Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

multumesc frumos pentru raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

mada pai el nu vrea fructe de o saptamana iar diareea o are de joi. as vrea sa pape macar banana si mar copt ca stiu ca sunt bune. orez nu a mancat niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, pupam tiza bolnavioara!urinal sirop i-ai dat, asa ca adjuvant?
simo, off saracutul de Arsenie! va pup pe toti!
mada, azi cand Andra mergea in picioare in pat, ma gandeam la Cata a ta!pupam cucuiul...
spiridusho, ai lucrat serios mami, felicitari!
dya, ce bine ca mai ai laptic..., cu lm trece tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cra-cra: azi Andra i-a dat lui tati sa pape, lua bucatele de slaninutza intre degetele si ii dadea in gura lui tati...cred ca a fost cea mai buna mancare din viatza lui...
nu a fost tentata sa pape si ea din fericire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

dya mai poti da si stiksuri si covrigei
sigur ar roade la ei

miki offfffffffffffff
ce greu e cu pruncul asa offffffffffff

spiridusha felicitariiiiiiii
eu iti propun sa iti cauti deja femeie de ajutor
ca vei avea nevoie cu siguranta
e diferenta cam ca si la mine

alehiam baietelul tau ce varsta are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

spiridusha, sti ca m-am tot gandit la tine , si eu cand am ramas cu Cata tot asa devreme mi-am facut testul la 11 DPO si se vedea liniuta . Iti urez sarcina usoara si bebe sanatos. Cami are dreptate, ar tb sa cauti ajutor. Cand ai DPN-ul? in ianuarie?

cami, ce-ti mai fac fetele?

delia, ce fata iubitoare sa-i de alui tati sa pape

A fost al meu sot la pescuit si acum tb sa ma "lupt" sa curat vre-o 3 pesti la vre-o 2 kg fiecare

Va pup, sa aveti o duminica placuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

. ceai, nesquick, laptic
Va urez o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

asa e, merg si sticksuri / covrigei / paine prajita la diaree.
o felie de toast unsa cu putina branza? mai stii? sa roada la ea.

sau covrig, nu stiu copil sa nu morfoleasca la un covrig :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna dimineata!

Vreau si eu o cafea si ceva sa imi dezlipeasca ochii. Crap de somn..:)) Habar n-am ce sa mai inteleg ca azi noapte am mai facut un test, negativ, azi inca 4, de curiozitate bineinteles si tot negative. Acum ma gandesc ca era ala expirat/stricat/defect...sau ca nu s-a implantat bine, ca s-a dus, sau nu stiu exact ce s-a intamplat. Ma enerveaza ca e si duminica si nu pot sa-mi fac un beta hcg. Dar maine pleaca sotul din tara si mi-e greu cu copilul sa ma duc la analize... Asa ca astept si ma resemnez. M-am dezumflat toata. Imi pare rau ca am apucat sa spun si la socri si la ai mei si acum...bleach urasc situatia.

Si pe langa 3 copii urlatori ma supara de o saptamana o durere jos la spate, care se duce pe picior in jos. Am zis 2-3 zile ca sunt intepenita de la dormit aiurea...dar si acum ma doare dupa 8 zile... si seamana a sciatica, eu n-aveam treaba cu asa ceva pana in sarcina, in trimestrul 3, abia gaseam o pozitie in care sa nu ma doara. Asa e si acum..offf.

Azi sunt cam plouata. Macar de-as sti sigur ce e cu burtica, ca sa ma redresez...Va pup!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna! Multumim tuturor pt laude!

Azi imi vine soacra de la italia, e prima oara cand o sa stam impreuna, am ceva emotii, sper sa fie bine si sa nu iasa scantei!
Miki sanatate printesei tale, cand mi-a facut A infectie, am schimbat toate, apa, pemparsul, ai incercat asa?
Intreba cineva ce scutece folosim, eu le-am incercat pe toate, pampers, pufiss,libero,hagiss, si cea mai inpacata am fost cu pufissul si libero, la pampers nici eu nu suportam mirosul ala.
Spiridusa imi pare rau ca nu esti sigur, lasa ca e timp si luna viitoare!


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput