Grupuri private

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

pai tu nu ai sti ca nu esti poftita la discutie, daca n-ai fi.
si nu prea pricep de ce te superi asa, mi se pare ca doar ne parerim aici, decizia nu e la noi.

si sa stii ca am vorbit (partial) serios.
in general imi rezolv problemele singura, dar, daca as avea ceva de impartasit sau discutat, n-as zice pe forum, chiar daca sunt sigura ca mi-ar face bine discutia cu anumiti useri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

desigur, inteleg frustrarea care ar aparea odata cu imposibilitatea de "a sti tot ce misca" pe forum, dar sunt si beneficii din alte pct de vedere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui buli

mie mi s-ar parea interesanta o optiune in care un user sa deschida un subiect si sa aiba posibilitatea sa aleaga userii cu care sa discute.
presupunem ca cineva are o problema sensibila si nu vrea sa se expuna la ironii&sageti sau, pur si simplu, are ceva de dezbatut, dar nu se poate expune foarte public.

cam in felul urmator - userii X, Y, Z sa primeasca cate un mesaj ca A a deschis un subiect si ca, daca doresti, esti invitat sa dai un sfat.

Desi se poate rezolva PM este interesanta aceasta remarca. Este un grup inchis ceea ce spui tu. Insa nu aceasta ar fi motivatia grupurilor private. Acestea (grupurile) vor fi semideschise. Insa ai ridicat mingea la fileu cum s-ar zice pentru ca ma gandeam ca ar putea sa existe optiune de clasificare a nivelului de acces la grup stabilit de catre administratorul de grup.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Phua...!

Pe mine sincer ma ingrijoreaza ca unul dintre moderatorii forumului(si nu chiar oricare)poate gindi asa!
Sincer!Si nu vreau sa corelez mesajul asta cu unele actziuni anterioare!Nu vreau!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Pai de ce? Exista posibilitatea de mesaj privat care insa are dezavantajul de a fi doar "unu la unu". PM are rolul sau clar. Insa se pune intrebarea daca sunt trei sau mai multi utilizatori care ar dori sa aiba mesaje private intre ei? Ar putea sa existe aceasta posibilitate de comunicare relativ privata dar nu redusa strict intre doi utilizatori dar sa nu fie nici publica? Nu este o noutate aceasta solutie de comunicare ea exista si este folosita cu succes insa nu pe DC.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

desigur, inteleg frustrarea care ar aparea odata cu imposibilitatea de "a sti tot ce misca" pe forum, dar sunt si beneficii din alte pct de vedere


Nu cred ca este vorba de frustrare,este vorba de altceva!

Si nu m-am suparat(asa am lasat impresia???)insa cind o asemenea propunere este "sustzinuta"de un membru de baza al forumului...atunci da,ma agit!

E de fapt o impartzire a membrilor ,dupa propriile noastre criterii,este o ingradire(chiar daca este partziala)a dreptului de a fi participant pe un FORUM PUBLIC!

Pentru ca este totusi un forum public!

Facetzi forum privat si atunci vor fi doar membr...pe sprinceana!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu este vorba despre asta.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Marius,eu cred ca am fost destul de clara!

Personal NU sustzin ideea de grupuri private pe DC!Indiferent de natura lor,de modul de cooptare a membrilor,de forma de comunicare intre membri etc!

Grupuri private se pot face pe alte servere,forumuri,FB!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

da, emoticoanele, interjectiile, dezaprobarile si tonul mesajelor mi-au dat impresia ca te-a suparat propunerea.
ma bucur daca nu e asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

da, emoticoanele, interjectiile, dezaprobarile si tonul mesajelor mi-au dat impresia ca te-a suparat propunerea.
ma bucur daca nu e asa


Iau mesajul exact asa cum este,nu stau sa-l disec si sa-l analizez!

Propunerea ta nu m.a suparat,nu sunt de acord si am spus de ce,insa propunerile lui Marius(sau cum vede el ca s-ar putea "privatiza"forumul),ma fac sa ma simt asa...usor inconfortabil si nu vreau sa corelez cu actziunile lui din trecut,acest tip de propuneri!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos
si nu vreau sa corelez cu actziunile lui din trecut,acest tip de propuneri!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Adica? Poti detalia ideea?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Marius,pai fara suparare dar tu ani intregi te-ai purtat ca "vataful pe mosie",iar acum vii si sutzii "privatizarea"grupurilor?

Sper sa intzelegi legatura,care mie una mi s epare ...periculoasa!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput