Adrian Nastase a fost incarcerat

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Ai mai ca asta e fata lui de cand se stie, de aroganta, amestecata cu "vedeti voi"...acum se potriveste aia "de ma voi scula, pre multi am sa popesc si eu"! :)



DAAAA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik
Cam asta este credibilitatea lui Bradisteanu:

" Bradisteanu a fost omul potrivit la locul potrivit în ajunul mai multor sentinte care vizau inculpati de calibru. Printre aceatia s-au numarat si PSD-istul Constantin Nicolescu, presedintele Consiliului Judetean Arges, cel caruia i s-a facut rau când s-a propus arestarea lui pentru 29 de zile pentru luare de mita. A ajuns la Bucuresti, pe mâinile lui Bradisteanu, care l-a scos cu inima bolnava. La mai putin de o luna s-a întors la cârma judetului bine-mersi."
Vezi cazurile Hayssam, Constantin Nicolescu, Borcea.
De ce toti infractorii condamnati, sau în pericol de condamnare, împuscati sau nu, ajung invariabil la ”celebrul” medic?


Poate pentru ca el e capabil sa salveze vieti care par pierdute?
Daca acei oameni au fost bine apoi, poate ca e meritul medicului ca i-a vindecat. Si n-am auzit ca cineva sa ii infirme diagnosticele. Il "acuza" doar ca i-a salvat pe respectivii de la moarte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Chiar ma mir ca dupa atata circ l-au mai incarcerat. Merita, asta e clar, ca doar justitia romana a clarificat problema, dar existau sanse sa-l scoata nebun/bolnav/ne-apt pentru inchisoare si sa scape basma curata. Stiam ca e mason si ma intreb ce-or zice prietenii lui din masonerie de toata tevatura asta.... cumva nu cred ca le place. Oricum, eu una nu inteleg ce atata tambalau pentru o sentinta oricum usoara. Am vazut la TV mai demult cateva cazuri de oameni (nu persoane publice ce-i drept) care stateau atat in inchisoare ca furasera o gaina sau un porc ca sa nu moara de foame deci... no comment.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui catrinik
Cam asta este credibilitatea lui Bradisteanu:

" Bradisteanu a fost omul potrivit la locul potrivit în ajunul mai multor sentinte care vizau inculpati de calibru. Printre aceatia s-au numarat si PSD-istul Constantin Nicolescu, presedintele Consiliului Judetean Arges, cel caruia i s-a facut rau când s-a propus arestarea lui pentru 29 de zile pentru luare de mita. A ajuns la Bucuresti, pe mâinile lui Bradisteanu, care l-a scos cu inima bolnava. La mai putin de o luna s-a întors la cârma judetului bine-mersi."
Vezi cazurile Hayssam, Constantin Nicolescu, Borcea.
De ce toti infractorii condamnati, sau în pericol de condamnare, împuscati sau nu, ajung invariabil la ”celebrul” medic?


Poate pentru ca el e capabil sa salveze vieti care par pierdute?
Daca acei oameni au fost bine apoi, poate ca e meritul medicului ca i-a vindecat. Si n-am auzit ca cineva sa ii infirme diagnosticele. Il "acuza" doar ca i-a salvat pe respectivii de la moarte.


Nu a zis nimeni ca nu e doctor ff bun, capabil sa salveze vieti.
Doar ca exista citeva cazuri celebre care cind au aflat ca trebuie sa intre la puscarie brusc au fost extrem de bolnavi ( desi inainte erau bine merci ).
Ca doar nu erau aia nebuni sa ceara vreo contra-expertiza in care sa se vada ca nu aveau nimic.

Pacat de el ca si-a pus cariera in pericol pt bani.

Vom vedea acum ce spune IML-ul, cit de "grava" a fost rana si boala lui Nastase.
Sa speram ca fac vreo declaratie totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pai contraexpertiza normal ca nu o cer tot ei, cei care acuza trebuia sa o ceara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

culeasa de pe net:
Adrian Nastase n-a vrut s ase sinucida, a vrut sa-l impuste pe Traian Basescu care-i statea in gat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

" Ne-a fraierit pe toti in ultimul hal? A jucat teatru, in rol de sinucigas? Frecati-va la ochi cat poftiti, dar realitatea e ca am avut de-a face cu cel mai sinistru exercitiu de manipulare de dupa 89. Manipularea s-a transformat intr-o adevarata mineriada impotriva statului de drept, condusa de ziaristi, politicieni, ministrul de interne si de primul ministru. Aceasta realitate trebuie denuntata cu voce tare: este o rusine pentru o tara pretins europeana. Am asistat la abuzuri sinistre comise in numele unui infractor. "



http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-12634845-act-final-dramoleta-sinucigasului-ratat.htm

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

ati ascultat hitul verii?

http://www.youtube.com/watch?v=iwQjhio1oIs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

E oficial:

Nastase a fost operat sub microscop, deoarece a fost vorba despre o interventie chirurgicala de mare finete
Ceea ce ne-am propus vizavi de particularitatle medicale ale cazului am si reusit sa realizam. Operatia s-a terminat de 30 minute, am aplicat protocolul pe care noi il folosim uzual in traumatismele prin impuscare. Din fericire nu au fost leziuni vitale, nu au fost afectate formatiuni anatomice de importanta vitala. Pacientul a fost norocos. Traseul proiectilulul era in imediata vecinatate a unor structuri anatomice vitale. Speram (sa ramana, n.r.) numai cicatrice, nu sechele", a declarat medicul Ioan Lascar.

Mergi la inceput