Clubul "babelor" FIV-oase 31

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Mutumesc, Brigit ma ajuta mult cand citesc ca au patit diverse chestii din astea si alte femei, si a fost bine pana la urma. O sa incerc sa vad cand pot ajuge la dr. din nou, si pana atunci stau cumintica. E o teorie plauzibila si asta cu intinsul uterului si din cauza anticoagulantului sa fie mai sensibile vasele de sange ...
Oricum, sa ajung peste 3 sapt. cum am programarea acum, mi se pare mult de asteptat ... cred ca nu voi rezista si ii voi verifica din saptamana in saptamana ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu, stiu ca te ajuta pt ca si eu atunci am citit toate subiectele legate de sangerari în sarcina, am scris si pm la many_ banu, citisem ca era patita si am primit incurajari, apoi am scris si la trombofilie, unde stii si tu cat de sufletiste sunt fetele, si uite asa cu un sfat de la balanta, cu o incurajare de la Musette m-am mobilizat si mi-am ridicat moralul.
Si atunci , vazand cat de bine imi faceau experientele celorlalte fete mi-am promis ca si eu la rândul meu sa ajut spunând mai departe ce am patit, chiar de ar fi sa scriu de 100 de ori.

Eu la eco si acum merg la 8-10 zile, am noroc de un super medic care intelege ca ma stresez si imi fac ganduri aiurea fara controale dese.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Qiao, a specificat dr. S si ce doza de anticoagulant ti-ar fi recomandat?
Ralu, Aadina, incercati sa nu stati asezate pe scaun, sau daca stati, sa aveti o pozitie lejera, aplecate pe spate, imitand cat mai mult pozitia de stat in pat. Statul pe scaun exercita o presiune mare pe uter si asa apar sangerarile. Ideal este sa stati intinse in pat cat mai mult. Puneti progesteron mult ca nu face rau.
Balanta, asta vroiam sa intreb de fapt, cat progesteron ai face tu, nu cat i-ar trebuie Aadinei, m-am exprimat aiurea.
Unde sa caut acea dieta de detoxifiere? Oricum vroiam sa fac asta si pentru sanatate si ca sa slabesc.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

MeAlex in acel moment nu ma interesa dozajul heparinei. l-am intrebat doar pt ca am vrut sa vad daca ia in considerare mutatiile mele.
te-ai programat si tu la el pana la urma ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nu, Qiao, nu mai avea liber pentru tura asta, dar voi urmari si voi merge data viitoare.
Da, ma gandeam ca nu ati vorbit despre asta, dar am zis sa te intreb totusi.
Oricum, ma bucur ca pot extinde ce a spus si la bubele mele, ca practic avem cam aceleasi probleme pe trombo.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brigit

Ia sa întreb si aici, ca stiu ca sunt multe prietene ale laurei aici la topicul babutelor. Ce mai stiti de mami vreau si baietelul ei? Au ajuns acasa? Sper ca sunt bine amândoi.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

a pus poze pe facebook.
sunt acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ana, da dear sunt piersicuta.

Lara, si eu pup

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Brigit MeAlex
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ioana, stiu ca esti piersicuta, dar ma refeream ce face ea, piersicuta?


Azi se intoarce Sami de la turci?!


Sunt asa de obosita, fetelor. De jumatte de ora am ajuns de la serviciu si maine ma asteapta tot o zi ca asta. Bine macar ca mi-am luat luni liber si plec din TM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Tanoo, mul#355;umim de vestile bune despre mami !



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput