La multi ani! Fluturasi de mar-apr 2011 (145)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am intrat si am vazut poze pe picasa.Nu am lasat comentarii ca nu stiu cum de pe tel sotului,dar scriu cateva vb.
IOANA super ce ai facut si f frumoase cuvintele,m- au emotionat

ALEHIAM e delicioasa Luiza,mai ales cum a papat cozonac

VISS sunt adorabili pruncii,iar in lighean sunt super

IRINUCA,Daria e o bomboana si cum adoarme ea, e mortala

DEEA tu cand ne mai pui poze?

ROXY e o dulceata. Anastasia

PERSI ce frumos a fost Raducu la mot

Si cred ca atat am vazut.Nu mai pot ma bag la somn, maine o noua zi.Va pup

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

poftiti la cafelutza

Am dormit ca un prunc azi-noapte zic eu ca mi-am incarcat bateriile, abia astept sa-mi iau puiutii acasa

mandreeac, sotul meu a implinit 30 de ani, suma rotunda si i-am comandat de pe net un ziar original din ziua in care s-a nascut si am mai luat o sticla de Armagnac (un fel de cognac) vechi tot de 30 de ani A fost f incantat, inca nu am desfacut sticla, cred ca asteptam urmatorul week-end fara copii pt asta
am vazut poze cu Rares grasanelul , cred ca-ti vine sa-l papi mereu de burtica, mie imi venea sa pap monitorul cand l-am vazut

azi trag o fuga pana in cora si apoi fugim amandoi la copii, care au reusit sa-i omoare mamei un ficus...i-au jumulit toate frumzele, cristi a facut balta de apa in ghiveciul lui iar cata s-a bagat in noroiul ala pana la coate. Mai are mama un arbore de cauciuc, tot asa mare ca ficusul si nu-l vad bine nici pe ala... Mama avusese putina treaba in buc si i-a lasat pe copii cu tata afara, iar tata ii lasa sa faca ce vor erau ca 2 purcelusi cand i-a gasit mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

madutza mmmm ce cafea buna ai facut superr cadoul sotului, mi-a placut. ce idee ai avut
super ca ai hoinarit prin oras si eu vreau cat de curand sa fac o iesire cu fetele mai ales ca vien caldura, ne imbracam sumar si sexy
ce scumpi au fost puii cu florile isi gasesc imediat de joaca si de lucru si eu ma gandesc ca daca as lasa buburuza la soacra i-ar smotoci toate florile de afara dar norocul ei ca n-o las
eu cred ca cel mai bine este spalatul pe dinti seara, nu dimineata. seara pentru ca in timpul zilei papa. dimineata oricum nu este mancata. zic si eu....

mandreeac daaa, clar nici eu nu sunt de acord sa-i atingem pe pui. clar prefer vorba buna.
dar asta vorbeam si eu ieri cu mama, daca nu va asculta? ca este asa capoasa.....
ieri de exemplu am mers pe un deal sa culegem flori si Anastasia s-a pus jos si smulgea iarba, paie... am lasat-o sa se joace ea acolo si apoi cand sa plecam nu mai statea in picioruse, era ca de plastelina, asa se lasa in jos i-am zis de cateva ori, am luat-o de manuta...nimic. tot asa facea. pana n-am luat-o in brate u am reusit s-o iau deci eu vorbesc si eu aud sa vedem mai incolo cum o fi
vezi ca sunt periute din acelea normale, cam ca pentru noi pentru 6-24 luni, la farmaciile City. eu am vazut cu 18 lei. eu ii voi lua asa ca aia pe deget...nu fac nici o branza cu ea.

mary ce dulce este Alexandra in pelerina aceea rosie ca o printesica
daa, i-am luat iar din breton ca iar ii crescuse. peste vreo luna doua o tundem la chelie

ama la plimbare pe jos la aer, la miscare, nu cu masina
eee zic si eu, sa nu te superi

il asteptam pe tati sa vina de la fotbal si iesim la plimbare. azi sunt Junii la noi, mergem sa vedem si noi parada si spectacolul.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

salutari
v-am citit dar n-am mai apucat sa si scriu de ceva timp..
am avut o saptamana grea, tati a fost plecat din tara, andra nu mi-a dormit deloc 2 nopti, adormea dimineata la 6-7 cand eu plecam la munca..am fost zombi
nu stiu ce a avut, pur si simplu vroia numai in brate, urla cum o puneam in patut, cu mine in pat n-a fost chip sa doarma..de frica am intrat la banuieli si i-am facut analizele la urina dar sunt bune..a fost doar o perioada, sper sa fi trecut..inca face figuri la somn cand o pun in patut, urla cateva minute dupa care se culca..o banuiesc pe bona ca mi-o adoarme in brate ca altfel nu-mi explic ce-i cu circul asta..mie in brate nu-mi adoarme sub nici o forma deci e un chin sa ma plimb cu ea in brate non stop

am vazut ca ati discutat de olita, eu nu aveam de gand sa-i iau decat spre 2 ani..insa andra mea e fascinata de oala lui fracsu'..cat sta el pe olitada roata in jurul lui si incearca sa vada inauntru..e asa haioasa..si mai nou il imita cand face caca, se duce intr-un colt si se lasa pe vine sa faca..s-a prins ea cum sta treaba, asa ca nu-mi ramane decat sa-i iau si ei una sa-si faca damblaua
cu spalatul pe dinti am si eu de furca, plange ceva de groaza cand o spal..eu ii spal seara, si vlad ma mai trage in piept..i-am luat si peruita electrica cu mickey mouse doar doar va fi mai placut..

mandreac, vlad nu prea cred ca se va identifica cu mine, mai repede cu tacsu..il imita ceva de groaza..ma intamplina cu buna, cum a fost la servici..sau miki, vezi ca plange aia mica..si tot asa ma tine la respect
ma inteleg dinc e in ce mai bine cu el, parca e un omulet mare pe zi ce trece..ii place sa-i povestesti cate-n luna si-n stele de succesiunea zi-noapte, de rasaritul soarelui, stie orele, m-a surprins ca stie cat e ceasul cand ajung acasa de la servici..si intr-o seara mi-a aratat ca e 10 si sa ne pregatim de nani si chiar era..asociaza cifrele pe ceas..si multe altele..
va pup

am fugit ca s-a trezit andrusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata fetelor!
MADUTA super cadoul pentru sot!Iar copilasii sunt tare nazdravani,pacat ca nu a avut cine sa le faca o poza sa ii vedem si noi

MARY am uitat sa iti spun cat de frumoasa si dulce e Alexandra

ROXY ce dulce e Anastasia!Ea mai voia in iarba si nu te- ai impotrivit dorintei!

MIKI mi- o zi imaginez pe Andra cum da tarcoale olitei.Ma bucur ca totul merge bine cu Vladut, gata e baietel mare!

Sunt suparata ca iar imi face figuri memoria externa pe car tinem toate pozele cu Rares.O urasc ca imi face probleme

Va pup pe toate si va doresc un week- end excelent

YASMI mai treci mai des.Si eu ti- am scris un mesaj in care te intrebam daca tot cu gradinaritul esti ocupata.Ce mai face catelusul?Dar copilasii?

STRUMPHY asa tare te- ai suparat pe noi? Hai revino

ALLY dar tu poz nu ne mai pui? Pupam mamica si nazdravanul

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Roxy da, in mod ideal :))) doar ca Nati nu doarme in carut la plimbare si noi "programam" iesirea la piata cand e obosita pentru ca doarme fff bine in masina. Si atunci isi face somnul. Dar doarme doar daca masina e in miscare :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki ma bucur ca incepi sa te intelegi cu Vald este baietel mare de acum, stie de toate vad bravo lui. s-ar putea ca Andra sa faca repede la olita, cred ca nu va fi asa mare problema pentru voi olita. un pentru puiuti si mai ales pentru Andra, sa treaca agitatia.

mandreeac eee s-a jucat ea destul in iarba si a scormonit-o dar trebuia sa plecam ca altfel o mai lasam eu. mai statea si in panta acolo si era sa se rostogoleasca

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

ce naspa :( si periculos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna!Azi a fost o zi tare frumoasa!Ma bucur de fiecare moment iesim la plimbare,dim am fost la biserica, am avut niste emotii off, ma gandeam ca nu o sa ia impartasanie ca nu am fost de mult la impartasit,dar a fost bine si cuminte fata mami.Apoi am fost la mama si am iesit pe livada am cules floricele, Anda s-a jucat in iarba super!si infloresc copaci!

ROXY,ANDREA multumim!


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput