Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Noi ne confruntam cu o alta problema. S-a rupt suzeta bat-o vina, mai atarna intr-un firisor tocmai acum cand ii dau caninii si nu-i mai gasesc model deala si alta nu accepta. E un model de la Nuk dar nu e nici nr.1 si nici nr.2, ceva intre,care, cica, nu se mai fabrica. Sa nu va povestesc ce show avem in casa cand vine ora de culcare. Nu stiu cum o scot la capat. Poate ma puteti ajuta voi: este careva care a renuntat la suzeta deja si cum ati procedat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

eu am reintrat in normal, fac supa pt maine, ca e soacra cu amandoi acasa si ii e greu sa se ocupe si de ei si de papi.
prajesc si niste carnati, ca se invechisera prin frigider
copiii se joaca cu frate-meu- care pleaca insa maine..
ne pregatim de serviciu..si asteptam 1 mai :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Hristos a Inviat!!
Dau si eu semn de viata, ca deabia azi am respirat si noi putin. Apropo de vopsit oua, la noi s-au facut 150. Si glumeam cu mama ca la anul sa le faca eco bio, ca eu asa m- as astepta la o pens rurala. Mi-a zis sa- mi iau eu concediu vreo 3 zile sa vin sa le fac
Am fost cu L vineri si azi la biserica si e f simpatica ca le zice paaa la icoane cand pleaca La Inviere am fost cat sa luam lumina, dar nu imi place slujba in zona asta. In Moldova mi se par cele m frumoase. In rest m- am indopat efectiv cu cozonac si pasca, cred ca am pus amandoi cateva kg bune. Iar L este un sac fara fund, e mai rau decat cateii, ar fi vrut mancare tot timpul, cum vedea o farfurie cum alerga dupa ea, in permanenta a trebuit sa ascundem mancarea. Si am introdus o noua regula Pe care I-o tot repetam " fiecare Cu farfuria lui" mananci mancarea din farfuria ta Nu Mai ceri de la altul A fost oricum f simpatica, a ras mult zilele astea, a alergat, s-a jucat, zice multe cuv noi, e tare dulce. Dar sambata a facut si 2 crize de Nu am recunoscut-o, ziceai ca Nu e copilul meu.... si Nu se potolea nicicum...Bine ca si- a revenit, sper sa nu se mai repete.... sau Nu prea curand

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Bumblee sa stii ca nu te vaiti tu mult, asa e greu la inceput, e greu pana te acomodezi. Nu va fi niciodata usor, dar o sa reusesti sa intrii in ritm si sa te bucuri la maxim de clipele in fam.

Eladeea, va asteptam ce fain ar fi sa mai vina cateva fete, o punem de- o mica intalneala

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Salutare!
Si mara a spart toate ouale. A si curatat cateva de coaja. Noi mai imprastiati ca acum nu am fost de nicio sarbatoare. Ai mei la cta, soacramea de la bucuresti la sat la tasu, noi cu soacramea aici. Nu am facut NIMIC duminica. Am fost putin in parc dupamiaza si ne-a prins ploaia. Azi am fost la un gratar, la niste prieteni, doar cu mara. Ne-am simit tare bine
Mi-e soooomn Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Nela, Azi i-am dat alta marca de lp, a mancat muuult mai bine, aproape tot, de fapt. Vedem cat tine.daca nu, suplinesc cu alte lactate. Legat de suzeta, oare noi nu gasim? Io zic sa incerci sa ii dai nuk 1sau2, ii spui ca doar astea le aveti, si i-o arati cea stricata. Poate accepta vreuna din ele.

Ainotna, deci la B ai avut si tu chin cu adormitul... Pe mine ma enerveaza ca il vad obosit. Dar nu se da culcat.si nedormit nu il pot lasa, ca nu ne intelegem pana seara. Tare ma gandesc cum l-or adormi la gradi din vara ( daca va dormi).

Ochidut, deci asa cu Larisa, mancacioasa. Si v e curios de mancarea altora, dar daca ii dau ceva sa manance nu e incantat.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ochidut, eu ti-am pus gand de vizita da nu stiu cand, cum. Mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Hristos a inviat!

ne-am adunat si noi acasa de la bunici dupa o mini-vacanta de 5 zile. a fost tare bine acasa , am papat muulta pasca si cozonac, am dormit (seara de la 10 ) cu Andrei, ca nu aveam loc in casa sa mai facem alteva...pacat ca sambata si duminica a plouat, dar tot am iesit afara in pauzele de ploaie ne-a mai prins ploaia , dar asta e, trebuia sa iesim din casa, mai ales ca orasul e foarte frumos

l-am dat si in trenulet...el sta cuminte acolo, se tine de bara, sper sa fie ok, ca scrie ca e pentru copii peste 3 ani...

a fost si nepotelul meu de 6 ani si verisorii s-au jucat atat de frumos o sa descarc pozele sa va arat, cum se iubeau ei si ce frumos s-au jucat...

Andrei a papat , ca si Larisa, voia doar "ac" adica cozonac, pasca intra in aceeasi categorie..si de la aerul rece de munte i se facea foame mai devreme, asa ca intr-o seara a papat iaurt cu pasca si s-a apucat efectiv sa pape cu amandoua mainile

in rest nu a papat decat regulamentar , doar ciorbita, iaurt, budinca de paste, fructe, un ou, nu i-am dat sa guste nimic...daca el nu a cerut, nu mi s-a parut ca e nevoie.

bea din nou laptic, am gasit un cioc de canita din care bea mai usor, neaparat atasat la biberon si bea puiul meu seara, dar nu mai cere noaptea si chiar in seara asta a papat dupa baita, si acum la culcare a cerut altul si i-am zis ca nu, ca ne-am spalat pe dintisori, am spus rugaciunea si sa bea apa. si a baut apa

a fost si cuminte pe masina, dar nu am facut nici o oprire, a si papat pe masina

si cand a ajuns acasa a luat toate jucariile la rand, una nu i-a scapat! era asa de fericit ca suntem acasa, asa ca s-a jucat singurel cu toate.

si a inceput sa vorbeasca si mai multe sta singurel si zice propozitii intregi (nu va inchipuiti ca zice si corect , dar e asa de simpatic..(ace tete, ecem stada, tooopp, ace osu (se face verde, trecem strada, sttop, se face rosu ) l-am filmat cum zice el de toate mie mi se pare ca ii face bine orice iesire, orice intalnire cu alte persoane, ca mereu isi da drumul si progreseaza.

aa, si acasa a inceput sa coboare si mai multe trepte singurel, sa le urce si sa coboare, asta era placerea lui..si cum in Piatra Neamt sunt o gramada de trepte, a avut ce urca si cobori

acum trebuie sa ii caut tricicleta, ca a primit banuti de la iepuras si asta e pe lista. iepurasul de la mami si tati i-a adus plastilina, de care a fost foarte incantat si un ceas de la melissa & doug, care la fel ii place foarte mult, lui ii place sa se joace cu ceasurile, ii tot arata bona cand pleaca mami, cand se intoarce mami, si aici poate pune el acele cum trebuie. plus ca are multe forme cu numere....eu sunt innebunita dupa produsele melissa & doug si nici nu sunt asa de scumpe si sunt de foarte buna calitate...

la Biserica nu am fost deloc

gata, ca m-am intins destul ma duc la nana, ca am o saptamana grea

va pup

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Nela, Azi i-am dat alta marca de lp, a mancat muuult mai bine, aproape tot, de fapt. Vedem cat tine.daca nu, suplinesc cu alte lactate. Legat de suzeta, oare noi nu gasim? Io zic sa incerci sa ii dai nuk 1sau2, ii spui ca doar astea le aveti, si i-o arati cea stricata. Poate accepta vreuna din ele.

Ainotna, deci la B ai avut si tu chin cu adormitul... Pe mine ma enerveaza ca il vad obosit. Dar nu se da culcat.si nedormit nu il pot lasa, ca nu ne intelegem pana seara. Tare ma gandesc cum l-or adormi la gradi din vara ( daca va dormi).

Ochidut, deci asa cu Larisa, mancacioasa. Si v e curios de mancarea altora, dar daca ii dau ceva sa manance nu e incantat.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex



Offf, i-am dat si nr.1 si nr.2, i-am luat una si de la avent si degeaba. N-o vrea decat pe aia si gata. Nu stiu ce-o sa ma fac, poate reusesc sa-l dezvat in final. Ma bucur ca Valdutu a acceptat laptele
Se vede ca-i sarbatoare, mi-am facut de cap pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Dar cu olita cum stati? Noi stam rau de tot la capitolul asta, nu am reusit sa-l determin sa schiteze barami un gest la momentul cu pricina. L-am mai pus cate putin pe olita si un pic pe colac dar degeaba, urla ca din gura de sarpe. Asta e, toate la timpul lor, ce sa mai zic?

Mergi la inceput