Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna si de la noi!
Voiam sa o felicit pe spiridusha, dar vad ca azi te-ai cam necajit... Lasa ca mai e timp. Sau poate e totusi prea devreme.

Mada, am citit patania cu Cata, bine ca n-a fost decat un cucui mic... dar ce sperietura, mititica!
Miki, imi pare tare rau ca Andra a facut iar febra, sper sa rezolvati repede!

Ah! Mi s-a trezit prichindelul... Poate mai intru. Sa va spun ca suntem toti bine, pitica mea e manechin, la 28 de saptamani avea 1100 gr. Luca mereu era mai gras, acum suntem fix ca pe graficul medicului.

Va puuuup!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si 28+ Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor?

sunt asa adormita, cred ca de la soarele de ieri. am fost la iarba verde si a fost super.
cred ca au fost 30 grade si azi cred ca sunt 20 te mai miri ca esti molesit si adormit...

spiridusha ma pregateam sa-ti urez toate cele bune, asa tare m-am bucurat cand am citit...si acum zici ca nu mai este asa...ce test ai facut? poate nu era bun? ma gandesc ca daca era cum zici tu sa nu se implanteze bine, sangeari sau ceva, nu? nu stiu ce sa te sfatuiesc...sa mai faci un test peste cateva zile? sau direct bhcg? imi pare asa rau ca esti dezamagita.

cami, madutza, ina am inteles cum este cu caca si pipi la plaja nici eu nu ma gandeam asa dar eu v-am zis cum am vazut. clar nici mie n-mi place sa vad pisu si caca pe nisip. cred ca cel mai bine cu pampers.
si asa este, nisipul intra peste tot, nu este chiar curat....

madutza saracuta Cata, cum a cazut...bine ca n-a patit nimic. asa neputincios te simti cand cad fix langa tine dar nu apuci sa ii prinzi...parca atunci cad mai rau, cand sunt langa noi si Anastasia s-a mai impiedicat, ba mai da cu caputul de podea, ba de usa...fix cand sunt eu pe langa ea, cand este singurica parca nu cade chiar asa un pentru Catalnia sa treaca cucuiul.
vad ca timpul tau liber a fost de fapt ocupat

ionales imi pare rau ca ati avut problemute cu puiutul. cred ca o sa pape din nou de toate doar ca dupa perioada asta trebuie sa-l iei usurel cu toate si sa nu-l fortezi. asa-i cu alaptatul...alina toate durerile puiutilor. ma bucur ca inca mai vrei sa alaptezi si tu

miki tare rau imi pare ca saracuta Andra iar sufera, cu febra....asa trebuia sa faci, cand era sanatoasa sa te fi dus cu ea sa-i fac tot ce iti propusesei. mi se pare mult de tot 1 an antibiotic... ar trebui sa mai consulti si alt medic sa vezi ce-ti zice, stiu ca esti satula de ei si nici incredere parca nu mai ai dar.... si cand se face bine neaparat sa mergi, lasi totul si mergi cu ea. un pentru scumpica Andra, sa fie bine draguta.

alehiam si eu la fel cu parfumul asta de pe pampers...de ce trebuie sa-i mai si parfumeze? as incerca si eu alta marca sa vad cum sunt si altii. ca doar avem de unde alege

chiar fetelor, voi ce pampersi mai folositi, ce marci? si care vi s-au parut super buni si mai ales elastici ca mie aia imi plac cel mai mult.

simona cum este Arsenie acum? saracutul, cred ca-l si doare... ce ai facut pana la urma? ai fost la dr cu el? asteptam sa ne zici cum este
deci decalotarea este cam obligatorie.

ina eu zic ca pana la 35 de ani ai timp destul pentru inca 2 bebei chiar 3-4

merg ca a pregatit sotul masa si eu sa fac salata. s-a trezit si buburuza.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dya bravo pentru puiut ca a inceput sa mearga singurel baiat mare are mama imi pare rau ca a avut diaree, eu stiam ca titi poti sa-i dai in orice situatie. fructe este bine ca nu papa daca tot are diaree. dar de la ce are? sa treaca repede si sa fie bine.
mai insista si cu orezul ca este foarte sanatos, incearca sa-l prepari in multe feluri si vezi cum ii place.

miki ce chestie...pai si pana se maturizeaza putin, tot asa va fi de sensibila? adica tot timpul va face infectie? si cand anume se va maturiza? tare rau este asa, ca sufera si ea si tu...

ailed tareee scumpa Andra...sa-i dea papa lui tati si tati cred ca a fost taree mandru

madutza ai terminat pestii? ce peste a pescuit sotul? am avut si noi ieri la gratar ditamai pestoiul, a iesit delicios

ina ai asa un stil...asa comic, imi place si cu pisu si caca pe plaja ai fost tare comica

mary bafta cu soacra ta, sa va intelegeti cat sta cu voi? nu de tot, nu?

alina06 ma bucur tare mult ca bebelina din burtica este bine si creste bine de ce zici ca este manechin? este perfect daca corespunde la fix graficului

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

noi am fost la plimbare pe ploaie. toata ziua a ploua asa marunt dar tot am iesit, nu mai puteam sta in casa
Anastasia nu statea sub copertina de ploaie, vroia numai pe jos...asa ca, prin apropierea casei am dat-o jos din carut si i-am dat drumul prin ploaie



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lparpala sunt superbe pozele, ce frumosi sunteti si ce peisaje frumoase acolo Diana este o dulceata frumoasa

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Roxy, Arsenie e mai bine acum, s-a desumflat putzica si s-a dus roseata...Azi am scos multa smegma dintr-aia de acolo, dar n-am insistat eu prea mult ca mergem maine la 8.30 la dr si sper sa-l decaloteze ea...nu-l mai chinuiesc si eu.. Cred ca depinde si de noroc cu decalotarea ...dar din experienta mea..e cam obligatorie.
Miki, banii trebuie depusi la CEC..nu am aflat inca ce si cum ..pe numele cui trebuie..mai intreb si eu..Pe Arsenie l-am mai decalotat, dar nu mereu...acum vreo 3 luni am fost cu el la dr si mi-a dat o cremutza sa-i dau timp de o luna si sa revin la el...Intre timp decalotasem destul de mult si l-am cam lasat asa...Apoi m-am trezit cu asta...
Spiridusha, imi pare rau dc vestea nu e cea pe care ne-ai dat-o . Nu descuraja totusi, sper sa ramai repede repede asa cum iti doresti..cred mai degraba ca testul pozitiv a avut ceva, nu cele 4-5 negative...Ai respectat timpul cerut de test?
Delia, cuscra pup fetele
Dya, daa se trag de putza cum scapa de pampers, sunt curiosi, dar pt ei putzulica e acum la fel ca mainile /picioarele/urechile...o curiozitate si nimic mai mult.
Ina, eu zic ca ai timp daca te grabesti...2 copilasi in 5 ani..e superok.Hai, succes
Mada..n-am curatat peste niciodata, mi-e scarba. Il pun mereu pe sot..
Mary, succes cu soacra!
Alina burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

fetele am pus poze recente...nu sunt reusite..sunt facute miercuri ,dar am constatat ca nu mai pot sa-i fac o poza...vrea ea aparatul
atat ma bazait..parca inainte nu facea asa....
v-am citit dat pic de somn si trebuie sa-i dau si lp la buburaza si sa-mi fac si eu baie....

Alina06 LA MULTI ANI!!!! cu intarziere mare ..scz...dar sa stii ca si in ziua aceea m-am gandit la tine si mereu cand ne nu intram pe forum, ca atunci cand intram uitam sa iti urez..dar poate mai bine ,ca asa ai fost de prezenta in gandurile mele....sarcina usoara....
si pt Spiridush..nu te desumfla si nu sta stresata...luna viitoara daca nu o fi sa fi luna asta...pt toate fetele
nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello fetelor!
Noi ne-am mutat la tara. In saptamana cat am stat acasa la Bucurest, Daria a cam uitat cum e la tara. Cand am ajuns vineri aici, parca pasea pe sticla. Ii era frica sa mearga pe iarba S-a obisnuit repede si acum are o curte de 8 mii mp in care sa alerge si sa se joace.
Cu socrii ma impac foarte bine, dar parca nu e ca acasa. Sotul va face si el naveta in fiecare seara. Sper sa fie bine. Va fi o perioada de acomodare pt Dari, pt ca din toamna vrem sa o lasam aici. In timpul asta vreau ca locul asta sa-l perceapa ca si casa ei, sa nu fie total dezorientata cand eu nu o sa mai fiu langa ea. Nici nu vreau sa ma gandesc cat de greu imi va fi mie!
Spiridusa, eu tot cred ca vei veni cu vestea buna peste cateva zile !
Roxy, ce plimbarete sunteti! Bravo!
Miki, o pupam pe Andra! Sa se faca bine repede!
Delia, pai voi aveti mare ajutor! In curand Andra va si gati, nu numai ca ca hraneste! :) Pup
Madutza, unde se duce sorul tau la pescuit? Al meu a fost pe Moara Vlasiei parca. A prins doar unul de 5kg pe care l-a eliberat si apoi nimic. Eu ii spusesem sa imi aduca peste, dar n-am avut noroc. Poate ii punem in legatura sa mearga impreuna :) O pupam pe Cata pe cucui sa treaca
Noi avem ziua si lovitura. Toate, cand eram eu langa ea. Ieri a dat cu gura de pat si are o julitura la buza. Seara, dupa ce a plouat a cazut in gradina si era toata de noroi. Pe fata, pe ureche, maini, picioare. Am bagat-o direct la baie. Dar nu s-a speriat si nici lovit.
Azi a impins un scaunel de lemn care i-a cazut pe degetele. Sunt un pic julite, dar e ok. A plans un pic si a trecut.
Ma oftic atat de tare ca ma simt atat de nefolositoare cand se loveste langa mine. Multumesc lui Dumnezeu ca nu s-a intamplat nimic grav. Juliturile le accept,macar sa avem numai din astea si nu altele mai grave!
La noi s-a deschis sezonul nuntilor. am fost ieri la.una si am stat pana la 5!!! Azi am fost zombi. Noroc cu soacra care a stat cu Dari. Avem cate 1-2 evenimente pe luna pana in toamna!!! Vai de banii si de timpul nostru! Dar sunt prietenii nostri,cei mai multi, asa ca dam cu toata inima!
Ma bag la somn ca m-am intins cam mult si in 2 ore ma trezeste pt laptic.
Viss, pe unde mai esti? Mi-e si rusine ca am promis ca ne mai vedem si eu am disparut la tara. :(
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna seara mamicilor!

Fetelor eu am fost toata ziua plecata,am probleme mari cu somnul,stiti vreun remediu ?Ma bag in pat si nu pot adormi neam,pe timpul zilei nu dorm deloc si nu stau locului o clipa.
Ca sa va fac sa radeti ,totodata va fac si scarba,sila stiti ce faceam eu la ora 23 in aceasta noapte friguroasa?Eram cu mama si sotul la ghena de gunoi si cautam verigheta sotului ca nu mai stia de ea.Evident ca nu era la ghena ci tot in casa pusa pe un tuturoi de la un borcan de condimente.M- am uitat si nu am vazut-o,dar sunt fericita ca am gasit- o.Ma si gandeam ca marti facem 2 ani de la nunta si imi parea asa rau sa o fi Pierdut.
I- am luat lui Rares tricicleta,dar nu mergeau firele alea sa apes pe butoane si eviden ca am descoperit asta acasa,asa ca du- te inapoi cu ea si le- a lasat doar sistemul ala.Am luat si o pereche de sandale rupte fir- ar sa fie,asa ca maine se duce sotul sa le schimbe.
SIMO imi pare rau pt Arsenie.Offf sa vezi maine ce o sa il doara.Tinem pumnii stransi.
SPIRIDUSHA poate esti mami,nu te desumfla,mai fa maine un test
IRINUCA si eu mor de ciuda ca a cazut Rares cu mine tinandu- l de body de la spate si s- a juli pe fata
INA multi ani fericiti si hai mami puneti- va pe treaba
DELIA felicitari Andrei
MIKI insanatosire grabnica.Cum se mai simte Andra?
ROXY pupam mica plimbareatw
DYA Sa ii dai mami Hidrasec 2 pliculete pe zi dizolvate in putina apa si sa ii dai sa il ia cu seringa ,sa nu pui in biberon,Electrolyt de la Humana e pt hidratare si Smecta,jumatate de pliculet .Nu stati cu diaree ca e periculoasa
Nu mai stiu ce voiam sa scriu.Cam atat.Un inceput de sapt minunat

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

, ceai , nesquick
Va urez o saptamana minunata!
Irinuk, sa stii ca si gateste, ia oalele din dulap si mesteca cu cate o spatula in ele, ce sa zic, trai si huzur pe mine
Mai Andreea, bine ca ati gasit-o, dar zii sa fie mai atent
Deea, si a mea vrea aparatul , dar mai nou a invatat sa pozeze, cand te vede cu paparatul zambeste
Mada, si al meu e pescar si cateodata ma oftic ii zic, dupa ce stai plecat toata ziua, mai ma pui sa si ma mozolesc in pesti
Va las ca-mi da cafeaua in foc! revin

Mergi la inceput