Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Tare ma gandesc cum l-or adormi la gradi din vara ( daca va dormi).


asa s-a dus la noi somnul de amiaza al Mariei, la gradi . si-asa Maria dormea putin la amiaza si cu scandal, apoi acolo n-a stat nimeni dupa ea . daca nu dormea, o lasau sa se joace intr-o camera cu altii care tot asa erau... fara somn.

Isa cum ajunge acasa mai mananca o tura cu Maria (de aia ma mir eu cand zice educatoarea ca a mancat foarte bine, ca doar la 13-13.30 e pranzul acolo si la o ora distanta iar mananca acasa!). apoi doarme 2-3 ore, o culca Maria


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Žneatza, delfinariu

va astept cu pe toate

eu is cam zombi, de o saptamana de cand cu episoadele de febra si toate cele ale Isei, minunea mica se trezea noaptea la 2 ore sa ceara apa sau lapte. si asa face si acum! dimineata cand suna alarma nu mai stiu daca e 2 sau 4 sau dimineata sau seara . plus ca azi-noapte a facut iar febra!!! ma duc tare neimpacata la munca, azi o sa fiu cu telefonul in mana toata ziua...

o zi buna va doresc


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Rodi, mersi de cafea si sanatate isei

Noi avem alta problema cu somnul. Daca se trezeste dimineata pe la 9, 9 si putin, nu mai vrea sa doarma la pranz. Sau o ia somnul tarziu, pe la 3.. Nu prea imi convine sa renunte la somnul de pranz deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:


am sosit acasa...

nu am citit nimic, nu stiu ce mai faceti dar recuperez imediat

la Arges a fost frumos, pacat ca vremea nu a fost foarte frumoasa, dar ne-am multumit ca nu a plouat prea mult
bunicii ne-au rasfatat
am papat cred prea mult (musai sa incep Montignac) Matei a papat carne de miel cu o pofta de ne-a lasat masca pe toti
...gasca nu a fost completa, nepotelul meu a fost internat dar a fost frumos, sper sa mai ajungem la bunici anul asta inca o data!

siiiiiiii...daca tot am povestit ca iepurasul noua nu ne aducea nimic cand eram copii, primeam doar haine noi...i-am luat lui Matei tricicleta si noua bilete de avion la Madrid


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimineata si HRISTOS A INVIAT
Sper ca sarbatorile au fost pline de veselie pt voi.

Eu pe DC citesc zilnic,dar nu prea am ce sa scriu,de asta am devenit mai activa pe FB.

BUMBLE felicitari pt noul job,sper in curand sa iti gasesti si linistea in ceea ce priveste programul tau.Si acomodare rapida.Intr-adevar,programul este foarte bun,mai rar gasesti firme ce lucreaza pana la ora 17.

Vreau sa urez sanatate multa si delfinasilor bolnaviori,se pare ca sirul bolilor nu se mai termina.
Si legat de asta,sa va spun cum dau medicii diagnostice gresite si tratamente puternice si degeaba.
Paul era la debutul uneu viroze respiratorii,avea o tuse mai urata,iar medicul ne-a trimis la pneumologie pt investigatii amanuntite.Dupa o consultatie de vreo 30 de min,dr a ajuns la concluzia ca Paul este alergic la foarte multe alimente,si ne-a dat un tratament ce dura o luna de zile,timp in care nu avea voie sa iasa din casa.Am ramas muti,mai ales ca avem servicii,nu are cu cine sta atat,plus ca el duce dorul cresei daca sta mai mult de 2 zile acasa.La farmacie am lasat 100 lei,ne-a dat niste tampenii de s-au mirat si farmacistele,dar cum inima mea imi spunea ca nu e ok ceva,am cerut si a 2a opinie si ni s-a confirmat suspiciunea ca este intr-adevar o raceala.Nu mai spun ca ne-a recomandat vreo 3 intepaturi (aka vaccin) pt imunitate si alte tampenii.Si doamna dr are un renume bun in meseria ei

Laura felicitari pt sarcina.Cu siguranta de data asta va fi cu happy-end

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Am citit ca ati dat carne de miel la bebei.Eu stiam ca este una dintre cele mai grase,plina de grasimi saturate si extrem de greu digerabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

'Neata!

Hristos a Inviat!

Sper ca ati avut sarbatori luminate...si pline de veselie alaturi de cei dragi!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

si am uitat ce a fost mai important, l-am impartasit pe Matei la Manastire...a fost atat de cuminte, se uita la icoane si imi arata ingerii cu degetelul

...si cu ouale rosii, bunicul l-a invatat pe Matei sa ia in fiecare manuta cate un ou si sa le ciocneasca va dati seama ce veselie pe el

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee
Stiu ca program mai bun nici nu voi gasi (ma refer la 8-17) si V va avea acelasi program la gradi, dar ma doare atat de tare sa vad cat de putin incep sa fiu prezenta in viata lui..
De asta cred ca sunt asa de dezamagita de mine, sunt vesnic nemultumita .



asta e si regretul meu zilnic

Citat:
citat din mesajul lui nela_didea

Dar cu olita cum stati? Mergem inainte cu Doamne Doamne


noi de la 1 an si 4 luni nu mai facem kk decat la olita
acum cand am plecat la Arges, am plecat exact cand trebuia sa adorma de amiaza asa ca la trezire eram pe masina si nu l-a pus nimeni pe olita...eram curioasa sa vad daca face ceva pampers, si nu a facut
la intoarcere aceeasi poveste

sa vedem cu pipi cum o rezolvam la vara

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010
si cand a ajuns acasa a luat toate jucariile la rand, una nu i-a scapat! era asa de fericit ca suntem acasa, asa ca s-a jucat singurel cu toate.
am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum


Matei a fugit si s-a bagat in cort...domane cat ii poate placea acolo
dupa care s-a urcat pe zebra si a calarit-o vreo 30 min




1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Ce bine a fost acasa cu copiii! Uf ce repede au trecut zilele acestea frumu'!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am fost la med de fam cu V, ca azi am terminat saptamana de tratament, dar tot are rosu in gat si ganglionii umflati. Continuam cu tantum verde si ceva sirop propolis cu echinaceea. Ne-a dat trimitere la orl ( dar e in concediu). Plus ca la orl nu se poate face programare, ci se merge dimineata si se da nr de ordine( consulta doar o ora dimi si una la amiaza). Vom sta pe holuri gramada... No, vedem... Macar nu mai are nasul infundat, nu ii mai curge nasul. Dr a zis ca nici puroi nu mai e.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput