Grupuri private

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

edit: noi deja avem un album privat cu astia micii, cu parola schimbata destul de des.
eu personal nu am impartasit insa detalii importante despre mine sau job sau familie pe forum.
O singura data mi-am lasat cred adresa de email vizibila sau printr-un post, nu stiu nici pana in ziua de azi exact pe unde, clar e ca dupa aia m-am trezit spamata pana in dinti de diverse mamici care ma invitau sa cumpar hainute, sampoane, bijuuri, sa dau clickuri, voturi, poze, bla.
Mi-am invatat lectia si nu mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui andacos

[quote]citat din mesajul lui ADMIN

Eu de exemplu citesc zilnic"ce gatim astazi?"desi n-am scris niciodata acolo!Ce fac daca fetele care scriu zilnic vor decide sa devina grup privat?

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Intri si tu in grup.

Dar nu stiu ce ar putea fi atat de privat si secretos la retete de dovlecei umpluti, de exemplu.
Mai nasol e la odisei, cand fetele uneori pun poze cu micutii, alteori isi varsa diverse ofuri, despre serviciu, despre familie etc. Unele evita asta, insa altele nu si de aici uneori consecintele neplacute listate mai sus.


Exemplul a fost ales intentzionat,am crezut ca ideea ce vreau a o transmite,va fi mai perceptibila cu un asemenea exemplu!

Nu e un mare secret retzeta de gulas,dar daca totusi cine-o scrie ...nu vrea sa o imparta cu restul lumii forumistice?Ai prins ideea acum?

Daca la odisei exista e-mai co,un cu poze...de ce atunci mai punetzi poze pe forum?Cine le pune nu cred eu ca se teme chiar asa de tare!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Pentru grupuri private exista FB-ul si messenger chat. Forumul e forum pentru ca poti gasi informatia de care ai nevoie fara sa te loghezi de zece ori si sa strigi "Sesam deschide-te". Nici eu nu scriu des la odisee si la subiectele despre sarcini dar citesc atunci cand timpul imi permite si nu ca sa aflu ce a facut Xuleasca la munca si sa ii transmit Ygrecoaicei, citesc pentru ca imi face placere si sper sa mai am un bb si sunt 15 ani de cand am tinut o sarcina pana la capat, cu Sandra nu am fost insarcinata si nu am alaptat asa ca orice informatie ma ajuta acum. Chiar si despre carucioare am aflat o multime "tragand cu ochiul".
Inca de cand te inscrii pe forum stii ce poti posta sau nu astfel incat sa nu iti afecteze viata particulara si daca nu stii, te frigi si nu mai repeti(in situatia cu friptul si suflatul in iaurt pe urma m-am aflat si eu).
Asa ca nu, nu sunt de acord cu infiintarea grupuletelor particulare si nu, nu ma intereseaza ca dau motiv de barfa celor care nu sunt de acord cu parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Eu tot nu pot pricepe de ce ai cauta informatii despre carucioare - ca e ultimul exemplu mentionat - citind 20 de cluburi ale scutecelor, cind exista topicuri numai pe tema asta.
Sau de ce s-ar informa cineva despre alaptare, citind aleator pe la scutece, cind toata informatia, cu experiente, este adunata in topicul si sectiunea dedicate.
Si cind te mai pui la curent cu noutatile in domeniul sarcinii si alaptarii si carucioarelor, cum alegi care dintre odisei sa o citesti? Sau care dintre scutece? Cum alegi unde sa "tragi cu ochiul"?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fiind un forum public, nu mi se pare ok sa scrii ca trage lumea cu ochiul.

Eu am zis cum, dand pe subiecte active, vad o ultima postare de la vreun user care mie personal imi e drag si care poate chiar acum e gravida si mi se pare ok sa o citesc acolo unde a scris.
Asa am prins acu` o luna si am si votat postarea altei fete drept mesajul lunii despre alaptare :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Pisigri, nu aleg o anumita odisee. Pur si simplu se intampla sa citesc. Nu cautam un topic special pentru carucioare, pur si simplu s-a intamplat sa gasesc informatiile respective acolo. Daca ti-au picat nervii pe mine pentru ca nu sunt de acord cu propunerea ta imi pare rau dar ca si tine, mi-am exprimat opinia ca membru al acestui forum. Nu am barfit pe nimeni de la Odisee si nici nu am batut apropo despre ceea ce se scrie acolo pe la alte topicuri asa ca...
Sunt de acord sa nu mai fie posibil ca subiectele sa fie citite fara sa te loghezi dar nu sunt de acord cu grupurile private.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Cum alegi unde sa "tragi cu ochiul"?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


ei...pisigri,acum ai spus adevarul!
asta este ceea ce va roade,ca trage cineva cu ochiulsi eventual nu mai putezi discuta(pe linga subiectele primordiale bineintzeles.pe unul-altul)

Voiam doar sa spun ca exista portalul(????) forumgratuit,unde toata lumea isi poate face forumul propriu si unde se pot inscrie doar membri cu aceleasi afinitazi!.Asta e solutzia cea mai buna zic eu,pe linga FB!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Eu tot nu pot pricepe de ce ai cauta informatii despre carucioare - ca e ultimul exemplu mentionat - citind 20 de cluburi ale scutecelor, cind exista topicuri numai pe tema asta.
Sau de ce s-ar informa cineva despre alaptare, citind aleator pe la scutece, cind toata informatia, cu experiente, este adunata in topicul si sectiunea dedicate.
Si cind te mai pui la curent cu noutatile in domeniul sarcinii si alaptarii si carucioarelor, cum alegi care dintre odisei sa o citesti? Sau care dintre scutece? Cum alegi unde sa "tragi cu ochiul"?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)



S-a intamplat de mai multe ori sa caut cu google ceva si sa nimeresc in toiul unei discutii din cadrul unei odisei de pe DC,deci nu se intra doar intentionat pe-acolo.

Cred ca ar fi suficient ca la "odisei" si "prieteni" sa se poata citi numai daca esti logat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Monica, nici asta nu e ok - la odisei ma refer. multe gravidute ajung la noi fara sa aiba cont, isi fac doar cand vad ce frumos se desfasoara capitolele lor si cum se leaga prieteni, cum se gasesc sfaturi, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

asa cum nici la "prieteni"nu vad de ce ar fi ok!

Ramin la ce am spus pina acum si fetele de la bucatarie vor dori poate sa fie grup privat!

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput