Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fug si eu la naniiiiiiiii
pupici dulci de noapte buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy ce tare esti cum caca pe nisip??? in pampers! Nu imi place deloc sa tin copiii complet dezbracati pe plaja...sa le intre nisip peste tot Noi o vom tine pe cata in pampers (vom lua si din alea pt piscina), iar Cristi daca va vrea sa faca, vom merge cu el pana la un wc.

ally, nici eu nu eram sigura ca-i voi duce..nu stiam daca au ai mei treburi programate. Timp de leneveala nu voi avea decat in seara asta..maine am de facut curat in toata casa, ca e o debandada totala, vreau sa-mi fac unchiile, sa reincerc aparatul de epilat ..poate ma reimprietenesc cu el..tare imi placea cand il foloseam mereu...acum cred ca o sa ma doaraaaaa...vedem. Plusca mai vreau sa pun niste gazon prin curte pe unde e mai rar, mai tb sa fac si mancare...ehee vreau multe Multumim pt cap nou!

lidia, cum adica momentan sunteti ok? F frumoase pozele! Ne-ati furat palariuta

Sa va zic ce am patit la mama mi-a cazut cata de pe scaun in maini si apoi in cap m-am speriat groaznic. Are o mica zgarietura si un cucui putin mai sus de frunte. Am stat si am pazit-o apoi 2 ore sa vad daca e mai molesita, sau apatica, sau e ceva in neregula. Totul este ok, dupa ce am vazut ca e bine, am inceput sa tremur cu tot corpul Statea in picioare pe scaun, eu eram la jumatate de metru de ea, am intors odata capul, si cand l-am reintors am vazut-o cazand..nu am mai apucat sa o prind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna seara si de la noi!
Eu m- am uitat la Romanii au talent ca eram curioasa cine castiga.
In rest noi suntem bine,toata ziua in parc.Maine mergem sa cumparam tricicleta dupa prima masa.
MADUTA pfuuu ce sperietura cred ca ai tras.Bine ca e bine Cata si are doar in cucui.
Va pup pe toate fara excepti si va doresc un week end mininat
MIKI f frumoasa povestea si f inteligent nazdravanul tau,super imaginatie.
Fug la nani ca maine e o zi lunga si frumoasa.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

azi il dau pe Alex unei prietene pt vreo 3h, sa mergem sa ne sarbatorim.avem 5 ani de casnicie azi. habar nu am ce sa facem, sa mergem poate in centrul vechi si sa palavragim la un pahar de bere / vin.

Uf. De cate ori numar anii, de atatea ori calculez cati copii puteam sa am daca ma grabeam un pic. :))) Nu stiu cum sa zic, pana sa raman insarcinata ziceam "copii, eu? HA! no way". Dupa ce am ramas, m-am tot intrebat de ce nu am facut mai multi mai devreme :) Mereu calculez cum era, daca era, daca ramaneam....eh. lasa ca recuperez eu, sper.

Imi doresc mult de tot 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Eu bag o cafea si intru la smotru.

mandeeac, spor la cumparaturi

ina, multi, multi ani inainte, cu sanate si intelegere, armonie, dragoste si copii muulti!!! Cred ca fiecare are cate o numaratoare din asta in minte la trecerea anilor...eu ma gandesc ca daca ramaneam mai repede as fi avut copil de dat la scoala

Va pup, fetele!

PS: strumph, esti ok? Tot pe la castele in plimbare esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Bine v-am gasit in clubul nou al fluturasilor!


Am o supa de gaina pe foc si am zis sa intru sa va salut sa va mai dam vesti despre noi.
Am avut o perioada dificila cu puiutul meu racit, cu febra mare noaptea 39.8...de-mi clantaneau dintii de frica, combinata cu gastroenterita...f pacatoasa. a slabit puiu meu vazand cu ochii si n-a vrut sa pape nimic decat covrigi uscati si lapte de-al meu.
Am repus in functie productia proprie de lapte, il alaptam ca pe un bebelus, saracul. Chiar ma gandeam ..ce bine ca nu l-am intarcat ca ce ma faceam cu el, mofturos, plangacios, mucios, in plus mai trebuie sa iasa dintii...caninii, masele etc...
am scris despre exp. mea ca am citit din urma niste discutii despre intarcat, eu as dori sa continuu cat m-or tine 'balamalele' pentru ca-l alina de toate, dinti, dureri, etc. In schimb, am renuntat complet la mesele de noapte ca eu nu rezistam cu somnul portionat sa alaptez noaptea, pur si simplu eram distrusa ziua. Acum se mai trezeste cateodata pe la 3-4 dar il luam un pic in brate, il leganam si , asa ca titi doar de dimineata la 6, ce mai, am un baiet mancau mare.
Am citit si niste posturi aici pe forum la sectiunea cu subiecte specializate pe alaptare, cum sa-l intarci si mi s-au parut niste opinii f faine si echilibrate, care m-au convins ca trebuie sa-i ascultam si respectam ritmul de crestere si ca atunci cand mai creste va accepta el singurel mult mai usor si ca e absolut fireasca nevoia lor de supt, alin etc.

In schimb vroiam sa va rog sa mai dati si mie trucuri ca sa-l conving sa pape legume ca dupa acest episod de boala, papa doar covrigi, paine si cu greu fructe dar nu mai vrea deloc carne, legume etc. Plus, ca arunca cu bolul si mancarea si-o scoate din gurita, tipa, ce mai e un circ la pranz si am toata bucataria 'decorata'..si de-abia daca ia 2 lingurite. multumesc




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

off, eu sunt asa suparata..andra mi-a facut febra azinoapte si dimineata am fugit cu ea la doctor..mai mult ca sigur a recidivat iar infectia urinara si suntem pe antibiotic cand am ajuns cu ea acasa avea deja 39.5..
imi vine sa-mi dau pumni ca n-am facut ce trebuia in perioada asta cat a fost sanatoasa..nici cistografia nici mers la homeopat pt tratament profilactic..
nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, doctorii zic ca e clar ca ceva ii favorizeaza aceste infectii..si ca mai mult ca sigur cistografia ne va lamuri si va trebui sa tina tratament indelungat cu antibiotice, adica vreun an
sunt asa confuza, nu mai am nici curajul sa merg pe mana unui homeopat acum, mi-e frica sa nu ajung cu ea iar prin spitale..dar nici nu vreau sa o indop de antibiotice..
off cum de om fi patit asa ceva nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ioana, din toate legumele morcovul fiert este preferatul catalinei. Pune-i in fata cate 2-3 bucatele din legumele preferate pana acum si lasa-l sa le ia singur sa le storceasca, sa le mai duca la gurita si singur. pana cum a fost pe regim? si-a revenit complet? De obicei copilasii care trec printr-o perioada de regim, mananca apoi "ca spartii" Poate daca-i pui alaturi de legume niste smantana, sau branzica moale ii vor placea mai mult

miki, micuta bolnavioara, off! Cum sa fie tratam cu antibiotic un an? Lasa ca dupa ce se face bine, faceti si cistografia si atunci vei sti exact cum sa faceti mai departe. Dar tot nu inteleg de ce e asa sensibila...predispozitie genetica parca ai spus? sau dezvoltare mai tarzie...? Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Ioana - incearca si un dressing de branza sau unt la legume.
Branza face minuni in cazul nostru :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Ati citit aici?
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172279
Ne fac astia odiseea privata.
Eu sincer ma bucur, asta era unul din motivele pentru care ma nemultumea structura forumului.

Mergi la inceput