand.
Ma bucur sa aud vesti de la mamicile care au nascut pana acum. Din ce inteleg e greu, dar si frumos. Imi pare bine ca prematurii nostrii fac progrese si la fel, ma bucur de toate celelalte piersicute.
Sper ca toate cele ce isi doresc sa reusasca sa alapteze cat mai mult.
Fleur, imi place ca esti zen din nou. Deja ti-ai intrat perfect in rolul de mamica si se pare ca te descurci perfect.
Maria, multumesc de intrebare. Bunica mea nu e mai bine. Din contra, lucrurile sunt din ce in ce mai complicate si in fiecare zi mai apare cate o problema.
Aruba, cred ca exista si dedpresie prenatala ca o incerc si eu. Ma inscriu in trendul general. Nu pot sa fac nimic, doar sa zac. Problemele din familie imi iau toate puterile si nu mai ramane energie de nimic. Chiar si sa fac un dus devine un efort colosal. Oricum, vad ca voi va plangeti pe la 36-37 de sapt, eu am abia 34 si sunt ca o balenuta esuata.
Din pacate mai sunt multe de facut in casa, multe de cumparat si eu mi-am cam pierdut speranta ca vom mai apuca sa le facem pe toate pana vine bebe. Cam frustrant, dar asta e....
Am mai citit din urma si am observat ca Balanta nu am mai dat nici un semn de mult...stie cineva ceva de ea?
Roxy, te invidiez pentru AC.
Va pup.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Aruba si eu dunt in aceeasi situatie, dar hsi ca mai e putin. Mie deja mi se face frica de nastere. Si dupa sper sa fie ok, vad de la fete ca nu e tocmai usor.

37+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput