La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

La multi ani!!! Alexandra Mirela!!! sa traiesti frumos si sa ai o viata plina de bucurii si sa aduci parintilor mereu numai fericire!!! Mary sa va bucurati de fluturasa mereu si sa ii mai faceti o fratioara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Maria de azi e in vacantza, drept care m-am trezit cand s-a trezit barbatul si am zis. neeeah si m-am culcat la loc am dormit pana la 9.... ce bine a fost... acum am mancat niste iaurt cu miere , nuci si cereale integrale si savurez...
miki, mmm ce-mi plac covrigii cu cafea, ce mai fac copii tai?
roxy in tara plec sapt urmatoare... drept care nu ma agit cu curatenii si pregatiri, ca pot sa le fac dupa ce ma intorc
andreea peste 2 saptamani botezam...de abia astept, n-am vazut-o pe fina din 2009, ca nici ei nu stau in tara si nu ne nimeream sa fim in acelasi timp acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexandra-Mirela
Sa fii sanatoasa si fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

La multi ani, Alexandra Mirela, sa cresti mare si sanatoasa, sa aduci multe bucurii parintilor


strumphitza am uitat sa te intreb...cat a dormit piscoata atunci?

mandreeac aha, am inteles. o sa ma interesez si eu. cu pasaportul nici eu nu stiu asa ca astept si eu sa vad ce zic fetele.

ailed aha...ce bine ca ai scapat de treburi

noi iesim afara ca este frumos. ne auzim mai incolo.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRA! SA CRESTI MARE, SANATOASA, VOIOASA SI NOROCOASA! MAMI SA VA TRAIASCA MINUNEA SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!

Delia ce frumos ca veniti in tara si botezati! Sa va traiasca finutul si sa fie sanatos!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna fetele cucuietele

eu pe fuga, fac bagaje, plecam la socri, duminica ei sarbatoresc Pastele si mergem si noi sa petrecem cu ei venim luni seara inapoi acasa la Londra nici bine nu am inceput sa impachetez sa fac valiza si deja mi-e lene si vreau inapoi la mine acasa mi-e urat sa fac valize, si mai urat sa le despachetez

Roxy, a dormit 4 ore si un pic si noaptea de la 2-4 am facut show, nu a vrut sa doarma a chicotit continuu nu stiu ce a fost in capul ei, niciodata nu a facut asa ieri am fost chiauna de cap, o durere de cap nebuna toata ziua bine ca azi noapte a dormit fir intins si nu s-a mai trezit deloc , desi cred ca ii mai iese vreun dinte ca ieri numa cu mana in gura a stat

Andreea bineinteles ca iti trebuie pasaport sa scoti copilul din tara, certificatul de nastere nu este un document de identificare, ca nu are si poza nu stiu cat costa si cat dureaza, eu i-am facut aici ca e cetatean britanic si pasaport romanesc nici ca-i fac , nici nu am inregistrat-o in registrele de stare civila din ro, nu vreau ...inca, poate mai tarziu, dar mai ramane de vazut , la cate birocratie este in Ro

Cami ma bucur ca v-au placut cadourile, aseptam pozici

Ma duc la ale mele, de facut valiza si alte alea... am primit si mail ieri seara de la ambasada sa ma duc sa ridic noul pasaport si nu l-am vazut decat acum de dimineata si nu am cum sa ajung azi ramane pe vinerea viitoare ca numai vinerea elibereaza pasapoarte deh... nu-mi trebuie pasaport sa ma duc la soacra, ma primeste si fara

Pupici si ne auzim mai pe seara sau maine, imi iau si laptopul cu mine la soacra sa am ce face



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

mandreac, un loc care zic eu ca merita pe litoralul nostru este phoenicia holiday resort din navodari, un complex cu circuit inchis, cu all inclusiv f f gustos, cu locuri de joaca pt copii, terenuri de tenis, piscine incalzite, plaja curata cu sezlonguri proprii, programen speciale pt copii cu animatori,..etc
noi mai mult ca sigur vom opta pt locatia asta din cauza distantei..adica e relativ aproape..
si ne-ar fi costat o saptamana la sfarsit de iunie pt noi doi si copilasii cu all inclusive, daca plateam pana in 31 martie, adica cu early booking, vreo 2400 ron..cazare in apartament cu 2 camere si mancare ..eu zic ca e bine..
acumc a am ratat early bookingul, nu stiu exact cat ne mai costa in plus dar o sa vad..
aaa, si prin eximtur se poate plati in 10 rate fara dobanda cu card avantaje pt cine are

mami de 2 prichindei


Mami, tot caut si eu nu gasesc cu all inclusive. Am gasit cu demipensiune si undeva la 3000 ron. Unde voiam noi nu mai au locuri libere. Mor de ciuda, ne-am trezit tarziu. Mai caut.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Sttrumphy multumesc din suflet mami pentru detalii. Ma gandeam eu ca ar trebui ceva cu poza. Am o stare asa nasoala, vreme urata, ploua si pe deasupra nici nu am gasit unde voiam, asta ma roade cel mai tare. M-am suparat rau.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

v-am citit de dimineata dar nu am reusit sa si raspund. A venit mama si mi-a adus baiatul acasa

vreau sa o laud pe cata pentru ca ieri a mancat singurica cu furculita jumatate din cant de legume din castronel fiecare aveam cate o furculita si cand reusea sa prinda in furculita ducea direct la gurita , dar nu gaba mereu cum tb furculita..o baga asa pe cant...sa nu cumva sa pun mana sa-i arat eu cum se duce la gura sau cum sa ia cu furculita ca era scandal, o arunca pe jos si se dadea cu capul de spatarul scaunului , apoi se linistea si o lua de la capat. ah, fata mare si incapatanata

pt iesit din tara tb pasaport..nu mai stiu exact dar cred ca costa in jus de 300 ron si are valabilitate 3 ani. Noi i-am facut vara trecuta Catalinei, iar al lui cristi expira in august anul asta.


m-au ametit copii...abia am scris..revin cand dorm ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, distactie placuta! nick ce papa de Pastele lor?
Andreea nu stiu sa zic act costa pasaportul ca l-am facut anul trecut, dar sigur nu mai dureaza asa mult ca inainte... eu ca sa vin in tara i-am facut titlu de calatorie care dureaza o luna, si nu stiu sa-ti spun cat a costat numai tin minte, dar a fost circ sa-i facem poza la ambasada.., acasa i-am facut poza , darexista posibilitatea sa-l pui pe pasaportul tau , eu asa am facut cu mAria
cand am fost Grecia

Mergi la inceput