PRIETENE FARA TITLU (86)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Lili, LA MULTI ANI, draga mea, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta!
Greu mai intru pe topic sa citesc si sa scriu, fara Moni care umple paginile si ne distra povestind despre ea si copii, nici nu mai pot s-o fac.
Am fost la ea vineri impreuna cu Anamaria, i-am dus niste antiemetice sa-i opreasca greata, seara spunea ca s-a simtit mai bine de la ele si a putut sa-si bea ceaiurile si sa ia tinctura. Nu stiu cat mananca, e foarte slaba.
Diana era in spital cu mama ei, cu febra si rosu in gat, acum e mai bine si luni le da drumul acasa. Eu tin legatura cu Cristi zilnic.
Anda, dragutul de Mark! Sigur ca vrea sa sea cu mami, unde ai auzit tu un baietel sa spuna ca vrea sa se insoare? Stai sa creasca, atunci sa vezi ce declara.
Mira, aici iar vin caldurile mari, de fapt chiar acum sunt 37 de grade, o sa avem o perioada groaznica. Eu ud florile zilnic, dar saracele nu stiu cat mai rezista la asa temperaturi.
Ai mei parinti sunt in Austria, langa Innsbruck si i-am simtit cam dezamagiti, destul de frig si in lacul Achensee nici vorba sa inoate, cica e mai rece decat Cerna.
Gio, multumesc de urarile pentru ziua mea!
Merg sa stau cu Diana. Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ingrid-multumim de vesti si mai ales ca te ocupi asa de mult sa o aduci pe Moni la timisoara la medici buni-Ma doare sulfetul ca are dureri dar ma rog la DD si trebuie sa reziste inca 2 luni pina la trialul din Belgia-nu se poata sa piarda "meciul" asta,dupa cat a luptat, pt Tudor si Diana trebuie sa reusim si sa o ajutam sa ajunga in Belgia..
Eu altceva nu va mai pot scrie,il am pe Alex cu o forma usoara de scarlatina, e deja ziau 5,dupa 7 zile nu mai devine contagios.
Va pup si haideti sa ne rugam si sa o incurajam pe Moni sa redevina optimista si sa reziste.

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Ce se intampla cu Monica70? Ma duc pe linkul vostru sa citesc.... Doamne, sper sa-si revina. Un gand bun!
Doamne ajuta!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

LA MULTI ANI TUDOR!!! SA CRESTI MARE SI SA FII SANATOS! MA ROG LA BUNUL DUMNEZEU SA FACA O MINUNE SI SA O LASE PE MAMI SA FIE ALATURI DE VOI PANA VA VETI FACE MARI, VOINICI SI PUTERNICI!
MONI, sa-ti traiasca baiatul! Sa ai o zi linistita, fara nici o durere in care sa te bucuri alaturi de familia ta la aniversarea cretolinului.
Am vrut sa scriu aceasta urare si aici la subiectul ei de suflet...subiect care parca nu mai are culoare si sens....
Esti in gandul si in sufletul meu Monica. Te astept aici sa animi din nou subiectul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Tudor, La multi ani, pufulet frumos! Sa cresti mare, sanatos si sa aduci numai bucurii familiei!
Moni iubita mea.... fie ca Cel de sus sa infaptuiasca o minune si tu sa te poti ridica din patul suferintei, sa lasi in urma toate durerile prin care treci acum, si sa poti sa-ti strangi in brate copilasii inca mult timp de acum inainte!
Moni, ne este foarte foarte foarte dor de tine! Iti doresc sa ai puteri, sa te poti intoarce printre noi, sa fii cu noiin continuare!
Te iubim mult, MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

LA MULTI ANI TUDOR!
Sa cresti sanatos,norocos si fericit!

MONI - sa-ti traiasca flacaul si sa te bucuri de el multa vreme de-acum inainte! Iti doresc sa te simti bine astazi si sa petreceti cea mai frumoasa zi.

Te imbratisez cu drag!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

La multi ani Tudor !!!!!! Sa cresti mare , frumos , destept si lipsit de griji !!!!! Felicitari Moni !!!!!Ai o minune de copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

TUDOR, copil istet!! sa dea DD sa faca o minune si sa o ai pe mami langa tine toata viata....cu siguranta asta va fi cel mai frumos si pretios cadou!
Sanantate puiule, sa te faci bine!

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Fetele-scriu aici ca trebuie sa plec cu Alex-am vb 2 min cu mama lui Moni sa ii transmit din partea tuturor LMA pt Tudor si dinsa mi-a zis cate ceva despre MOni-e la fel ca ieri, nu prea maninca insa, a zis ca va vb cu medicu sa vada ce ii mai poate pune in perfuzie sa o intrmeze putin.
O asteptau pe Dia cu Ghita de la scoala de vara si pe nasa sa il serbeze pe Tudor cat se poate, i-a facut tort si amindoi copiii sunt bine. I-am spus sa ne ceara ajutorul, ca ne rugam si suntem alaturi de ei si mi-a zis ca a venit ruda lor din Oradea care e preot si i-a facut maslu si spera sa fie mai bine.
A zis ca ii face bine sa o sun la 2-3 zile, paote facem cu randul, nu stiu, azi am sunat doar ca era ziua lui Tudorica si nu era nici o veste.va pup

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

la multi ani, Tudorrrrrrrsa ai parte de tot ce mai bun in lume alaturi de toti cei dragi...Monisa intri sa ne povestesti cum ati petrecut....te imbratisez cu mare drag

Mergi la inceput