Grupuri private

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hmmm "noi,(destul de multi membrii) nu dorim ca cineva(altcineva) sa discute intre ei doar in privat fara ca noi sa stim ce anume discuta" iar "cativa membrii doresc"?
Este doar o remarca.



Nu stiu cit de corect este ca pentru pretentziile unora sa fie limitata "existentza"altora

Nu este o pretentie ci o facilitate tehnica acordata de DC pentru cei care doresc sa o utilizeze exact ca si PM.

Nici Pm nu limiteaza existenta nimanui.
www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Da,e o interpretare atit de nereusita,incit zau ma mir ca ai putut s-o scrii!(c ai vrut de fapt sa evidentziezi cu asta ca zau ca n-am intzeles)

hai mey Marius,ce naiba...tu stii foarte bine ce vreau sa spun,ce te ascunzi atita dupa degete!

Daca s-ar discuta doar despre pampersi si carucioare,de ce n-ar trebui sa citeasca si restul membrilor?Ce e atit de "privat" in aceste discutzii?

Ma rog,eu am spus ce am avut de spus,direct si fara intorsaturi sau ascuns dupa degete!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai sincer nu am intors nimic. Ai inceput cu mine ca vataf pe forum ca si altii ar putea sa fie ca de ce ar trebui altii sa discute intre ei fara ca tu sa nu stii despre ce discuta ca ti se reduc drepturile existentiale pe forum daca nu stii tot ce discuta la o adica x cu y samd....
Asta rezulta din ceea ce scrii.
Continui sa cred ca DC a acordat si drepturi(facilitati) private membrilor DC (PM) si probabil se vor extinde aceste facilitati si la nivel de grup (mai mult de doi utilizatori) daca oricare dintre utilizatori vor dori sa utilizeze aceasta facilitate intre ei.
Ca poate sunt si vor fi utilizatori care ar dori sa stie ce anume a discutat pe PM - X cu Y sau X cu Y si cu Z - tot ce este posibil - insa mi se pare ca de aceea este discutie privata si corespondenta privata ca sa se respecte acest drept.
Si acesta este un motiv pentru care Admin a precizat ca nici moderatorii nu vor avea drept de interventie(moderare) pe aceste discutii private pentru ca asa este firesc si normal sa respecti dreptul la intimitate a celor care doresc sa aiba acest drept.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Pai sincer nu am intors nimic. Ai inceput cu mine ca vataf pe forum ca si altii ar putea sa fie ca de ce ar trebui altii sa discute intre ei fara ca tu sa nu stii despre ce discuta ca ti se reduc drepturile existentiale pe forum daca nu stii tot ce discuta la o adica x cu y samd....

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Eu nu tzi-am spus ca ai fi intors ceva si doar ca mi-ai dovedit ca nu ai priceput nimic!

Si bineintzeles ca este extrem de tendentzios mesajul tau,mai ales partea data cu quote!

Inclin sa cred ca tu chiar nu stii ce inseamna public!Forum public!
Oricum nu-tzi intzeleg inversunarea cu aceste grupuri!Pari mai inversunat decit Admin! Ma intreb de ce?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In general discut argumentat. Eu ofer argumentele mele si ma astept a argumente logice din partea celor cu care discut.
Insa "eu vreau sa stiu tot ce discuta X cu Y si Z" - clamand ideea de forum public nu este un argument valid - un exemplu fiind mesageria privata care are exact aceleasi functii cu diferenta ca se desfasoara doar intre doi utilizatori. Daca ar dori trei sau mai multi utilizatori sa aiba un fel de mesagerie privata in care discutia sa se poata desfasura simultan tehnic discutand aceasta posibilitate tehnica acum nu este implementata.
Ca utilizatorul Z ar dori sa stie ce discuta in privat ceilalti utilizatori A B si C - asta deja.... este altceva si nu il consider un argument logic.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Mi se pare si mie deplasata "privarea" asta a grupurilor si se contrazice cu titulatura de "forum public". Daca X sau Y nu este in masura sa-si asume faptele, vorbele si cele scrise, trebuie acum sa ne dam toti peste cap? Serios acum...e asa de grau sa stii ca, daca scrii pe un forum public, totul e public?! Nu ma intereseaza sa scotocesc in topicuri, insa mai gasesc unele interesante....poi si ce fac daca X, cap de trib la acel topic, are asa un cui impotriva mea? Stau sa vad....ma accepta, nu ma accepta?! Adica nu stiu, trebuie luati in vedere ft multi factori....iar daca stai si analizezi avantajele si dezavantajele, clar, din pctul meu de vedere balanta atarna greu in favoarea lasarii forumului asa cum este...pt ca asa s-a consacrat, ca Forum Public si liber

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Marius,e clar ca n-ai intzeles nimic din ce am vrut eu sa spun!Tu esti fixat pe alte chestii,tendentzios cum am mai spune!Nu mi-ai adus absolut niciun argument convingator(ca tot esti fixat pe chestia asta)pentru existentza grupurilor private pe un forum public ca DC-ul!

Sper ca macar cine trebuie sa ia deciziile,sa intzeleaga ce am vrut sa transmit si sa ia in considerare(deci sa ia in considerare nu sa decida in functzie de ce doresc eu )faptul ca exista si alte opinii!

Opinie generala,daca ar fi sa ma iau dupa interventziile la topic!

Dana




www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hai sa o luam altfel
1. Pot sa discut in privat cu Laura25
Da
1.1. Priveste pe cineva ce discut in privat cu laura25?
Nu - e treaba mea si a lui Laura25

2. Pot sa discut in privat cu Rufus?
da
2.1. Priveste pe cineva ce discut in privat cu Rufus?
Nu - e treaba mea si a lui Rufus

3. Pot sa discut in privat simultan cu laura si cu Rufus?
Simultan nu
3.1. Priveste pe cineva ce as discuta simultan in privat cu laura25 si cu rufus?
Nu - e treaba mea a lui Laura25 si a lui Rufus.

E greu de inteles?
Nu e treaba mea ce discuta andacos in privat cu altcineva de aceea este discutie privata.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Mi se pare si mie deplasata "privarea" asta a grupurilor si se contrazice cu titulatura de "forum public". Daca X sau Y nu este in masura sa-si asume faptele, vorbele si cele scrise, trebuie acum sa ne dam toti peste cap? Serios acum...e asa de grau sa stii ca, daca scrii pe un forum public, totul e public?! Nu ma intereseaza sa scotocesc in topicuri, insa mai gasesc unele interesante....poi si ce fac daca X, cap de trib la acel topic, are asa un cui impotriva mea? Stau sa vad....ma accepta, nu ma accepta?! Adica nu stiu, trebuie luati in vedere ft multi factori....iar daca stai si analizezi avantajele si dezavantajele, clar, din pctul meu de vedere balanta atarna greu in favoarea lasarii forumului asa cum este...pt ca asa s-a consacrat, ca Forum Public si liber

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy


Cred ca este o confuzie. Nu este vorba de topicurile publice. Acestea au fost si vor ramane publice.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Atunci care sunt private (daca topicurile publice sunt si vor ramane publice)??? pt ca eu traiesc cu impresia ca tot, de pe forum, in afara de PM, e public...inclusiv odiseele

Mergi la inceput