Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ma rog ca maine Moni sa se simta bine,sa nu aiba dureri,sa i se dea cate calmante este nevoie ca sa se bucure putin pt TUDOR-care implineste 3 anisor!!
Tudorica-La multi ani sanatosi puiut drag! Sa ai parte de liniste si bucurii!Sa ai parte de mamica ta cat mai mult alaturi de tine!!

Mi-as fi dorit sa pot sa fiu cu voi acolo macar pt 1 zi,sa te string in brate, sa iti dau un cadou sa vad cum te bucuri daca mai poti!Imi pare rau ca din cauza de probleme de sanatate nu pot sa ajung sa incerc sa te bucur putin...

Silvi-toti intelegem durerea familiei dar eu nu pot sa uit cum si mie si alotr fete Moni ne-a spus ca isi doreste mult sa ajunga in octombrie la trial, si cand a vazut ca naturistele nu functioneaza si-a pierdut speranta-de aia incercam sa ajutam cu ceva,asa neputinciosi cum suntem ca uite banii nu cumpara sanatatea
Am rugat-o si eu sa ii trimit de aici orice, sa o aduc aici,nu a vrut, e greu, doar niste pastile de dureri de oase a acceptat care nu stiu dc acuma le mai poate lua, eu nu suport sa sufere asa cum a patit-o in ultimele 3 zile..Doamne fa o minune te rog...

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Hei ferelor.
Am venit si eu din concediu si, din pacate, ceea ce citesc nu ma bucura deloc.
Imi pare tare rau! Nu am cunoscut-o personal pe Moni dar imi doresc din suflet sa se faca bine.

Noi am fost in Portugalia dupa care am plecat in Germania.
Maraki, te invidiez ca stai in Germania; imi place mult de tot Germania.

In rest....ma gandesc cu groaza ca peste nicio luna marea majoritate a spiridusilor incep scoala; alte griji, alte probleme....
Azi am reinceput munca si e o nebunie totala.

Aici (pentru cine vrea sa vada) sunt poze din Portugalia si din Germania.
http://s242.photobucket.com/albums/ff9/piticel_24/Lisabona_iulie%202012/
http://s242.photobucket.com/albums/ff9/piticel_24/Phantasialand_Germania_august%202012/

La multi ani Octavian!! Sa cresti mare si sanatos alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

hmmm,,,,speram din suflet sa nu vina aceasta zi, dar daca Cei de Sus asa au vrutin aceasta zi sfanta, inseamna ca au alt plan pentru Moni

Dumnezeu sa o odihneasca in pace! iar familiei putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Moni, drum lin, in pace si lumina!
De acolo, de sus, fii ghid si paza pentru copii tai, Diana si Tudor!
Ai luptat pina in ultima clipa, desi cred ca stiai ca lupta asta e inegala!

Tot sprijinul nostru familiei! Trebuie sa reziste pentru copii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Ramas bun, MONI!! Maica Domnului te-a luat langa ea in zi de mare sarbatoare!
Ai grija de puii tai si intareste-ti familia acum in aceste momente grele!

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Offf stiam ca e inevitabil dar tare m-a intristat vestea saraca Moni s-a chinuit sa reziste si de ziua lui Tudor nici nu pot sa imi imaginez ce e in sufletul familiei sa ii ajute Dumnezeu sa treaca cu bine si sa fata fata acestei grele incercari
Ramas bun Moni tare as fi vrut sa ai parte de un miracol o sa fii un ingeras pentru Diana si Tudor care va veghea deasupra lor de dincolo de stele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Moni a plecat intr-o lume mai buna unde nu o sa aiba parte de suferinta si durerea care au incercat-o atat de tare aici...
Dumnezeu sa o odihneasca si sa ii mantuie sufletul!
Fetelor incercam sa ne mobilizam si noi sa ii ducem lui Moni o coroana, din partea Mamicilor de Spiridusi, impreuna (de la ambele subiecte), unite, asa cum ea si-ar fi dorit?
Daca sunt doritoare incercam sa ne mobilizam sa strangem banutii si sa cumpere una dintre mamicile care merg la inmormantare o coroana si din partea acestui grup? Sau eventual daca se ofera cineva banii ii strangem ulterior....
Eu ma ofer sa platesc integral coroana si apoi cine vrea sa contribuie o sa stabilim detaliile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Ma ofer sa o cumpar eu. Nu stiu exact daca azi sau maine merg la priveghi si o voi duce atunci.
Sunt singura cu baietii vineri si nu stiu daca ajung la inmormantare.

Cum sa fie coroana? Ce sa scriu pe ea?

Vor fi 2 si din partea DC, cu flori albe.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Gio, o cumperi din Arad sau din Timisoara? Eu am urmarit niste florarii din Arad unde se poate comanda online, de asta intreb!!
Facem o lista sa vedem cine vrea sa contribuie si apoi vedem cat urmeaza sa trimita fiecare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:



Eu am fost dimineata la biserica... insa aseara nu i-am mai dat mamei Sf. Liturghie pentru Monica, pentru azi... nu stiu ce m-a tinut da' nu i-am mai dat-o.Aseara chiar a pomenit-o parintele pe Moni intr-un fel mai special...

Am deschis DC ul pe la ora 13:00 cand m-am intors de la Slujba si am aflat cumplita veste. Tot nu-mi vine a crede...Nici macar cuvinte suficiente si potrivite nu am sa transmit un mesaj, sa exprim ce simt...
Dumnezeu sa o odihneasca in pace! Fie ca Moni sa vegheze mereu asupra copilasilor ei pe care si i-a dorit atat de mult si pe care ii iubea mai presus de orice.

Particip si eu la coroana... nu conteaza suma... impartim in mod egal daca e cazul... Sa-mi spuneti catre cine si cati bani sa transfer maine.


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput