Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Ina, eu folosesc libero. La amandoi am fost foarte multumita de ei. Eu nu pot suporta cum miroase solutia aia de la pampers. Pana acum nu am avut probleme cu iritatul. Ce am mai luat cand nu gaseam libero erau cei de la DM.



Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna seara, fete dragi,

Am intrat pe fuga sa impartasesc cu voi vestile frumoaseeee, se pare ca o sa vina si fratior/surioara de Cristi!!!! Am facut acum seara un test si a iesit o liniuta fooaaarte pala...e normal zic eu ca am doar 10 zile de la ovulatie!! sunt asa de fericitaaa!!

Am intrat putin ca avem iar fetele cumnatilor la noi si e aglomeratie mare, stres, plansete(mai ales fetita de 3 ani, e stresata rau ca nu e cu parintii ei..)

Va pup mult si sa aveti un weekend frumos!!!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cami, mersi scumpo!SIncer acum 3 ani cand am facut pasapoartele celelalte tipele de la CEC nu ne-au indrumat ok si am ajuns sa platim mai multe chitante, nu ne-am mai recuperat banii...Mergem in Grecia, in Thasssos, pozele lor le-am facut deja si mergem cu pozele acolo ca sa nu-i mai luam si pe ei..am inteles ca se poate..

Noi am patit alta acum...de dimineata cand sa-i schimb pampaersul, am vazut ca putza lui Arsenie era umflata si rosie, cand am incercat sa-l decalotez putin a curs imediat puroi din acela...AM fost la Grigore Al, acum il dau cu rivanol si asteptam pana luni sa se mai duca inflamatia, sa mi-l poata decalota...Imi vine sa mor, fetele aveti grija cu decalotatul...nu faceti ca mine..
Spiridusha, ce veste minunata, ma bucur pt voi!!
Ina, spor la treaba atunci..Cati ani zici ca ai??? Si eu regret ca n-am inceput pe la vreo 22-23 de ani asa...cu copilasii ma refer..Dar era mai greu atunci..
Miki, pup fata sa se faca bine..intr-adevar cine a facut odata infectie urinara poate recidiva iar si iar.. asa stiu si eu. La fetitze e mai nasol ca mai intra kkuta prin vagin pe acolo...e mai greu pana scapati de pampers..Va pup
Mada, Cata sa treaca repejor..Sii al meu are nasul julit...
Andreea Raresul triciclist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

FELICITARI SPIRIDUSHA
sa fiti sanatosi, sa fie totul bine, sarcina usoara si mii de urari de bine

@Simonacip - am 30 deci daca as vrea 3 ar cam trebui sa accelerez. Of. Nu cred ca reusesc sa fac 3 si sa ma incadrez si in limita mea personala - 35 de ani. Stiu ca-s mamici de peste 35 doar ca mie mi-e foarte teama - antecedente genetice personale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Simo, hai sa treca repede durerea lui Arsenie. ceilati baieti sunt decalotati complet? Cand ai spus ca plecati in Grecia?

spridusha, felicitari!!!! Ce rapida esti, bravo!!!

ina, pai daca te grabesti putin ai putea sa faci si 4 copii pana in 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna seara mamici
miki imi pare foarte rau caa andra e bolnavioara iar. multa putere sa treceti peste cat mai repede.si aaa apropo am cautat si eu povestea lui vladut... e foarte frumoasa. ce mai daca iti spune si povesti e baiat maresi pentru el.
spiridusa felicitari si sarcina usoara.
o sa mai am si eu un nepotel sau nepotica , deocamdata nu stim ce e ca are doar 11 sapt de sarcina cumnatica.
si acum sa ma laud si eu un pic cu printzisorul meu... azi a inceput sa faca primii pasiii singur.. dimineata timid iar spre seara merge pe distante tot mai mari... sunt foarte fericita.. in plus de vreo 3 zile a inceput sa duca la guritza pufuleti si biscuti. lingurita cu mancare mie frica sa i-o dau, iar bucati de legume nu papa. in schimb sunt suparata ca de vreo sapt nu mai vrea sub nici o forma fructe el care le manca foarte bine. iar de joi seara suntem cu diaree.am incercat sa ii scot tztli dar nici o sansa. cand vrea tzti pot sa ii fac orice si nu se opreste din plans pana nu primeste.de adormit nici nu poate fi vorba fara tzti. e tare alintat.
ce muuult am scris. sper sa nu va plictsesc
noppte buna puiutilor si voua mamicilor. va


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

mi-am adus aminte si as vrea sa va intreb pe mamicile de baietei... cand le scoateti pamparsul sau cand le faceti baita nu trag de cuculet? e periculos daca trage de el? ma chinui foarte mult sa ii tin manutzele sa nu mai traga de el dar nu reusesc tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

revin si eu ca mi-au adormit pruncii ..momentan..cred ca va fi o noapte grea..
andra a facut febra toata ziua, nu prea raspunde la antitermice..mi=e teama sa nu fi dezvoltat rezistenta la zinat si sa se agraveze
madutza, nu stiu cum de face asta, se pare ca asa sunt unii mai predispusi..cica s-ar si transmite genetic..dar eu la viata mea am avut de cateva ori in tinerete, dar niciodata grav, adica sa urce la rinichi..in sarcina n-am avut probleme..singura explicatie care mi-o dau medicii e ca ar putea fi acest reflux de la vezica spre rinichi care duce la infectie, pt ca in vezica nu-i sterila urina si urcand spre rinichi infecteaza..si ca ar trece cu maturizarea sistemului, adica cu varsta..
si ca n-are legatura cu caca ca ar ajunge pe acolo, ca un organism sanatos nu se infecteaza asa usor, exista sistem imunitar care isi face treaba..ca de fapt problema la ea e ca ajunge la rinichi, de aceea si crizele astea sunt f agresive, cu febra mare care cedeaza f greu chiar si la antitermice/antibiotice..deci nu e o infectie urinara banala care poate nici sa nu aiba simptome
cam atata stiu, sper luni sa aflu mai multe..din pacate nu i-a iesit azi nici macar sumarul la urina asa ca pana luni n-avem ce face

aa, si un pupic mare catalinei sa-i treaca cucuiul e bine, nu ?
ina, felicitari pt aniversare si eu am aceleasi regrete..dar mai am doar unul de facut glumesc, nu stiu daca ma mai tin puterile
simo, cum e pana la urma cu pasapoartele ? taxele astea nu se pot plati acolo unde mergi cu ei pt poze ? aaa, tu il decalotai pe arsenie inainte?
dya, eu zic sa nu mai faci caz din asta, ca mai rau o sa faca..incearca sa-l ignori si sa-i distragi atentia ca si cum nimic nu se intampla..
va pup si o noapte linistita..

spiridusha felicitariiii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

mi-am adus aminte si as vrea sa va intreb pe mamicile de baietei... cand le scoateti pamparsul sau cand le faceti baita nu trag de cuculet? e periculos daca trage de el? ma chinui foarte mult sa ii tin manutzele sa nu mai traga de el dar nu reusesc tot timpul.

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011



ba da, trage in toate partile.
nu e periculos, lasa-l. oricum o sa traga o viata de el, si el si altele
atata doar uita-te sa nu fie manutele murdare. si sa nu isi bage scame chestii prin gland.
si daca are erectie iarasi e normal.
nu e rusinos.
nu e sexual.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

dya, pai daca are diaree stie el bine ce stie ca nu mai vrea fructe Nu intreripe alaptatul cand are diaree. Iar legat d eputa, este f normal sa se atinga, sa se traga..este tot o parte a corpului lui pe care o cerceteaza Important e sa nu se raneasca

miki, da Cata e bine, s-a mai retras si cucuiul, mai are doar o zgarietura mica, in schimb eu revad in continuu cazatura ei si cum nu am reusit sa o prind Andrei ii dai si ceva pt durere? pupam o fetita frumoasa !

Happi, imi e dor de tine! Ne mai citesti?

Mergi la inceput