Adrian Nastase a fost incarcerat

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela42

hai cu poza hai cu hitul si cu perlele voasre...si cu ponta basescu putem adormi chiar zimbind.ce surprize ne pregateste base pt miine ca sa mai uitam de situatia dezastruasa in care suntem!al lui base!,,eu vara le sorb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
E oficial:
Nastase a fost operat sub microscop

Cum arata Nastase in lamela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
E oficial:
Nastase a fost operat sub microscop

Cum arata Nastase in lamela?


Verde crud!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

www.cotidianul.ro/despre-putere-si-dreptate-187172/" target="_blank">Despre Putere si Dreptate

Citat:
Adrian Nastase chiar pastreaza tacerea. Stie si tace. Aceasta înseamna ca avem de-a face cu o dubla acuzatie. Una pe care o stim si a fost facuta publica prin sentinta de care stim cu totii, si o alta acuzatie, cu caracter privat, asa cum se practica în mafia politico-financiara, prin santaj. Lasitatea lui Adrian Nastase nu se afla neaparat în actul suicidar nereusit, ci în protejarea celor care l-au executat! Avem cazul victimei care-si protejeaza calaul!

Tacerea lui grabeste procesul de atomizare sociala si economica a României. Nastase a ales sa pastreze tacerea pentru a salva acest dubios si nenorocit conflict din interiorul puterii, care nu are nici o legatura cu poporul român, simplu spectator în razboiul dintre cele doua cartele ale puterii. O putere care împarte dreptatea discretionar, dupa interesele imediate si obiectivele viitoartelor câstiguri.

Referindu-se la aceasta plaga în care pot cadea popoare si state, Spinoza a definit cel mai bine realitatea României de azi: „Ai atâta dreptate câta putere detii”.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

acu' am citit si eu scrisoarea lui nastase, "testamentul politic", adica. stupida si fada si fara niciun gand cald si sincer pentru familie. stupida pentru ca fiul lui trebuie sa lupte cu ajutorul avocatilor pentru reabilitarea imaginii tatalui (asta-i testamentul politic, presupun), dar in acelasi timp, nu trebuie sa faca niciodata politica. nu prea inteleg cum vine chestia, ori marele nastase isi cam pierduse uzul ratiunii si logicii cand a scris mareata compozitie, ori asa a fost el mereu, stupid si fad.

iar acum fi-su e deja pe micile ecrane, in incercari jalnice... sa ce? vai de copiii lui, marionete in mainile unui parinte de-un egoism feroce. nu ca mi-ar fi mila, nu-mi e. doar ma gandesc asa, ce de rahat e viata, pentru unii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Am vazut si eu filmarea de cand l-au dus la Rahova, cum poate un om impuscat in gat, de i-a iesit glontul pe nustiu unde, operat, sa ridice capul de pe perna ca sa zameasca la camere, ca doar trebuie sa tii gatul incordat? Sau avea ceva pe care se sprijinea? ( eu dupa cezariana, nu puteam nici sa rad, d'apai sa fac abdomene)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

" Medicii de la Spitalul Floreasca nu au prezentat o justificare solida pentru amanarea transferului lui Adrian Nastase la spitalul penitenciar. Este unul din motivele expuse de catre judecatorii Tribunalului Bucuresti în motivarea data dupa ce acestia au luat decizia de a nu amana încarcerarea fostului premier.

Judec#259;torii au aratat prin motivarea publicata ca medicii lui Adrian Nastase nu au avut motive solide pentru a amâna transferul la spitalul penitenciar. Mai mult, comisia miltidsciplinara a Spitalului Floreasca a amânat nejustificat externarea fostului premier."

http://www.b1.ro/stiri/eveniment/motivarea-incarcerarii-lui-nastase-medicii-de-la-floreasca-au-ingreunat-nejustificat-si-nelegal-externarea-32126.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_mar spune:

si farsa continua (din Jurnalul National):

http://www.jurnalul.ro/usr/casete/38023/01-5952.jpg

(ar fi de ras daca n-ar fi de plans)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Nastase a fost azi iar vizitat de fiul lui.
A 3 oara de cind e la mititica. Parca are dreptul doar la 3 vizite pe luna si max 1 pe sapt.
Iar de cind e acolo e tot internat la terapie intensiva.
Oare asa bolnav e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

O sa scriu mesajul asta la fiecare subiect, ca poate e lumea care nu il vede.

Cam asta ne asteapta:

Liderul eurodeputatilor crestin-democrati germani va initia procedura de suspendare a României din Consiliul European pentru „lipsa standardelor minime functionarii statului de drept."

Esti multumit Domnule Ponta???


Mergi la inceput