PRIETENE FARA TITLU (86)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Moni, ma bucur din suflet ca ti-a fost scos lichidul si ca esti mai bine! Ai grija de tine si papa bine!

INGRID si ANA, la multi ani si din partea mea, sa fiti sanatoase, iubite si fericite!

Fug sa culc copilul.

, seara frumoasa!

MONI (monica70) are nevoie de ajutorul nostru:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173657&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MONI - ma bucur pentru tine ca ai rezolvat cu ascita. Sper din suflet sa te simti mai bine, sa te alimentezi si sa te odihnesti.
Te asteptam cu vesti despre copii.

INGRID - La multi ani! Multa sanatate si bucurii!
Distractie placuta !


CRISS - imi pare rau de masina ta . Sper sa reusiti sa va rezolvati problemele si sa iti ei alta mai grozava cat de curand.
Relaxare maxima la mare. Ma bucur pt Razvan ca a fost incantat de experienta 3D.. si daca tot ati fost in Afi nu v-ati dus si la 6D .. acolo se miscau si scaunele ... da' depinde ce "film" pica ca se pot speria copii. Al meu , fricos cum il stiam... i-a placut maxim... Ma si gandeam cum o sa sara din scaun si-o sa fuga afara..da'... nu....
Noi n-am fost inca la Ice Age... asteptam sa se "alimenteze contu'"... Musai sa-l iau si pe Cosmin... ca doar a stat el incantat la Opera Comica pt copii la spectacolul de opera si balet... dar la film...
Poate cand mai veniti in Bucuresti reusim sa ne mai vedem si noi.

ANDA - musai sa ne vedem cand veniti. Am "dovada" de pe salteluta.Ehe... Matizul... mi-ai adus aminte de "bebelusenie"... Eu de grija copilului am renuntat la Matiz pentru o masina mai "sigura"... ca pana la urma am schimbat-o si p-aia... nu mai conteaza... ci doar faptul ca acum am o masina sigura de transportat puradeii.

ANA - sa te bucuri din plin de momentele alaturi de familia ta... sa-i rasfeti asa cum iti doresti si cum simti. Shopping placut... daca o sa apuci sa-l faci. Mai bine parcheaz-o pe Clara cu/la Ingrid

DENISA - cum esti?

Noi azi am fost la ziua unei fetite... Nicolas s-a distrat maxim... cat pentru 2-3 copii. In schimb Cosmin nu a vrut sa socializeze cu nici un copil... erau si mai mici si mai de varsta lu' frate-su' da' el nu s-a desprins de fusta mea. Azi a fost anti-social.
Maine mergem intr-o alta vizita... sper sa fie mai comunicativ. Lui ii place sa fie in mediul lui de-acasa.. In fine.. ma gandesc ca e doar in perioada aia ciufuta... de la 2 la 3-4 ani cand nu vor decat sa stea lipiti de mame.

Va pup pe toate si pe curand!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-ma bucur mult ca ai scapat de apa si sper ca poti papa si odihni mai bine si tine tratamentul.
Te sun maine ca am nevoie si de adresa si sa te aud,ma rog sa fie bine si multa putere,
Lili,Cristina, Anda, AnaMaria,Bee,Ingrid,Mira-va pup pe toate si multumesc de ganduri,is binisor cu taieturile,joi vad chirugul si aflu rezultatul patologic la ce au scos(precancer sau in progres),oricum astea odata dezvoltate de corp,is acolo si cam progreseaza, dar exita leac si asta conteaza.

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Multumesc de urari! Sambata am petrecut cu prietenii, mai ales ca am primit aceeasi stire de la Moni, cum ca si-a scos lichidul din abdomen si poate continua tratamentul. M-am bucurat nespus.
Duminica am fost la strand in Ungaria, la Mako, o zi caniculara, am stat doar in apa, Diana a inotat ca un pestisor si am scos-o din bazin doar la ora mesei. Era ok apa, calda atat cat trebuia.
Seara ma fost la vot si m-au agatat niste vecini indignati ca merg sa votez, deci peripetii, am fost nervoasa la vot si n-am dormit pana tarziu.
Gata cu politica. Am zis ca ma imbat daca pleaca marinelu'...dupa toate probabilitatile mai trebuie sa astept.
Anamaria, saptamana asta facem cumva si ne vedem, ce zici? V-ati distrat voi la cumparaturi, ca fetele...si eu o mai car pe Diana cu mine sa-mi cumpar o rochie si ce de sfaturi imi da...din punct de vedere artistic, desigur. Acum e momentul s-o duc, cand e mare incepe si ea cu pretentiile. Cum v-ati tuns?
Anda, sa stii ca nu te-am uitat cu id-ul, maine o sa te adaug in lista. Ma bucur ca ti-a placut cartea cu piticul si lui Mark la fel, Diana a terminat-o la Tenerife. Sfarsitul a dezamagit-o nitel, poate astepta alt fel de aventuri, nu o casatorie. Nu pricepe ea ce-i viata...
Zilele care vin o sa incep si eu cu rechizitele, ghiozdan, caiete...mai, am fata mare, merge in clasa I.
Cristina, imi pare rau de masinuta ta. Cand mi-a plecat C3 din fata casei, am plans. Asa ca te inteleg. Apoi a venit C4 si m-am adaptat. Acum, urmatoarea ar fi C5 (parca sunt mutari la sah). Iti urez o masinuta noua si frumoasa cat mai iute.
Sa va distrati la mare si nu te ingrijora cu dieta. Slabesti cand nu te astepti. Oricum esti frumoasa.
Diana merge doar cu taica-su la 3D. Eu ametesc si vomit.
Lili, baietelul e mic. Sigur ca nu se desprinde de tine. Diana si acum are momente cand nu vrea sa plece de langa mine. Vestea buna e ca sunt tot mai rare.
Ei sunt doi, deci se vor juca impreuna, vor socializa mai mult...altfel e decat cu un singur copil.
6D? La noi la Mall e 7D. Iti scutura scaunele si te stropeste cu apa in momentele cruciale. N-am fost eu, cumnata mi-a povestit. Eu nu risc sa ma apuce raul pe scaun.
Denisa draga, ma rog pentru tine sa fie examenul histopatologic bun. Te rog, nu gandi asa negativ, totul va fi bine. Vorbim cand putem. Acum am ajuns si eu la computer, vai de steaua mea cate am avut de facut.
Mira, ati ajuns sanatosi acasa. Cum e temperatura, tot asa scazuta? Aici nu mai sunt 39 de grade, insa a crescut umiditatea, se compenseaza. E mai rau de fapt.
N-ai pus linkul cu poze, il astept, stii ca n-am facebook.
Moni, toate bune, da? Eu vreau sa-mi povestesti de momentele cand mergi sa-i iei rechizite si uniforma Dianei. Tudor tot asa nazdravan? Sper ca nu te solicita mult. Odihneste-te, atata tot.
Ma duc la culcare imediat, va si noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Vai, mi-e rau! Am citit ca Moni nu se simte bine si sambata avea o voce atat de optimista! Mi-e frica sa o sun...stiti careva de ea ceva noutati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

E bine Moni. A vorbit una din fete acum cu ea.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Am vorbit cu ea de dimineata, multumesc Ada! Doamne ajuta sa fie bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Ingrid fericiti, sanatosi si frumosi!!!
Ana cat mai stai in tara? ne vedem?
Lili sotul a fost cu copiii la film, Edi de abia a rezistat, se plicisise de vreo 2 ori si vroia sa plece.....nu sttiu daca ar rezista Cosmin.
Cristina te inteleg cu masina, sa vina una mai buna cat mai repede.
Denisa draga mea, gandurile mele sunt si alaturi de tine! ai trecut prin multe, sper sa ai pare macar tu, de rezultate bune!

Desi nu reusesc sa intru des pe forum, ma tine Ada la curent despre starea Monicai. sper sa nu mai primim vesti rele, cele bune sa primeze.

la toate si sa ne auzim cu bine!



Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ingrid La multi ani, multa sanatate si fericire!!!
Moni sa auzim numai de bine!!!!!!!!

Copii sunt inca in vacanta, eu mi-am intrat deja in ritm. Maine e ziua nationala plecam in Klosters pe munte. Azi am ajuns si eu la ora 4 acasa. Asa de multe am facut de parca as fi fost toata ziua acasa.
E rece aici, ca tot intrebai Ingrid. Adica vreo 15 gr dimineata si peste pranz daca ajunge la 23-25. Atat cat nu ploua tot e bine......

am gasit jale la mine acasa- H nu mi-a udat deloc florile. Binenteles ca s-au uscat. Cele din ghivecele mari au rezistat dar cateva au murit complet. Afara rosiile putrezesc de la atata ploie. Trebuia facuta casuta peste ele dar cine sa o faca???
........altfel nu ma pot lauda cu nimic, pot doar sa sper si sa astept (daca ma mai tin nervii) ca va fi candva din nou bine.

Ingrid am facut curat prin albume ca erau pline si promit ca voi pune si poze dar acum e prea tarziu.

V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetelor,

LILI, cu intarziere iti spun LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de baietii tai! M-am gandit la tine de ziua ta dar nu am mai apucat sa intru pe forum si nici sa iti trimit email.
INGRID, noi inca nu am terminat cartea cu Cipi, mai avem putin. Cred si eu ca Diana a fost dezamagita de sfarsit, nu stiu ei inca ce e aia casatorie, or sa aiba tot timpul sa afle. Mark e in faza in care zice ca el nu se insoara niciodata, sta cu noi si cu pisicile.
DENISA, sanatate multa, ai grija de tine!
ADA, multumim pentru vestile despre Moni!
MONI, esti mereu in gandurile mele! Ma rog sa fii bine si sa iti revii! Sanatate multa si Dianei, imi pare rau ca e bolnavioara!
MIRA, GIO, fetele, sa aveti o zi frumoasa!

MONI (monica70) are nevoie de ajutorul nostru:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173657&whichpage=1

Mergi la inceput