La multi ani Teea, David! Fluturasi de 2011 (144)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

rhynna, noi avem un scaunel de la brevi care are 5 pozitii..nu sta la orizontala pentru somn, dar este o pozitie bunicica pt somn, mai ales la drum lung Nu stiu cat mai costa acum..a fost al lui cristi scaunelul si acum 2 ani am dat 600 sau 650 ron pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

madutza_bra imi poti da un link unde sa vad pozitiile de inclinare ale scaunului?Ca noi avem un scaun cu 5 pozitii dar mai avem nevoie de inca unul ptr ca o sa o ia sotul de la cresa cu masina servici...si in aia nu avem scaun.Si de scaunul pe care il avem acum sunt nemultumita pentru drumuri lungi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Ioana16 nu iti face griji si eu am pus-o in premergetor si imi mergea pe varfuri dar acum ca a inceput sa mearga in picioare singura nici nu mi-am dar seama ca nu mai merge pe varfuri.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

mari multumesc pt raspuns

ina - noi avem programul asa

07-07.30 trezit + 200 ml lapte, apoi stat in pat(dormit)singura pana la 10.30

11.00 - mic dejun

14.00 - pranz apoi somnic o ora

17.30 - papica

20.30 baita + 300ml lapte si apoi somn pana dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui rhynna

madutza_bra imi poti da un link unde sa vad pozitiile de inclinare ale scaunului?Ca noi avem un scaun cu 5 pozitii dar mai avem nevoie de inca unul ptr ca o sa o ia sotul de la cresa cu masina servici...si in aia nu avem scaun.Si de scaunul pe care il avem acum sunt nemultumita pentru drumuri lungi...

Mami de fetita Sophie Elena(10.02.2011)


al nostru arata asa: http://www.ibebe.ro/products/Scaun-auto-Grand-Prix.html#, numai ca in descrierea scaunului nu spune de cele 5 pozitii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ina, noi avem acelasi program de multa vreme
8:00 - lapte apoi culcat la loc
9:00-trezirea
10:00-10:30 - fructe
13:00 - pranz
13:30 somn 1 ora maxim 1.5 ore
17:00-17:30 - iaurt
19:00-20:00 - rontait ceva sau chiar mancarica din cina noastra
21:00-21:30 - lapte, baita si apoi somn

pana acum ii culcam la 8:30 dar acum ca se mareste ziua si se incalzeste vrem sa le mutam ora de culcare la 9:30..inca nu rezista in fiecare seara pana la 21:30..aseara am culcat-o la 21:00.

Ca sa poti elimina somnul de dimineata cred ca tb sa-l convingi sa se trezeasca mai tarziu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

La noi e cam asa...

La 5,6,7 dimineata lapte 240 ml ..cam asa...dupa aia somn..

La 9-9.30 trezirea...pe la 10-10:30 fructe

Pe la 12:30,1:00 pranz dar nu mananca cine stie ce..dupa aia somn 1-2 ore

Pe la 4:30 mancam iarasi

Pe la 19:00 iarasi mancam

Pe 21:00 baita + 210 ml lapte dupa care somn cand adoarme...Pe la 21:30-10:00.

Madutza_bra Nu-mi dau seama de pozitii dar oricum e prea scump..ca deja avem un scaun caut ceva la 2-3 milioane maxim...

Uite ceva de genul caut...numai ca as vrea sa se dea mai tare pe spate:www.toyz.ro/scaune-auto-copii-accesorii/juju/scaun-auto-star-comfort-9-36-kg-roz/" target="_blank">http://www.toyz.ro/scaune-auto-copii-accesorii/juju/scaun-auto-star-comfort-9-36-kg-roz/





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

http://www.magicare.ro/ingrijire-si-grija/la-plimbare/scaune-auto/bertoni-scaun-auto-pilot-plus-grey-purple-pisa-cu-tetiere eu am cumparat modelul asta e ieftin, comod si are pozitii de inclinare 3 parca!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

offfffffffff nu am mai apucat sa stau de vb cu voi
dar ne pregatim de paste
fac curatenie cat de multa pot
ca mama sta doar pana sambata apoi merge la bai tot aici in eforie da e cazata acolo
si se mai relaxeaza si ea
fetele tot tusesc
deja cred ca maine merg sa le asculte iar medicul
am inceput de azi si aerosoli cu ventolin
offfffffff
mi s-a luat de atata tuse
azi m-am vopsit si eu la parrrrrrrrrrrrrrr
si sunt tare fericitaaaaa
sunt in mare agitatie
ma pregatesc si de mot
si uite asa tare greu pe la net
va pup
si va imbratisezzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna seara mamici!Azi nu am stat o secunda,ne- am trezit de la 7 dim extrem de infundat si il auzeam cum se ineaca cu muci.Imi venea sa ma bat,chiar acum inainte de s#259;rbatori si problema noastra majora e ca nu ne curg mucisorii,dat cu sinupret a inceput sa ne curga apita din nas,dar il jeneaza mititelul si transpira si nu mai suporta aspiratorul,i- am facut si aerosoli si a fost un circ total,a plans iubirea mea,dsr sm reusit sa il calmez si sa facem ceva,Stiu,nu are nimic grav,dar eu nu suport sa il vad asa,cu ochisorii lui mari rosii,cu nasul fin care curge apita,nu mai e asa vesel,e molesit.Offf dragostea mea,dar nefacem noi bine.

ALLY mami va intrebam ce mai faceti,daca sunteti bine si am cititca da.

YVY ce povestesti tu mami,nici in filmele de groaza nu vezi.Auzi sa dai copilul cu capul de pat... eu le-as spune vreo doua,indiferent ca as rupe relatia,dar ala nu e om,tata nicidecum,iar daca e si medic cu atat mai rau.Un consult psihiatric i-as recomanda.Si pe mine m- a mai atins mama,ca ne-a crescut singura si greu,asta nu e o scuza,insa ma determina pe mine sa nu il ating pe Rares nici cu un deget.Si chiar daca mai sunt suparata si obosita intotdeauna ma gandesc ca e doar un pruncut fara ajutor pe care mi l- a trimis Doamne Doamne sanatos si asta e cel mai important.

VISS imi pare rau ca te- ai suparat.Asa ca tine zic si eu sa stea 2-3zile de dim pana seara,sa vada ca nu e usor,iar daca mai sunt si bolnaviori sau maraiti e si mai si.Capul sus,ai 2 comori si vino si plange-te pe umarul nostru

MIKI m- a emotionat ce ai zis de rudele tale,o veni si momentul in care vor fi ocoliti de rele.Nepotica ta ce mai face,cum se simte?

ROXY da mami,abia astept sa o vad ca se naste sanatoasa si apoi sa ii caut lucrusoare pentru botez.Pup mamica harnicuta

MARY o tineti numai in petreceri observ

CAMI multa sanatste si tie mult spor la treburi

MADUTA pupam 2prichindei adorabili

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput