La multi ani! Fluturasi de mar-apr 2011 (145)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

am pus pozici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Neata! Roxy multumim de cafea! Ce ma amuz cand citesc cate face Anastasia, pai cred ca toti fac la fel, la mine in bucatarie sunt scaune puse peste tot si la cos si la aragaz si la dulapuri, mai nou fereste scaunele si tot umbla!despre flori ale mele sunt toate pe sus sa nu mai faca ea sapaturi in lut.pe Anastasia nazdravana. IOANNA CE INSEAMNA PPS?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Ioanna foarte frumos ai pus tu poze cu momentele importante din viata! ai tu un program sau cum ai facut?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy , da am fost langa Bucuresti la Bragadiru, ajungem cam in 20 de minute si e foarte frumos acolo, doar ca ultima oara cand am fost m-au enervat unii care dadeau muzica foarte tare la masina si nu mai spun ce ascultau. Niste idioti. Eu l-am invatat pe Rares cu nu e voie si ii faceam din cap(il plimbam stanga dreapta) si din degetul aratator la fel . Si acum cand nu e voie se uita la mine si face si din cap si din deget. Trebuie sa il si filmez ca e mortal. E drept ca uneori ma asculta, alteori nu, dar eu persist in a spune. La un singur lucru nu are voie ca poate sa cada, in rest face tot ce vrea. De cateva zile a invatat sa se invarta in cerc, Doamne si ce ii mai place, dar ce teama imi e mie ca se poate dezechilibra. Tare nazdravani mai sunt puiutii nostri, atatea le trec prin micul lor capsor. Aseara l-am culcat la 23 30 cred ca era ceasul, ca nu voia sa doarma si voia sa se plimbe singurel prin casa. Am lasat intuneric in casa, i-am dat o lampita luminata luata de la Ikea, f draguta si s-a plimbat vreo 10 minute, apoi am reusit sa il culc. Asa e si Rares, daca nu ii dai ce vrea e tragic, tragic si nu vreau sa il supar, decat daca e ceva ce i-ar putea dauna.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!
pe la pranz
acum am reusit sa intru la poze da ce am vazut ceva??..doar albumul lui Ioanna care m-a terminat...chiar am lacrimat asa de mult m-a emotionat..super ideea sa-l scoti si sa-l pui intr-un album si sa i-l faci cadou la 18 ani

ha ha ha Roxy....lasa fata sa se distreze cu pamantul din ghivece...mai stii eu ce am tras cu anna....ea nu numai ca se ducea asa de placere ,dar se ducea si arunca pamant din ele si cand o certam pt alta boacana....uneori nu mai bagam aspiratorul il strangeam cu matura si cum anna era calare pe mine il bagam sub covor ca vroia ea farasul..si cand bagam aspiratorul sa te tii cat pamant scoteam de sub covor....
dar gata acum i-a trecut..trece pe langa ghivece si nici nu le mai baga-n seama....asa e si cu dulapurile din bucatarie..i-a trecut atractia de cele care de deschid normal..au ramas doar cele care se trag in afara.....aici a trecut deja la nivelul 2 sa zic asa..daca i-am golit sertarul de jos ajunge acum de vede ce-i in cel de la mijloc si decateva zile tot tarage de alea..deja am blatul la bucatarie plin de te miri ce, blender,folii de aliminiu prosoape si toate tampeniile care le bagam eu acolo....
aam trecut si de faza cu trasul de perdea.....dar nu te gandi ca vai ce cuminte e anna..a trecut la altele
ascunde telefoane ,telecomenzi etc....am cautat 2 zile telecomanda de la tv din camera ei....si unde o bagase...in gheozdanul lui sorasa...eu am prins-o cand umbla la el...l-am luat am inchis fermoarul si l-am pus pe un raft sus ,dar nu m-am gandit ca, ea bagase telecomanda, sa o caut si acolo

un sfat ...nu insista cu nu-i voie ca face si mai rau....trateaz-o cu indiferentza ,chiar daca merge la ghiveci..arunca pamantul o data de doua ori si daca vede ca nu are spectatori se potoleste....
la mine functioneaza asta...asa si cu perdeaua ,in care ajunsese sa o gaureasca cu dintii..noi saream ca nu-i voie,de frica sa nu o dea jos din galerie si ea o musca sau tragea mai rau...apoi s-a bagat dupa ea de 1-2 ori ,tipa sa o vedem si daca numeni nu s-a mai alarmat nu mai face acum..se baga la geam dar nu mai musca /trage de ea....pup Anastasie mergatoare si isteata

Raresule nu te-am felicitat pt mers si pt kk la olita...bravo mai barbate....te-ai urmit tu mai greu dar nah fundul mai mare,nu
la bragadiru te duci la gratar....pai cred ca treci pe la mine prin poarta ..eu zic daca tot ai carnatii-n traista sa te opresti la gratarul nostru

nu mai stiu ce mai vroiam sa mai zic
a, Antonia si Petra sa va traiasca iepurasii
ma duc sa fac o ciorba de stevie...eu cam pt asta ma impiedicasem de net...vroiam doar o reteta ,dar cum am o slabiciune pt voi am zis sa vad ce faceti
pup si o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

deea, mari

mari - am facut in power point un pps, apoi am exportat pozele si le-am adaugat pe picassa...e destul de usor, trebuie doar putin timp, caci e ceva de migalit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

noi am venit de afara si Anastasia face nani.
ne-am dat in leagane pana n-am mai putut, apoi pe tobogan si apoi vroia la un copil care se juca in nisip dar de data asta n-am lasat-o ca era si nisipul ud si copilul ala era cam egoist, nu dadea nici o jucarie la nimeni.

ieri am iesit tot de 2 ori, dimi si dupa-masa pe la 16 asa.
dimineata iesim dupa masa de la 10 stam ce stam apoi venim la nani, papam si iesim iar si iaca eu nu mai am timp sa fac nimic prin casa asa vreau sa fac programul =, daca mi-o iesi. mereu cred ca nu o sa-mi iasa... mai ales ca vine vara vreau sa iesim dimineata si seara.

ioanna ce frumos, mi-au dat lacrimile...mai ales pozele cu ea mica, textele frumoase pe care le-ai scris...ce amintiri superbe
buburuzele noastre cresc vazand cu ochii

mary eee eu n-am atatea scaune sa pun peste tot unde umbla ea si oricum, se plimba cu scaunele, le impinge de zici ca are trotineta

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac la noi este asa fain ca unde mergem la iarba verde nu prea sunt multi. sau daca sunt, sunt departe, departe, nici nu-i auzi. bine, este multa padure la noi si nu se ingramadesc toti intr-un loc.
dar sa vedem ca dupa cum au zis astia cu legea lor de kkt, nu vom mai avea voie sa mergem la iarba verde unde ne trazneste prin cap. dar tot vom gasi noi, sigur
cred ca este mortal Rares cum face din caput si din deget, mi-l si imaginez cu fatuca lui scumpa

deea si noi am patit la fel cu telecomanda, o pusese printre jucarii si n-o mai gaseam
stiu ca asa trebuie tratata, cu indiferenta, dar ce sa fac...sa o las sa tot scormone pamantul ala de 10 ori si eu sa tot strang? adevarul este ca tot acolo se duce, ca vede ca ma agit eu o s-o las de acum sa vedem...
si daaa, si Anastasia la fel, tipa cat o tine gura cand vede ca nimeni nu mai vorbeste cu ea si n-o mai baga nimeni in seama, asa comica este si se face si ca tusestea, asa se screme sa tuseasca

dar sa vedeti, cand ma ia sotul in brate si ma pupa, ma strange sau il iau eu pe el, vine si Anastasia repede langa noi si asa rade si mustaceste....si se alinta, poate, poate o luam si pe ea, este asa dulce

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Deea si multumim. Da mai greu la noi,dar pana la urma ne-a reusit.

Roxy te invidiez pentru locul in care stai. E superb la voi.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

roxy - asa este, cresc buburuzele...acusica sunt domnisorici legat de ceea ce povesteai mai devreme...si fii-mea face la fel...daca nu o las sa mearga undeva, sa ia ceva in mana etc...o apuca nervisorii...si inca cum...plange, dar fara lacrmi...mai mult tipa...uneori o mai pacalesc cu altceva, alteori nu tine...

si a mea are atractie la pamant...am prins-o cu el in gura...era tare vesela si bucuroasa de ce facuse

Mergi la inceput