Clubul "babelor" FIV-oase 28

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ari, pai you're next n-am nici cea mai mica indoiala, as putea si paria, zero emotii

meyy, dar unde e "ochioasa" noastra draga?? sa vezi de n-a dezertat de la Palti, direct la Tayfun si apare gravi..moama, deci inteleg ca toata lumea reuseste la doc Tayfun?? si vb lui coco, cazuri doar "categoria grea", cu state vechi la fiv si "n" proceduri nereusite la activ? adik, acolo unde alti doc isi ating limitele, stormy abia incepe cu magia..I'm a fan, huge, huge fan


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

lara gand in gand cu mine
imi trecu prin minte dimineata amintindu-mi de ochioasa. stai ca e la turci imi zic. parca o vad acusi acusi ca apare cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27

many
ma bucur maxim pentru ea, ce frumos ca si povestea ei are un happy end..azi noapte am stat treaza citind postarile ei, m-au impresionat mult, am rezonat intru totul cu ce scria ea atunci, poate odata imi voi permite sa o citez..cuvintele sunt de o frumusete si profunzime aparte, iar trairile erau sursa de inspiratie pentru poezii..diriga..inteleg ca e profa, poeta, probabil om de litere..constat la mine o slabiciune maxima pentru aceasta categorie..suflete sensibile, delicate, visatoare, cuvinte mulate perfect pe trairea sufleteasca profunda..cred ca, imi aduc aminte negresit de mami mea..poate stii si daca a reusit natural (era la "inexplicabile" parca) sau la urmatorul fiv cu "monseniorul"..



to be continued..



Sper sa nu gresesc, cand am intrat eu pe forum ea deja scria mai rar, apoi pauza. Cand a revenit, era gravi.natural, dar trecuse printr-un divort, a mers mai departe a gasit un om care sa o inteleaga, apoi s-a produs minunea. A avut o sarcina foarte grea dar a suportat totul, cuminte la pat. Despre stilul ei , ne-am regasit pe
FB si este la fel.

Sabi, despre turci, avem biletele luate chiar daca plecam abia peste 3 luni, dar plecam in vacanta. Nu mai am resurse psihice/fizice de a o lua de la capat, si varsta....
Eu am mai spus, nu un rezultat negativ la FIV ma dezarmeaza ci o sarcina pierduta, asa cum s-a intamplat de 3ori la mine. Ii multumesc Domnului ptr.ce am si incercam sa invatam sa traim in 3 si nu in 4-5 asa cum ne-am fi dorit, cautam partile frumoase ale vietii in 3 .

Lorelei felicitari, sarcina linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:


Merci frumos inca o data
Am avut 3 embrionasi,dar dr a facut AHA doar la unul singur,asa a considerat el,eu nu am solicitat.Am mers pe mana lui si chiar nu l-am batut la cap,doar cu hidro am avut eu o problema.
Am stat 20 de nopti,initial mi-am luat cazare 17 nopti.Am stat la cel mai ieftin hotel (H.Tayhan)care l-am putut gasi,cu 37 euro/noapte(tarif de extra-sezon,rezervare prin agentie de turism).Am prelungit acolo cu 3 nopti.Hotelul e pe partea europeana,insa tinand cont ca am avut doar 7 vizite la Acibadem,a fost foarte ok.Legaturile sunt foarte bune(tramvai,ferry,mini-bus),incat nici macar nu conteaza unde ai cazarea ,daca in partea europeana sau asiatica.
Am inceput cu 3 zile de Orgalutran,urmate de 9 zile de Puregon(parca ultimele 4 zile au fost combinate Puregon 225 cu Orgalutran).Nu a fost necesara asa-zisa 'zgandarire a endometrului'.La ET mi s-a facut progesteron injectabil si atat,fara injectie cu magneziu de care scria Ari.Nu am avut nici prednison.Eu am avut 9 ovocite /9 embrioni fertilizati ,toti grad 1 /3 embrioni transferati ziua a 3-a/4 embrioni congelati.La 2 embrioni s-a renuntat pt ca erau micuti,de 6 si 7 celule in ziua a 3-a.Proful a propus IMSI,chiar daca sotul nu are probleme.Am cheltuit in total ~4500 euro,cu cazare 20 nopti cu mic dejun,drum cu masina(desi e mult mai ok cu avionul),procedura FIV,tratament,cheltuieli de buzunar.Istanbulul este un oras cu preturi bune,astfel incat am resuit sa facem putin din fiecare,fara sa sarim calul,am reusit cat am stat acolo sa ne simtit bine fara a cheltui sume mari de bani.
Revin

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Felicitari Lorelei, sarcina usoara in continuare.
Imi place din ce in ce mai mult Tayfun, daca nu reusesc acum cred ca Turcia ma asteapta si pe mine.

Am fost la Iasi, acum astept raspunsul pe email pe la ora 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

suna f bine orgalutranul ala la inceputul ciclului. si faptul ca a vrut imsi chiar daca sotul e ok e super interesant.
nu mai spun de pretul final. e ceva dar e rezonabil.
masina? ai un sot de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

aadina
dar nu ti-au dat cont si parola pe factura pe care ai primit-o? presupun ca ai fost la synevo
le-ai spus sa numere betele cu atentie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Lorelei, multumim de informatii, chiar ca nu e pretul iesit din comun. Si in Ro poti ajunge uneori la banii astia cu FIV-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

sabi, sa numere "betele"???
Aadina, sper sa mergi la turci doar asa, ca si many, cu pruncii
many, care-i locul ala minunat pt copii din Turcia? (repet, optimismul meu, azi, e nemarginit..)


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

La synevo am facut, dar aveau probleme la sistemul lor, si nu mi-au dat foaia aia, inca pe etichete a scis cu pixul ce analize trebuie facute

Mergi la inceput