Grupuri private

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sincer nu inteleg. Nu vad nici macar vreo legatura cu mine ca si persoana pentru ca nu depinde de mine sau de un moderator. Este o functionalitate tehnica ce permite comunicarea intre trei sau mai multi utilizatori simultan in cadrul DC. Ei utilizatorii convin acest mod de comunicare este optiunea acestora DC doar ar permite si aceasta facilitate. Sincer oricata imaginatie as avea nu vad nici o legatura cu ce spui tu. Poate detaliezi(te exprimi concret) pentru ca te exprimi foarte vag.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Pai da,dar si utilizatorii aia(aia cu "putere" de a crea un grup) s-ar putea transforma la un moment dat in "vataful pe mosie"!

Nu mai insist pe tema asta,cine vrea sa intzeleaga intzelege!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca responsabilitatea de a administra un grup te sperie este suficient sa nu faci parte din acel grup.
Se pune problema daca un grup doreste sau nu doreste sa te aiba ca si membru. Dar asta nu depinde de marius in mod sigur. Tot nu vad legatura cu mine ca si persoana sau moderator.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Pai ai atins exact punctul ce trebuie!

Pai eu poate vreau sa intru in grupul de la odiseea lui pisigri,insa ea,ca si lider de grup,considera ca eu andacos nu am ce cauta acolo!Bineintzeles ca principiile ei sunt pentru mine subiective,asa ca eu andacos ramin frustrata ca libertatea mea de forumista este ingradita!

Nu stiu cit d emult ar trebui sa mai exemplific sa ma fac intzeleasa de ce eu(si nu numai)consider inoportuna existentza grupurilor private pe DC!

editez sa-i spun lui Marius ca legatura era cu el ca si moderator,nu ca si persoana!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Fiind un grup initiat de ea si de alti utilizatori care doresc(convin) sa discute anumite lucruri doar intre ei aceasta dorinta apartinandu-le integral nu vad de ce altcineva ar dori sa nu le respecte dorinta. Nu are nimic comun cu partea publica a forumului.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

cine crede ca, prin crearea grupurilor private pe un forum public va cobori pacea si fericirea se insala amarnic.
cred ca atunci cand alegi sa-ti expui problemele intime pe forum, sau sa-ti versi nemutumirile legate de vecina si sef, indiferent unde, la vederea tuturor sau intr-un grup restrans, musai obligat sa-ti asumi si ce se va spune. mai placut sau mai neplacut.

problemele personale se pot discuta in grup restransa si cu persoane de foarte incredere. iar nemultumirile/supararile sau nervii pe sef/vecini/parlament la fel. sau pur si simplu sa nu-ti pese de ce se va spune despre tine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Toate astea se pot face in alta parte decit ...pe un forum public!

La principiul pe baza caruia cerera mea de aderare la respectivul grup este respinsa,raspunsul ar fi...subiectivitatea!

dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

cine crede ca, prin crearea grupurilor private pe un forum public va cobori pacea si fericirea se insala amarnic.
cred ca atunci cand alegi sa-ti expui problemele intime pe forum, sau sa-ti versi nemutumirile legate de vecina si sef, indiferent unde, la vederea tuturor sau intr-un grup restrans, musai obligat sa-ti asumi si ce se va spune. mai placut sau mai neplacut.

problemele personale se pot discuta in grup restransa si cu persoane de foarte incredere. iar nemultumirile/supararile sau nervii pe sef/vecini/parlament la fel. sau pur si simplu sa nu-ti pese de ce se va spune despre tine.


Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



Pe mine sincer sa-tzi spun,chiar ma distreaza asemenea "pretentzii",insa au la avatar pozele porprii sau ale copiilor!

PS si of topic,aceasi chestie cu schimbatul nick-ului ca ma urmareste nenea gheoghe de la 5 ,dar imi pun poza la avatar cu chipul propriu!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Inca nu am gasit un raspuns obiectiv conform caruia daca utilizatorii X Y is Z convin sa discute doar intre ei problemele lor sa nu aiba posibilitatea sa o faca.
Ca poate ar dori si utiizatorul A sau B sa discute cu X,Y si Z, insa X Y si Z nu doresc asta este deja o chestiune ce ii priveste pe X Y si Z ca si dorinta particulara este optiunea lor de grup si ar trebui respectata ca atare.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Marius,tu tot insisti cu optziunea de grup privat!

Noi (ma rog destul de multzi membr ai forumului)nu vrem grup/grupuri private!

Pentru citziva membri care-si doresc aceste grupuri,exista atitea posibilitatzi!restul nu-si doresc si gata!E asa greu de pricuput!Nu stiu cit de corect este ca pentru pretentziile unora sa fie limitata "existentza"altora!

Eu personal (si cu asta m-am saturat sa tot repet ca papagalul)nu vreau ca libertatea mea de forumista sa fie ingradita de ...grupuri private!Asta e un forum PUBLIC,si nu privat!Asa ca nu vad de ce ar exita parte privata ,intr-o comunitate publica!

Da,sper ca Adminul sa ia decizia cea buna,in definitv este forumul lui si procedeaza cum doreste!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput