Clubul "babelor" FIV-oase 28

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Lore iti spun si aici felicitari !!! ca te-am asteptat tare mult sa vii si tu cu testul ala pe care l-ai tot amanat o saptamana

aadina, asteptam vestile bune !!! oricum sa ai incredere ca daca au zis ca ti dau mail, e mai bine decat cu rez. online, la mine acela a fost gata mai tarziu cu cateva ore, fata de mailul pe care mi l-au trimis asistentele.( tot synevo)
--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
2 ia, fiv 1, fet 1 nereusite
fiv 2 reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Beta 11.29 mui/ml
Progesteron 24.04 nmol/l

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Aadina !!! e pozitiv, acum sa vedem cat este in 48 de ore, ca asta conteaza cel mai mult, sa se dubleze !

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
2 ia, fiv 1, fet 1 nereusite
fiv 2 reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

E mult prea mic, nu stiu daca se mai poate intampla vreo minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Aadina, Nu zic sa speri ca apoi sa ai de unde cadea, dar eu zic ca sanse mai sunt, pana la beta la 48 de ore nu ai de unde fi sigura...poate apare o minune

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
2 ia, fiv 1, fet 1 nereusite
fiv 2 reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

...nu mai zic nimic...

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

HRISTOS A INVIAT!!!

lorelei...n-am citit din urma dar presupun ca felicitarile adresate tie sunt pentru o sarcina...asadar primeste si felicitarile mele daca e asa...daca vorbesc tampenii...scuze.

adina...pur si simplu nu ma pot pronunta la aceasta valoare a ta.
sper din tot sufletul sa fie bine pana la final.

aristica,draga prietena...cu tine am vorbit la telefon...si-ti doresc sa iasa asa cum vrei tu.

nu stiu ce ati scris in ultimele zile ca m-am tinut de cuvant si am am fost plecata fara laptop iar telefonul l-am folosit doar pentru mesaje in noaptea de Inviere-by the way,sper ca ati primit sms de la mine.
am petrecut frumos...mi-am mers la inima iesirea asta si azi am realizat ca.....Miercurea viitoare plec la Istanbul la marea intalnire cu Tayfun.
nu stiu de ce eram convinsa ca abia peste 2 saptamani ar fi trebuit sa plec.

sunt prin zona...am pus o ciorba de verdeturi la foc,o tocanita de ciuperci si fac o salata bulgareasca.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Adina...e pozitiv, insa eu stiu ca fiind sub 50 este neconcludent. Ce bine era daca mai avea un zero dupa valoarea de 11...Trebuie refacut la 48 de ore pentru a vedea daca creste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Lorelei felicitari si sarcina usoara!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

lorelei, felicitari pentru minune! Sa ai o sarcina usoara si la final bebele sanatos mult dorit!

aadina, tin pumnii sa fie bine pana la capat ... stiu fete cu beta mai mic care au fost insarcinate ... asa ca Doamne ajuta!

ari, concediu placut si fructuos!

Sami, stiam eu ca pe 25 mergi la turci ... si chiar ma miram ca nu zici nimic! Aproape ca-mi faceti pofta cu Istanbulul vostu cu tot ... desi imi doresc mult sa nu mai fie cazul!

Lara, e musai sa-ti zic ce-a visat iubi meu drag... Se trezeste in dimineata dinainte de-a pleca in concediu ... vine bucuros la mine si zice ... E Lara gravi sau doar am visat? Pai, zic eu, de unde stii? La care el ... Mi-ai zis tu azi noapte din 15 in 15 minute!!! Visase dragul de el ... si s-a trezit asa happy!!! Asa ca ... ia fa ceva in privinta asta




Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput