Adrian Nastase a fost incarcerat

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Stiti care e de fapt cea mai mare pierdere a poporului roman, datorata in egala masura tuturor partidelor care s-au perindat pe la guvernare?! Prezumtia de nevinovatie!!
Toti stim ca politicienii fura, daca unu din ei e anchetat, e deja vinovat, indiferent de probe. Daca e condamnat, e clar dosar politic. Daca nu e condamnat, justitia si-a pierdut independenta. Oricum o dai, din start noi condamnam (fie pe cel cercetat, fie justitia, fie guvernul, fie presedentia, nu conteaza pe cine, da' sigur exista acolo un vinovat)

Si vor trece poate zeci de ani de acum inainte pana o sa ne debarasam de prostul obicei de-a eticheta din start orice.

Cat despre legi, nu e nici prima nici ultima pe care usl-ul o propusese pe vremea cand era in opozitie si acum ca sunt la putere voteaza impotriva ei. Daca nu ma lasa memoria, si cu gazele de sist, si cu universitata maghiara au facut cam la fel.

Dar lumea e ocupata sa vada daca mai are sau nu nastase fularul, daca a zambit stramb sau nu, daca la bruxelles merge ponta sau basescu....

Ne meritam soarta! Ne place circul ieftin, si astia ni-l servesc pe tava! Usl-ul are centura neagra la capitolul manipulare si diversiune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Si pentru descretit fruntile, orice analogie cu personaje politice actuale e pur intamplatoare:

Merge tiganul la preot sa se spovedeasca si vede cum acesta isi aseaza ceasul jos, langa el. Tiganul ingenuncheaza si ia ceasul.
- Ce-ai pacatuit? il intreaba preotul.
- Fur, parinte...
- Spune ca ai furat, nu ca furi!
Tiganul baga ceasul in buzunar.
- Am furat, parinte.
- Ce-ai furat fiule?
- Un ceas...
- Si l-ai dat inapoi proprietarului?
- Vi-l dau dumneavoastra parinte!
- Ei, nu mi-l da mie, da-l proprietarului!
- Am incercat, dar nu l-a vrut inapoi.
- Pai, in cazul asta pastreaza-l, fiule...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

www.catavencii.ro/Coperta-de-miercuri-adrian-mai-ai-fulare-ca-astia-mai-au-dosare_0_4705.html" target="_blank">Coperta de la Catavencii e geniala:

Adrian, mai ai fulare? Ca astia mai au dosare





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

si...iata si zambetul lui Nastase in drum spre penitenciarul Rahova:


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Ai mai ca asta e fata lui de cand se stie, de aroganta, amestecata cu "vedeti voi"...acum se potriveste aia "de ma voi scula, pre multi am sa popesc si eu"! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Daca nu stiati...

Stiti de ce nu a mai citit Andrei Nastase testamentul lu' ta-so?
Pentru ca era plagiat.

Da' stiti de ce nu s-a impuscat AN in cap?
Pentru ca in gat statea Basescu!

Da' noul hit al verii il stiti?
Eu vara m-omor (Nu trage Adriane!)

www.libertatea.ro/detalii/articol/vara-m-omor-adrian-nastase-400910.html" target="_blank">http://www.libertatea.ro/detalii/articol/vara-m-omor-adrian-nastase-400910.html




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

S-ar putea sa se faca lumina in acest caz mai reped decat ne gandim (desi am dubii legate de veridicitatea informatiei, tinand cont de provenineta ei):

www.libertatea.ro/detalii/articol/tentativa-sinucidere-adrian-nastase-camere-de-supraveghere-400933.html" target="_blank">camere de luat vederi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pai cica d-na Kovesi a declarat cu nu au suspiciuni ca tentativa de sinucidere nu a avut loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Oricum,rusine sa le fie ca s-au luat de Bradisteanu.Medicului astuia ar trebui sa-i puna covor rosu,la ce somitate e in domeniu.Nu cred ca s-a coborat la a minti,riscandu-si cariera.Dar de,DNA-ul ar eordin sa murdareasca tot..
Madalina
copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Cam asta este credibilitatea lui Bradisteanu:

" Bradisteanu a fost omul potrivit la locul potrivit în ajunul mai multor sentinte care vizau inculpati de calibru. Printre aceatia s-au numarat si PSD-istul Constantin Nicolescu, presedintele Consiliului Judetean Arges, cel caruia i s-a facut rau când s-a propus arestarea lui pentru 29 de zile pentru luare de mita. A ajuns la Bucuresti, pe mâinile lui Bradisteanu, care l-a scos cu inima bolnava. La mai putin de o luna s-a întors la cârma judetului bine-mersi."
Vezi cazurile Hayssam, Constantin Nicolescu, Borcea.
De ce toti infractorii condamnati, sau în pericol de condamnare, împuscati sau nu, ajung invariabil la ”celebrul” medic?


In plus "Bradisteanu este anchetat de DNA, in stare de libertate, sub acuzatia ca ar fi primit mita patru milioane de euro de la firma austriaco-elvetiana CC Med AG, pentru a-i facilita cistigarea unei licitatii pentru echiparea spitalelor-penitenciar din Romania, in anii 2001-2002."

Vezi aici
http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Ingerul-_Bradisteanu_e_prezent_la_datorie_0_724727760.html#.T-h6auxLCuc.facebook

si aici:
http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/2006-11-04/bradisteanu-sufera-de-cercetare-penala.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Asta e tare de tot...Noua Republica scrie pe buletine.....


Dar daca..daca MRU zicea asa ca ramana la putere?Daca intr-adevar nu erau bani?Si era doar lucratura?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


de parca ar fi fost prima minciuna de acest gen, nu se batea Boc cu caramida in piept candva in ajun de niste alegeri ca sunt bani cacalau si ca minte opozitia ca e bugetul harcea -parcea?..si ca nu vor fi afectate nici salariile nici pensiile?!.. dupa alegeri insa s-a sucit si s-a pus pe taiat din salarii, pe cautat nod in papura pensiilor etc. nu i-a rabdat inima sa stie neatinsa nici indemnizatia de crestere a copilului (da stiu, dupa unii e prea mult, romanii fie ei adulti sau copii nu merita nici sa respire)

Mergi la inceput