PRIETENE FARA TITLU (86)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

INGRID - super pozele! Tu arati de milioane. Iar partiturile interpretate de Diana... m-au lasat masca . Ai o mandrete de fetita... atat de talentata si pe deasupra e si frumoasa. Picturi n-am vazut pe-acolo...

Noi suntem bine... saptamana aceasta in 4... mama e plecata in tur prin tara... ieri ajunsese la Sighetul Marmatiei. Abia duminica revine acasa. Eu sunt cu baietii... ne jucam, ei se mai chiraie intre ei... eu mai tip la ei... ii mai distribui pe fiecare in cate o camera.. isi vede fiecare de-ale sale si se mai linistesc spiritele. Abia ce s-au certat afara pt ca N s-a dus sa picteze..C a pus apa pe foaia lui N (intr-un colt)... C a aruncat mai multa apa pe foaia lui N, N a varsat paharul cu apa pe hainele lui C. Si sa te ti urlete.

ANDA- super ca Mark s-a bucurat de prezenta bunicului. Prin tara mai veniti? Pana la urma ati vandut apartamentul de-aici? Multumim de recomandrea cartii cu piticul.



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello fetele- Multumesc din inima pt ganduri si va si imbratisez si numai bine va doresc!
Sunt binisor si vedem peste 1 saptamina rezultatele- o sa fie ok
Moni- te sun azi si multa puntere si ai grija- sunt sigura ca vei invinge-.TREBUIE!,,
Ma rog si ma grandesc la tine si orice ai Nevoie nu ezita sa spui- te rog!

Lili, Ingrid si Anda- ma bucur ca sunteti bine

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

DENISA ... refacere rapida! Sa inteleg ca esti in forma daca nu te vaiti de nimic. Rezultatul va fi OK. Ai grija de tine , odihneste-te, protejeaza-te mai mult o vreme... da' ce spun eu..cred ca stii tu cel mai bine ce trebuie sa faci.


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Dragelor, am ajuns.
Deja ne-am reintrat in ritm, azi am fsot la servici jumatatea mea de zi. Acum sunt ingropata in bagaje desfacute si imprastiate peste tot.

A fost o vacanta de vis, ne-am simtit cu totii tare bine cu toata ajitatia sora-mii cu casa ei inca neterminata, cu 6 copii intr-o casa cu 2 dormitoare, cu cele aprope 40gr afara. sigur vom mai repeta experienta de anul asta si in anii care vin. Fara barbat ca el nu vine la 40 gr. Aici a fsot toata aceasta perioada urat a plouat, a batut grindina, si au fost max 18-20 gr.

am vizita-o pe Ingrid, ultima oara fara copii. diana a fsot putin dezamagita ca nu au venit fetele, dar i-am promis ca la anul le aduc negresit.

Moni sper si eu ca esti bine si-mi lipsesc si mie mult mesajele tale. spune-ne macar din cand in cand 2 vorbe

cateva poze am pus pe FB dar o sa pun si in album....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Neata fetelor,

DENISA, tin pumnii sa iti iasa rezultatele bune! Pana atunci, vorba lui Lili, odihneste-te si ai grija!
LILI, in tara nu am mai fost din ianuarie 2008, de cand l-am botezat pe finutul nostru si atunci am stat un week-end, am venit cu avionul. Sper sa venim la anul, dar nu stiu exact daca in primavara sau in vara. Apartamentul nu l-am vandut inca date fiind preturile mici la imobiliare. Sta in el o prietena, nu ii luam bani pe chirie, doar isi plateste ea facturile si intretinerea, noi platim impozitul anual, asigurarea si ce mai trebuie inlocuit pe acolo.
Cartea despre care iti vorbeam se numeste 'Cipi acest pitic urias', scrisa de Fodor Sandor si editata de editura Regis - www.edituraregis.ro

Ne pregatim si noi sa mergem sa mai cumparam din rechizitele pentru Mark, am emotii mari cu inceputul clasei 1, a crescut copilul meu. Luni i-am cumparat ghiozdan, am studiat la greu inainte, sa vad de care sa ii cumpar. Trebuie sa ii cumpar si hainute pentru scoala, ca e cu uniforma la scoala asta noua.

In rest, sunt cu gandul la Moni, am sunat-o ieri si nu a raspuns, i-am lasat mesaj vocal pe mobil, sper ca e mai bine.

toate fetele, sa aveti o zi frumoasa.

MONI (monica70) are nevoie de ajutorul nostru:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173657&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu'

Mira - bine ati ajuns acasa. Interesanta vacanta. Sotu' cum mai este? Cum l-ai gasit? Astept pozele.

Anda - ce bine ca mai intri si tu pe-aici... Este atat de trist fara Moni. Sper sa revina curand. Ma gandeam ca am vazut ca mai multe fete o tot suna... deja o fi obosit de-atatea telefoane... si totusi ne face bine sa mai auzim vesti despre ea. Din pacate Ada zice in fiecare zi ca este din ce in ce mai obosita. Poate si tratamentul ala naturist... probabil ca e intr-o perioada de detoxifiere a organismului si are starea asta de oboseala. Uff... sper sa auzim vesti bune , chiar de la ea .

Am butonat imediat dupa cartea cu Piticul... ce crezi tu... e f. ineresanta... chiar am vazut si niste texte din ea... e de retinut... Cand ies cu bugetul de pe avarie musai sa o cumpar.

Cand revi in tara poate te mai vedem si noi. Sa le aratam copiilor cum stateau ei amandoi pe salteluta ...si n-aveau decat 6 luni.

Spor la achizitionat cele mai bune rechizite... Eu deocamdata nu m-am mobilizat... nici nu stiu ce naiba trebuie sa iau... Oricum mergem la clasa O... (chiar m-a certat N acum cateva zile ca de ce l-am dat la clasa 0 ca asta inseamna pregatitoare si el a facut deja).

CRISS - hai mai intra si tu..zi ce faci... tu ce pregatesti pentru toamna la scoala? Ca suntem in aceeasi oala.

Restul fetelor ... Ingrid, Denisa, Daniela (mai iesi si tu din torturile alea).

MONI - ma gandesc mereu la tine. sa prinzi putere cat mai repede si sa intri sa ne povestesti despre Dia si Tudor!



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna seara, sunt pe aici.

Moni, si mie mi-e tare dor de TINE, de mesajele tale, tu esto motorul aici. Macar 3 cuvinte scrie-ne, te rugam. Ma rog fierbinte pt. tine si sper din tot sufletul sa te vindeci!

Azi am avut o zi plina, am fost la Bucuresti la terapie (in sfarsit, ca n-am mai fost de multe saptamani si copilul pierde). Am fost si la cinema 3D, pentru prima data, Razvan a fost in extaz, si eu o data cu el, nu mai fusesem la film de vreo 30 de ani... iar 3D never n-am pupat.
Ma chinui cu laptopul vechi, dar bun si asta. Cel nou e trimis la Bucuresti, fiindca mi-a murit acumulatorul si fiind in garantie sper sa-mi puna unul nou.
Eu poze pun numai pe FB , cine vrea sa ne mai vada sa caute dupa Buharu Cristina Elena, ca dau accept.

Asa...
Mi-am vandut masina, deci pa-pa Loganul meu iubit. Nu intru in detalii, ca am intrat deja in depresie, dar asta-i viata. Cand vor fi bani, voi avea alta, deocamdata pauza. Bine, noul proprietar mi-a mai lasat-o 2-3 zile, deoarece este un prieten de-al nostru si cred ca a inteles cat de atasata am fost eu de masinuta.
De luni mergem 5 zile la mare, tot in acelasi loc unde am mers ultimii 2 ani. Eu sunt in continuare o fiara esuata , dar pt. copil ma sacrific . Pur si simplu mi-a pierit vointa de-a mai tine vreo dieta, iar sa fac sport la sala am toata bunavointa, numai ca n-am cu cine sa-l las pe Razvanel. Asta este, grasa si frumi .

Cam astea sunt despre noi, va pup pe toate, dar in special pe MONI .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola !!!
Si mie mi-e tare dor de toate postarile tale, de toate vestile si povestile tale Moni . Eu am increderea ca in curand vei incepe sa te simti mai bine. Si sper ca daca anul asta nu apuci sa vii tu la noi la Vinga, sa venim noi la tine la Arad , caci Clara tot intreaba de Diana .
Noi cu lucrari la casa , ca asa e frumos vara cand esti in tara , eu din bucatarii si curatenie nu mai ies , dar macar imi face placere ca fac pt ai mei , si pot sa/i rasfat cu diverse retete si dulciuri .
Cristina, imi pare rau de masinuta ta, las ca vor venii si vremuri mai bune .
Mira , cum s-au readaptat copii la program acasa ?
Ingrid, am fost joi prin timisoara , dar nu am zis nimc pt ca am venit de la 9 pana pe la 3 . Am profitat sa petrec ziua doar cu Clara , ne/am dus ambele la coafor si ne/am tuns, apoi ne/am dus prin magazine (bine , sa nu zic caci cu Clara am vizitat si toate wc stiute din oras ), si in final am poposit la Mc Donald . Am zis ca trebuie sa vin o tura singura sa ma uit prin magazine caci cu Clara nu am nici o sansa
Teolinda Gio , Anda , Denisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,

Si mie imi e dor de postarile lui Moni si de pozele puse pe drop. Stiu ca ne citeste si ii doresc din suflet sa isi revina repede si sa fie totul bine, toate gandurile noastre bune sunt cu tine, Moni, si te asteptam cu drag sa revii!
LILI, sigur ca te sun cand venim in tara, sa ne vedem si sa ii vedem si pe piticii nostri impreuna, ca atunci cand aveau 6 luni pe salteluta, ce repede a trecut timpul. Eu si acum imi amintesc cum ne-am cunoscut noi, cand erati voi la Cora si ne-ati cedat noua locul la masa, amandoua eram cu burtica.
Si eu am zis ca sa nu insist sa o sun pe Moni daca nu a raspuns, este clar ca are nevoie de liniste si nu vreau sa insist. Ma bucur ca da Adablackcat vesti despre ea la subiectul de la umanitare. Daca am vesti despre Moni, sunt linisita.
Cat despre rechizite, noi am primit scrisoare de la scoala, cu lista de rechizite, asa ca ne ducem cu lista si cumparam.
CRISTINA, distractie placuta la mare! Imi pare rau pentru masinuta ta iubita dar iti urez sa vina vremuri mai bune si sa iti permiti alta si mai frumoasa! Matizul meu a fost prima mea masinuta si l-am adorat, acum il voi da cadou verisoarea mele care nu isi permite sa isi cumpere o masina si are si doua fetite gemene. Dar tot el ramane prima mea iubire, tare mult mi-a placut de el si l-am condus cu drag, in el l-am adus pe pui de la maternitate, cu el am plecat in strainate.
ANA, spor la treaba si la shopping in magazine!
MIRA, spor la despachetat!
DENISA, sper ca te simti bine!

Ma duc sa ma joc cu piticutul, la noi ploua.
O zi frumoasa sa aveti!

MONI (monica70) are nevoie de ajutorul nostru:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173657&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am intrat sa le spun si aici
LA MULTI ANI LUI INGRID si din urma, si ANEI-MARIA.
Azi mi-a scos ascita (lichidul) si ma simt mai bine.Incercasem sa il elimin naturist,doar cu ceaiuri,dar nu se mai putea,ca deja nu prea mai puteam bea/manaca mai nimic.Acum sunt mai ok si promit sa revin.
Va pup pe toate

Mergi la inceput