La multi ani! Fluturasi de mar-apr 2011 (145)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit si noi de afara si de la biserica. era cat pe ce sa nu deschida gurita la impartasanie dar a aburit-o preotul
as mai fi stat cu ea afara dar ii picau ochisorii in gurita de somn. acum doarme.

ama atunci clar trebuie sa-i faceti pe plac printesicii cu somnicul, daca acolo doarme ea cel mai bine

bb_yasmi ai 2 comori tare dulci ce frumos se joaca Lucas cu Iasmi, ti-e mai mare dragul sa-i privesti un pentru vorbaretul mic si scump si un pentru o printesica frumoasa.
oooo te-ai apucat de cozonaci, paine.... daca ti-ar fi zis cineva acum vreun an cred ca-i dadeai una, nu? dar asa-i ca este frumos? si mie a inceput sa-mi placa bucatareala mai amanuntita asa (adica copt, facut praji, facut chestii care nu le faceam inainte...)
si ce lalea frumoasa ne-a dat Lucas o sa-i arat Anastasiei cand se trezeste si o sa-i spun ca este de la el
sa stii ca si eu cateodata sunt asa, n-am nici un chef de scris dar am observat ca cu cat scriu mai rar cu atat imi piere cheful de intrat si de scris si nu vreau. dar din cand in cand este binevenita o pauza la butoane

madutza nu cred ca as putea s-o las pe buburuza mereu sa se mocirleasca in pamantul de flori si sa-l duca prin toata casa, nu? acolo chiar nu pot s-o las ca ma trezesc ca-l si mananca de obicei o iau si o duc in alta parte dar stie drumul inapoi
nici eu nu prea o las in iarba in parcuri ca mi-e ca sunt numai pisati si rahati de caini si pisici. la padure cand mergem o las ca pe acolo nu circula nimeni.
dar de ce nu mai intra strumphitza?, ce-a zis, este suparata cumva? sau doar o pauza de butoane?

strumphitza hai la o cafea, la o barfa....hai si da-ne o veste, ceva

lalely si ce vrei sa-i iei sotului? sanatate lui David, sa-i treaca repede mucisorii
sa stii ca nici eu nu-i dau sarat Anastasiei. adica ii dau dar foarte rar si chiar un praf de sare pun, atat. sau ce mai papa de la noi si are putina sare. ce-ai vrea sa-i mai introduci in alimentatie? nu i-ai dat de toate? fa-i omlete, ou fiert, ciorbite cu carne si legume, supe de galusti, legume, peste, iaurt, smantana, verdeturi daca-i plac....fa diferite combinatii, budinci...ia de pe net ca sunt o groaza de retete. eu de acolo mai iau cand chiar nu stiu ce sa fac

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

de strumf stie cineva ceva????????


aaa da, am pus cateva pozici.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



ti-e asa tare dor de dimineata de mine ?

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
cu strumph am mai vb la tel, este bine, mai mult ca sigur face pauza de butoane

strumph,

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


iti multumesc pentru raspunsurile mele in miez de noapte, sa stii ca esti o prietena de nadejde pot sa te mai sun asa tarziu ?

eu astept sa vad cand imi spui ca te-a vizitat postasul ala sexy? ori ti-o fi pus vreun aviz in posta si nu l-ai vazut ?

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s
dar de ce nu mai intra strumphitza?, ce-a zis, este suparata cumva? sau doar o pauza de butoane?

strumphitza hai la o cafea, la o barfa....hai si da-ne o veste, ceva

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




vin la cafea numai daca imi faci espresso de ala bun
ce vesti sa-ti dau? nu cred ca intereseaza pe nimeni, ca am mai spus eu una alta dar nu a bagat seama nimeni, deci... cred ca vorbeam prea mult si de aia ....


_

Busy biscuit
Gaza la soare
De ziua mea
Jucarii pentru copii
Maimutel printre maimutici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ne-am trezit (bubu a dormit 3 ore si 40 de min ) , am papat iar acum stam cu burta-n sus (vb lu' roxy ) si astept sa se faca ora sa merg dupa buburuza la gradi......

strumf, nu am scris nici eu deceva timp dar am citit mereu si nu am mai gasit romanele scrise de tine ai avut ceva probleme??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Buna ziua fluturasi iubiti.

Sper sa apuc si eu sa intru mai des.

Ilincutza mi-a fost tare bolnava, tot 40 mi-a facut febra, ma bucur ca m-am tinut tare pe pozitii si nu i-am dat antibiotic, in a 5a zi i-a trecut cum a aparut. Acum am ramas doar cu putini mucisori si foarte putina tuse.

Fetita mea a inceput sa-si scoata cornitele si da cu capul de ce gaseste in preajma daca nu-i convine tratamentul. Ieri la cimitir a vrut sa se arunce pe jos si nu i-a iesit miscarea asa ca a dat cu barbia de asfalat.

Si la noi a plouat cu galeata, si pe mine ma streseaza ca n-am apucat sa-mi pun iarba pe o bucata pregatita, mai trebuia doar sa dau cu tavalugul. Acum mi-a crescut iar buruiana pe bucata aia. Sambata mi-am plivit gradina. Am o febra musculara de nu mai pot.

Madutza ce cadou ingenios ai gasit pentru sotul tau. Imi zici si mie de unde ai comandat ziarul?

Maine merg pana la Medias la o inmormantare. Voi pleca dimineata la 3 si ma intorc noaptea la 12.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ai aparut si ce semnatura frumoasa ai imi place promit ca te astept cu expresso din ala bun cum iti place tie
fetelor, daca aveti preferinte la cafea sa spuneti si executam

somelac ma bucur ca este mai bine Ilinca, draguta. deci a inceput sa-si arate si ea personalitatea un pentru ea.

bb_yasmi sa va fie de bine papa. imediat mergem si noi sa papam

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mi-a fost dor de strumfita mica, asa ca m-am uitat la pozele de la semnatura si vad ca are si jucarie noua si o plimba prin bucatarie si ati fost si la ZOO ce frumosi sunt pinguinii, papagalii...animalutele de acolo vad ca piscoata a fost tare incantata, arata cu degetul in toate directiile
si am vazut si o mamica sexy

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Madutza..multumesc de raspuns!
Si eu sunt in mare pana de idei,vreau neaparat sa ii iau ceva sa il surprind.

FETELE,IDEI CEVA???

Roxy,al meu nici gris cu lapte nu vrea.
Si supe ii fac diverse,cu carne,peste la cuptor,mamaliga cu branza,dar trebuie sa ii mai dau si altceva..Plus ca nu scap de pasat.Cum simte ceva scoate afara!
Daca ii dau sa roada din ceva roafde,dar sa pape supa nepasata NO WAY!!!Un fatait!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely, vb cu una din bunici sa stea cu david si fa o rezervare la un spa pt amandoi sau la un hotel care sa aibe si piscina,jacuzzi, masaj......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely daca vrea inca pasat, da-i pasat numai sa pape. o sa manance el mai incolo si bucati mari. insemana ca inca nu este pregatit. nu-l forta.
idee de cadou....fa o rezervare undeva la un restaurant sau preegateste-i acasa ceva sexy si romantic il duci pe David la bunica....
de cumparat nu stiu ce idee sa-ti dau
eu sunt experta la primit cadouri nu la facut

iesim afara iar ca este asa cald si sorae.
ne auzim mai incolo.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Lalely eu iti recomand sa lasi o vreme deoparte supele/tocanitele etc (zeama nu aduce nimic deosebit in alimentatie, daca are nevoie de lichide ii poti oferi apa) si sa te concentrezi in a-i da mancarea bucati.

Poti citi pe net mai multe despre blw, dar pe scurt da-i legumele care le-ai pune in supa fierte in bucati maricele pe care sa le prinda in manuta si sa le pape singur.

Mestecatul este instinctiv si el vine imediat dupa reflexul de a suge. Daca sari etapa s-ar putea sa durezea mult pana copilul va accepta altceva decat mancare pasata. In plus este recomandabil ca el sa exploreze mancarea, sa se joace cu ea si mai ales sa manance cat vrea - noi cu lingurita ii indopam! Chiar daca ei mai accepta, deja cand ajungem la faza cu intorsul capului e grav!

Eu am inceput sa ii dau Nataliei bucatele mari inca de la 6-7 luni. A avut o perioada pe la 9 luni cand manca doar sa, refuza orice venea cu lingurita. Acum mananca si si, iar marele avantaj e ca atunci cand gatesc ceva pentru noi pot pune deoparte si ei (fara sare), fara sa toc mai marunt pentru ca ea stie sa mestece perfect.

Mergi la inceput