Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ohooo, Victo, pai Vlad bea cat Mihai al tau in zilele lui bune. Acum seara cu greu am reusit sa ii dau 80 ml, cu desene, in brate, cantecele etc. O sa incerc si varianta ta, sper sa fie cu succes. Am incercat si acuma seara sa ii dau laptele prin camera, dar nici nu vrea sa il vada. I l-am pus intr-un paharel, sa bea asa, a gustat si nu a mai vrut apoi...

Acum a adormit, in sfarsit. Cred ca ma bag si eu la somn, ca is rupta.

Pa, gagici!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Hristos a Inviat!

Dragele mele va multumesc din suflet pentru cuvintele calde si incurajarile voastre. Mi-a facut bine sa le citesc. Va imbratisez cu drag pe fiecare dintre voi.

Un Paste fericit si linisit sa aveti alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

si mihai are seri cd nu bea tot. i-l mai las la indemana, pe cate o masuta..dar de regula daca zice "niu-niu"..atunci nu vrea si gata.
dar eu la 7,30 -8 ii dau cina in toata regula. mamaliga cu branza, paste cu branza, paste cu peste, paste cu spanac si branza, orez cu lapte, paine unsa cu ceva. adica nu ii mai dau iaurt gol. (ala eventual pe la 5).
ce sa zic, nu ma pot plange, amandoi copiii au mancat destul de bine.
Stefan in continuare insa are un comportament...
le-a placut f mult copiilor ciocnitul de oua!..bine, Stefan incepuse sa planga, ca i s-a spart oul..i-a dat taica-su altul, cu care a avut noroc de ni le-a spart pe toate.
asa ca eu maine nu am oua de spart :):) ca am dus si la socri...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Sarbatori fericite mamici si pui!
nu am intrat demult,de abia am timp,o sa va povestesc....
am de citit cel putin 2 capitole,nu stiu ce e nou.

PS: Tavi are FB de 2 zile,Octavian Pop(fara poze inca),pt acele puzzleuri ,cele care ati spus ca doriti.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Pfuuu, da ce liniste! Noi am fost in Kaufland sa ii iau alt lp la vlad- milumil cu banane. Si i-am luat danonino- pana acum nu i-am dt niciidaa, is curioasa daca ii place. Scrie ca e recomandat de societatea romana de pediatrie...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Adevar a inviat!!
Noi am fost tot pe drumuri. Si azi si ieri am fost la ai mei. Azi e ziua mamei mele si am fost sa-i ducem un cadou, dar am venit repede acasa, sa doarma Raul, ca ieri a adormit in masina, si am stat in fata blocului sa-si termine somnul, apoi am fost la Raisa...

Ce ma enerveaza vremea asta...ba soare, ba ploua...nu poti sa faci un program mai lung de 1/2 h afara, ca vine ploaia.

A spart Raul toate ouale la care a avut acces...Nu am vazut niciodata, pana azi un cos plin de oua sparte

Eu am o pb cu produsele Danone. Niciodata nu mi-au placut mie, plus povestile despre produsele astea, m-au facut sa nu-i dau niciodata, si nici nu vreau sa incep.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Sarbatori fericite!

La multi ani cu intarziere pentru Robert de Katalina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Si Sasha a spart toate ouale la care a ajuns. Apoi alerga cu ele prin casa.
Nici eu nu iau produse Danone si cel mai tare ma enerveaza ca la gustarea de dupa amiaza la gradinita cateodata lui Bogdan ii da Activia.
Crispro, eu am avut cu Bogdan probleme la adormire pe la varsta pe care o au delfinasii acum, ma chinuiam sa-l adorm si cate doua ore. La pranz, ca seara nu aveam probleme (dar fiindca el a dormit la pranz cel putin 3 ore, mereu, m-am chinuit sa nu renunte la somnul acesta). Mi se face groaza acum cand ma gandesc ca ar putea sa inceapa si Sasha asa. Vladutul, sa accepte iar lapticul si sa faca nani linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

apropo de spart oua..
azi ne-am dus la socri cu oul cel puternic al lui Stefan (confiscat de la tati, ieri)..cu care a mai spart niste oua..insa intr-un final, s/a spart bietul ou, cat sa reziste..s/a suparat..l-a trantit pe jos, s/a bagat sub masa si a inceput sa planga..ioooii..
mihai, nestiind inca ce si cum, s-a distrat la maxim, tot ciocnind oua si intregi si deja sparte.

acum eu sunt paznic la ei. stefan inca nu a adormit..sper totusi sa doarma, ca inca nu am indraznit sa il scot afara, pe vremea asta capricioasa. mai are cojite multe..ufff..

a inceput si Mihai sa faca kk si pisu la olita. se straduie si face acolo cat iese, atat e de simpatic!
mai stam vreo 2 saptamani sa vedem daca face varicela si apoi la cresa. ma doare sufletul, dar nu mai am solutii si bona nu ma apuc sa caut, ca oricum din septembrie va merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Hello! Am avut si noi musafiri azi. De dimineata am fost la biserica toti 3.

Ma enerveaza V ca refuza laptele de cateva zile si prefera sa stea nemancat. Adica mananca dupa masa, la 17, un iaurt cu o paine cu almette, sau mamaliga. Seara la somn refuza laptele, dimineata il refuza iar, si pana a doua zi la 10 nu mananca nimic. E tare incapatanat. Il asociaza cu somnul si de aia nu il vrea. Ar vrea sa se tot joace, nu are stare sa il bea. Am incercat lv, nu vrea. Si cand ma gandesc ca acum cateva sapt nu prea manca mancare, dar bea lp fara sa sufle. O sa ii cumpar iar alta marca, sa vedem...apoi la somn ma termina. Minim 40 min , o ora dureaza adormitul, indiferent cat e de obosit, indiferent de ora de culcare sau daca doarme peste zi. tot numara, se distreaza, povesteste, ioiiii!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Si noi am avut o perioada acceasi problema si nu i-am mai dat cateva zile, l-am lasat in pace si am incercat sa compensez cumva cu iaurturi, branzeturi, i-am mai facut cu cereale dimineata. Dupa vreo 2 saptamani l-a acceptat din nou si de atunci nu mai avem probleme.

Mergi la inceput