Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

pun si eu fetelor banuti

poate acum in ultimul ceas ne unim toate si facem o coroana ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

eu ma gandeam din Timisoara. Nu cunosc prea bine Aradul sa mai umblu si dupa coroana.
nici nu stiu ca poate fi una.

1. T_Ioana
2. G_I_O
3. Teolinda
4. Cosmi
5. Pufumic
6. Marchplayer

Nu mai bine trimite fiecare cat considera, si restul banilor ii dau lui Ghitza?
cum ziceti si voi....



Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Gio, in zona voastra o coroana cu flori naturale de la 250-300 lei in sus.
Fetelor e mai bine asa cum s-a oferit Giova, sa o plateasca ea integral si dupa ce facem lista si stabilim cine vrea sa participe sa facem calculul si sa-i trimitem banutii. Altfel o sa apara fete doritoare sa contribuie in urmatoarele zile si atunci suma de contributie se va micsora si apar alte incurcaturi pentru cele care au trimis deja. Eu zic sa stabilim o data la care inchidem lista, vedem cate fete sunt si ce suma revine pentru fiecare si in maxim 3-4 zile de la data respectiva sa ii depunem Giovei banutii sa nu o incurcam si pe ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Tioana , eu sunt de acord cu tot ce hotarati voi, numai sa dati de veste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

eu sambata dimineata plec in concediu, si nu stiu daca si pe unde voi avea net.

desi e o zi trista, sa nu-l uitam pe David ali Mirei, care isi aniverseaza azi ziua de nastere:
baiat frumos si istet! sa ai o viatta plina de satisfasctii si sanatate!
Mira sa va traiasca flacaul si numai bucurii sa va aduca!

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

La multi ani David (ginerica al Monicai)! Sa fii sanatos si sa-ti bucuri parintii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Gio atunci pana sambata sa incheiem lista, practic sunt 3 zile mari si late in care fetele pot sa se inscrie si apoi in functie de valoarea coroanei vedem cat revine fiecareia de plata. Sa zicem pana in 22 august sa faca toata lumea plata....e ok asa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Acum am vazut mesajul tau de sub lista...eu zic ca banii pt coroana sa mearga efectiv pt acest scop iar cine vrea sa mai contribuie acum sau mai tarziu cu alte sume sa trimita direct in acel cont Transilvania al Monicai, care apare pe prima pagina a subiectului ei. Si mai tarziu vor fi necesari banuti pt copii, Diana va avea nevoie de uniforma, rechizite, ghiozdanel, amandoi copiii hainute pentru scoala si gradinita etc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

1. T_Ioana
2. G_I_O
3. Teolinda
4. Cosmi
5. Pufumic
6. Marchplayer
7. Ana_M

Ma voi duce azi sa o comand.
Maine seara voi merge la priveghi cu Ana Maria si Ingrid, asa ca ducem maine coroana din parea noastra a mamicilor de spiridusi.
Ingrid zicea ca nu e 300 lei o coroana, sincer si mie mi se pare mult. anul recut in Alba am paltiti pana in 100 lei pe una.
Voi vedea diseara pretul si va anunt. cu siguranta e in functie de ttipul de floare si de cae vor fi.

ce flori sa fie pe ea? ce sa scriem?



Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Gio. Si eu vreau sa contribui. Vorbim diseara pe FB, cit trebuie si contul ca sa iti trimiit banii.

Despre ce am putea scrie...poate"Nu te vom uita niciodata..prietena draga.." sau "Drum lin..."nu stiu..nu imi vin acum in nici un fel cuvinte de genul asta...nu pot crede...

keep in touch


Mergi la inceput