Adrian Nastase a fost incarcerat

Adrian Nastase a fost incarcerat | Autor: marius

Link direct la acest mesaj

Nastase - 2 ani cu executare




Va rog sa continuati subiectul din aceasta noua realitate

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Marius, fara suparare, dar dezbaturam deja pe 46 de pagini subiectul asta, basca faptul ca il toaca toate televiziunile si presa de o saptamana non-stop, de o sa ajungem sa il visam si noaptea.

Gata, e la puscarie, acolo unde ii e locul, hai mai bine sa vedem cum ramane cu plagiatu, cu educatia, cu masurile de crestere economica, cu suspendarea, cu cine votam in toamna, etc., etc. Sigur gasim ceva mai util de dezbatut decat varianta masculina a "elodiei" :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu


ca sa fiu on topic, de fapt sa comentez ce am tocma am vazut. (BTW, eu fiind oama care am zis ca AN e terminat politic )

tocmai l-am vazut pe AN cand o fost varat in ambulansa. Nainte sa intre, s-a perindat o targa cu un cap ridicat, si un zamabet vulpesc(sardonic aproape) atasat pe fata cu tot cu ochii asortati vulpirii, ceva de genul filmelor alora de groaza cand sunt la finish si credeai ca gagaoaga e infranta, si o auzi ca nu-i asa. Parca zicea AN: sunt ft viu si I'll be bec Ptiu! total la polul opus cand o fost scos din casa, unde se vedea dintr-o anume pozitie filmat ca era lichidadus. Asa ca dupa ce vazui acu' zic piua si astept sa vaz de ce zambea asa


Nici mie nu mi-a placut zimbetul lui. Nu prevesteste nimic bun.

Au inceput deja vinatoarea lui Kovesi si Macovei.
Alora de la CMS li se cer demisiile.
Saftoiu e la la TVR.
Ponta a cerut sesiune extraordinara.
CC nu mai are drept de nimic.
Cu DNA-ul cine stie ce au de gind.
Opozitia tace milc, nu zice nimic. ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

varianta masculina a "elodiei" :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Ma-ntreb, cate pagini se vor umple pe-aici
pana ne va redirectiona Marius catre topicul "Adrian Nastase a fost eliberat" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:


Citat:
citat din mesajul lui lucialu


ca sa fiu on topic, de fapt sa comentez ce am tocma am vazut. (BTW, eu fiind oama care am zis ca AN e terminat politic )

tocmai l-am vazut pe AN cand o fost varat in ambulansa. Nainte sa intre, s-a perindat o targa cu un cap ridicat, si un zamabet vulpesc(sardonic aproape) atasat pe fata cu tot cu ochii asortati vulpirii, ceva de genul filmelor alora de groaza cand sunt la finish si credeai ca gagaoaga e infranta, si o auzi ca nu-i asa. Parca zicea AN: sunt ft viu si I'll be bec Ptiu! total la polul opus cand o fost scos din casa, unde se vedea dintr-o anume pozitie filmat ca era lichidadus. Asa ca dupa ce vazui acu' zic piua si astept sa vaz de ce zambea asa


L-am remarcat si eu. Zambetul, adica. Si pozitia nefireasca.
Mie mi-a sunat ceva de genul: "Vreti sa ma vedeti si filmati ? Iata-ma-s !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Ma-ntreb, cate pagini se vor umple pe-aici
pana ne va redirectiona Marius catre topicul "Adrian Nastase a fost eliberat" ?


Hai mai ca in 8 luni putem scrie cateva capitole.

Pesimistule !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

[quote]............
CC nu mai are drept de nimic.
Cu DNA-ul cine stie ce au de gind.
Opozitia tace milc, nu zice nimic. ...


ce inseamna CC ?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Curtea Constitutionala.
Care spune daca o lege este constitutionala sau nu. Daca se respecta constitutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Curtea Constitutionala.
Care spune daca o lege este constitutionala sau nu. Daca se respecta constitutia.


Un moft, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Clar ...

" Curtea Constitutionala a Romāniei este unica autoritate de jurisdictie constitutionala īn Romānia, independenta fata de orice alta autoritate publica si care are, conform Constitutiei Romāniei, rolul de garant al suprematiei Constitutiei. "

Au ciuruit-o si pe asta:

" Curtea Constitutionala nu se va mai putea pronunta asupra hotararilor Parlamentului. Senatorii au adoptat astazi o modificarea legii Curtii Constitutionale, stergand dintre competentele acestuia controlul hotararilor Parlamentului."

Mergi la inceput