Clubul "babelor" FIV-oase 28

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Lorelei, vreau sa te mai intreb ce analize si investigatii ti-au cerut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

si eu am ceva ani de zile de cand visez o vacanta la turci din aia cu masaj si mancare cu miere si iute:))
dar vacantele de genul ala au disparut din motive zile de conzed si bani pentru fiv
au ramas alea de cateva zile prin vechea europa. maxim.
betele da. sa nu cumva sa se imbete astea de la synevo cand numara.
am un vis vechi: ala in care ma duc la synevo si fac analize pentru sarcina. sa o vad pe doamna aia cum se minuneaza ca nu mai cer dozarile hormonale. ah ah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:


Adina,Doamne ajuta!Ma rog pentru tine sa fie bine si cred ca sunt sanse mari,daca nu ti-a venit CM pana azi,te poti astepta sa fie bebe!
Roxa,eu am avut cam toate analizele facute,in afara cariotipului,care nici nu l-am mai facut.Tayfun stia din istoric ca le am pe toate facute.M-a pus sa repet HBsAg, Anti-HCV and Anti-HIV .

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27

sabi, sa numere "betele"???
Aadina, sper sa mergi la turci doar asa, ca si many, cu pruncii
many, care-i locul ala minunat pt copii din Turcia? (repet, optimismul meu, azi, e nemarginit..)


to be continued..




Pai sunt mai multe, in functie de buget si pretentii. Noi am decis sa mergem in acelasi loc ca anul trecut ptr.ca tare fain a fost, chiar daca ptr.mine nu prea conta pe unde sunt, eram la scurt timp dupa pierderea sarcinii. Am fost la Calista Luxury Resort-Belek. Am inteles de la ghid ca peste acest resor in Belek mai este Max Royal (sper ca am scris bine) resort nou, destinat famililor cu copii.

Adina hai cu vestea cea buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lara optimismul tau nemarginit m-a scos pe mine din amorteala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

asa deci,vara asta toata lumea face concediul la turci
Lorelai felicitari,sarcina usoara
Aadina e rindul tau


c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

si eu am vrut sa atrag atentia ca azi e z15 de la punctia aadinei dar desi par enervant de optimista n-am vrut sa fiu sufocanta
so...astora li s-a stricat sistemul
e bun e bun e de bun augur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

eu cred ca secretul reusitei cu turcaletii este urmatorul:sa nu zici nimic pe forum
aristica nu vrem sa mai stim nimic de tine,drum bun si concediu placut

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

aristica nu mai zi nimic. gata. ne distram cu lorelei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetelor imi puteti da si mie mailul dr de care se tot vorbeste aici .........ma bate gindul ca urmatorul fiv sa merg si eu la turci ..........i-as trimite un mail sa vedem ce parere are de cazul meu .


Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput