Clubul "babelor" FIV-oase 39

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ana,pe elemntal.ro gasesti ce vrei tu.
qiao si tu tot acolo gasesti ingrediente pentru creme home-made.
micky,nu vreau sa fi fost in pielea ta cand ai realizat ca "aveai' numerele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

imi cer scuze, am sters mesajul meu anterior fiindca mi s-a parut ca pica aiurea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Mersi, fetelor.

Da, Sami, am vazut acolo, dar vroiam mai simplu, sa ma duc la magazin si sa cumpar direct, nu prin posta. Oare la magazinele de tehnica medicala se gasesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fetelor, v-am spus azi cat de mult va iubesc ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

qiao right back at ya!!
bombi mi-ai facut pofta de House, sez.8 pai n-am mai apucat sa vad pe RTL ca, la noi marti seara, de la 20.30 e Masterchef si m-a 'prins' maxim..am tot zis ca recuperez de pe vplay..cand vad ca nu mi se-ncarca, ma nervozez si ajung tot la Masterchef, dar USA (mooor ce-mi place Joe Bastianich)..eu ajung tarziu acasa, pregatim, de obicei ceva de papa (ca suntem mai mereu lihniti de foame) si incercam sa ne bucuram cat putem de mult, unul de compania celuilalt..oricum, m-am maritat (si) cu forumul meantime, deci nu prea mai ajung sa recuperez..ah, si mai am si-un vraf de carti pe noptiera ce-mi fac cu ochiul si uite-asa..same old, same old..acum, ca voi fi solo cateva zile, sper sa recuperez, ca m-ai facut curioasa

bey..io cand am plecat la lunch, mi-au cazut ochii pe un mesaj al balantei lung si m-am bucurat..de cand m-am intors, il caut desperado, sa-l cetesc..si ioc..eram convinsa deja ca mi-e neuronul varza total si am halucinatii ..noroc ca, intr-un final(!), m-am prins si io ca l-a sters..na, eu l-am ratat


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Si eu l-am ratat, Lara, si imi pare tare rau...


Qiao, nuuuuuu... da' si eu pe tine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Eu am prins mesajul Balantei, chiar vroiam sa spun ca e foarte frumos, nu mi s-a parut nepotrivit aici. Cum stiam, esti o persoana deosebita, Balanta!

Maine merg la Medlife pentru analize:
- de la Albishor: FreeT4, TSH, ATPO, prolactina
- de la mine: FSH, LH, estradiol, FreeT3

Pregatesc alta lista cu analize la Inst. Babes (printre care si afurisitele alea de NK-uri) si la Matei Basarab, trebuie sa mai analizez putin preturile, dar cred ca acolo sunt cele mai mici, vreau sa fac anticorpii anti ADN, antispermatozoizi, IgG si altii care mi-or mai trece prin cap pana ma duc. Incerc sa faca analizele de secretii pentru histero dupa ce se termina menstruatia (sa vedem cat dureaza acum), iar daca nu reusesc sa ma incadrez, ma duc la Albishor, facem o eco, vedem ce mai zice cu dereglarea asta...nu pricep de ce mi-a venit in timp ce luam Duphaston, nu mi s-a mai intamplat.

Antonia, pana la urma, daca nu iti recomanda un dr., de ce nu iei un cocktail de antibiotice+antiinflamatorii, exact cum ai facut atunci? Asta imi aminteste de povestea cu Polidinul, desi el nu e un antibiotic, ci un imunomodulatooor...se zicea ca daca faci Polidin, ramai usor, am zis atunci ca e un babism, daaar totusi multe femei au ramas gravide, intamplator sau nu, dupa un astfel de tratament...imi amintesc ca doctorul T a primit intrebarea asta pe forumul lui si a raspuns ciudat, fiecare intelegea ce vroia, sa vad daca reusesc sa regasesc raspunsul.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

MeAlex la clinica recoltezi tu ? Poate ne intalnim. Eu sunt putin ... dusa. Azi dim am uitat ca imi propusesem sa ma intep, noroc ca au si maine deschis si sunt deabia in z3.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Qiao, nu stiu inca, ori Grivita, ori Unirii. Maine sunt in z2 sau 3, a inceput fluxul normal ieri dupa-amiaza, asa ca nu stiu daca sa pun z1 ieri sau azi, dar nu conteaza, e OK sa merg maine. Tu ce analize faci? Ar mai fi ceva de adaugat la cele de z3? Ma simt in forma pentru analize si nu vreau sa ratez ceva.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ooofffff, mor de ciuda ca l-am ratat..exact asta am vrut sa zic, parea atat de frumos..balanta..ce pacat ca l-ai sters!!!
Alex, qiao, bafta la intepat (Alex, super ok analizele..te-ai hotarat? faci imunofenotipare limfo la V.Babes?)


to be continued..

Mergi la inceput