La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Delia
voi cauta un detergent bio. clatirea cu apa rece nu functioneaza. Pe Daria nu o deranjeaza, doar pe mine

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


Pai bei tu din biberon?... lasa fata in pace si nu le mai mirosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, sa sti ca la pranz ma gandeam cum vb noi doua la tel anul trecut pe vremea asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

La Multi Ani, PETRA!

Sa-ti traiasca fata, Cami, mare, sanatoasa si cuminte alaturi de surioara ei.

noapte buna, fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Am aparut si eu, ca de obicei, pe inserat . Ma rog, e noapte de-a binelea!

La Multi Ani, Petra!
Sa cresti mare si sa fii sanatoasa, sa ii aduci bucurii mamei alaturi de surioara ta! Mami, sa fii si tu sanatoasa, sa le cresti pe fete, sa le vezi mari si fericite!

Roxy, asa e, ce pretentii am si eu, copil cuminte... si oricum, ii prefer pe cei energici si activi in locul celor care stau unde ii pui si nu scot un cuvant... De aceea si incerc sa nu ma vait, desi uneori Luca ma da gata!

Delia, si eu ma uit uneori pe pozele de cand eram gravi cu Luca. Burta e la fel, tuguiata, doar ca mai mica... de aceea probabil ma simt si mai bine. Cand plecati spre tara?

Mada, ii mai spun eu cand si cand lui Luca de surioara lui. Mai ales cand da din picioare si ma loveste in burta... Am ras cand am citit cum iti baga Cata degetele in ochi. Asa face si Luca. Il iau dimineata uneori cu mine in pat, in speranta ca mai doarme, si ma prefac ca dorm, iar el imi baga degetele in ochi sa mi-i deschida . Doamne, sunt criminal de haiosi copiii astia!
Deci ai de sarbatorit! Chef! Ca lumea!

Miki, imi pare rau ca s-au imbolnavit copii si esti si singura cu ei. Ma gandesc la tine.
Fetelor, de la ce se face otita asta? Ca si pe Luca l-a gasit cu otita medie... m-a intrebat daca i-a ramas apa de la baie in urechi, ceea ce e exclus, ca il sterg bine, il usuc si cu feonul... Afara a fost frig, deci nici vorba sa iesim fara caciula, in casa nu stau cu geamurile deschise cand e el prin preajma...

Irinuca, si eu tot cu apa rece le clates, dar vad ca zici ca nu merge... mai bine nu le mai mirosi! Ce de invitati aveti! Noi nici la botez n-am avut atatia, ba chiar pe jumatate, iar acum la mot, vreo 19, daca vor confirma toti...

Puuup fetele si bebicii!



Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 24+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Hop si eu la spartul targului..ca de obicei sa zic fetei la multi ani...Pai cum altfel?!

LA MULTI ANI PETRA !Sa fie sanatoasa,cuminte,sa papi tot si sa cresti mare!!

Intrebare intrebatoare...Voi le dati copiilor lingurita sa manance din farfurie?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

haideti ca este gata cafeluta

mandreeac prin ce agentie v-ati luat bilete? sau de udne? zi-mi si mie ca ne intereseaza. am vrea si noi la Sunny Beach

irinuca aha, pai este destul de maricica atunci, scoica. si daca este pana in 50 de lei nu-i mult deloc. bine, ca mai incolo n-o sa mai incapa in ea....

millie ce mai faceti? printesicile dulci ce fac? sunt cumintele sau fac pozne?

alina06 tu intri la miezul noptii si zici ca ai intrat asa pe inserat? este bine ca intrii si asa

ailed chiar, cand plecati spre Ro?

ieri am iesit si noi de 2 ori. a doua tura de la 16.30 la 18.30. n-am mai putut s-o tin in casa pe buburuza mea, tot la usa se ducea si zicea brruumm brruumm, nu vroia nici la jucarii, nici colo, nici colo, nicunde...
asa ca ne-am imbracat iar si am iesit fara carut. a mers pe jos ca asa-i placeeee, ne-am dat in leagane o groaza, cand vede leaganul zici ca are magnet a fost si caldut si bine...apoi a venit si tati si am mai stat si cu el si seara i-am facut baita si a cazut lata
si-a luat si o tranta ieri....

ally si tortul tau l-am salvat ca tare mi-a placut cum arata si tot mama il va face si pe asta

cami te asteptam sa ne povestesti cum ati petrecut cu bebelinele

rhynna eu nu prea ii dau lingurita ca mai mult da pe jos, arunca pe mine....inca nu i-o las ei dar mai incolo i-o voi da. acum stam frumos si papam de la mami din lingurita

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza. Intru repede sa va salut, ca trebuie sa plec sa ma "defrisez" :)

Deea, nu e nevoie sa dowloadezi Picasa. Asta este un program pt vazut, editat, modificat poze si nu ai nevoie de el.
In Picasa Web Albums (la fel ca la Fluturasi), dai Upload, pui un nume la Album name si apoi Select photos from your computer. Stefy sigur stie, ca ai fata desteapta
Dar e mare bataia de cap fara prea multe avantaje. Eu voi pune poze tot pe Fluturasi.
Iar daca mi-ar sterge cineva albumul, chiar i-as multumi, ca nu vreau sa stea prea multe poze cu copilul meu pe un site public.

Ally, vazut poze cu Duracell scump

Spriridusha, ce cavaler mare ai! Pozele tale intotdeauna au fost profesionale. Superbe! Iar pantofii tai m-au dat gata!

Am vazut si o Catalinutza dulce, dulce care o ajuta pe mami la gradinarit

Weekend placut mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
va servesc cu un covrig cu mac cald si o cafea fierbinte pe vremea ploiasa de afara

irinuka pana la un punct sunt haiosi si pt mine, insa in public mi-as dori sa-i vad mai cu tupeu, mai siguri pe ei in decizii, mai independenti..bine ma refer la vlad acum ca andra e prea mica pt astea acasa nu-i problema sau intre cunoscuti ca face ep viteazul, insa in public sunt eu cam nemultumita eu am fost la viata mea cam bleaga si mi-am dorit in mod special copii mei sa nu fie asa..
rhyana eu ii dau lingurita andrei, se joaca si ea in castron cat mananca..o duce la gurita dar mancarea cade mai mult pe jos
viss am visat azinoapte ca erai suparata ca vroiau sa-i puna in ghips piciorusele lui sergiu ptiu ce vis urat, cred ca ma macina remuscarilesper ca sunteti bine..
alina otita nu se face de la frig sau apa in urechi..de la secretiile din nasuc care nu se elimina cum trebuie, de la polipii crescuti care mentin acolo infectia..deci trebuie sa existe ceva infectios acolo credc a sa dea otita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mandreac, un loc care zic eu ca merita pe litoralul nostru este phoenicia holiday resort din navodari, un complex cu circuit inchis, cu all inclusiv f f gustos, cu locuri de joaca pt copii, terenuri de tenis, piscine incalzite, plaja curata cu sezlonguri proprii, programen speciale pt copii cu animatori,..etc
noi mai mult ca sigur vom opta pt locatia asta din cauza distantei..adica e relativ aproape..
si ne-ar fi costat o saptamana la sfarsit de iunie pt noi doi si copilasii cu all inclusive, daca plateam pana in 31 martie, adica cu early booking, vreo 2400 ron..cazare in apartament cu 2 camere si mancare ..eu zic ca e bine..
acumc a am ratat early bookingul, nu stiu exact cat ne mai costa in plus dar o sa vad..
aaa, si prin eximtur se poate plati in 10 rate fara dobanda cu card avantaje pt cine are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata mamicilor!

Scrish, Simo multumim mamicilor pentru sfaturile legate de papica. Ieri mi-am facut curaj si i-am dat lui Rares bucatele de paine maricele si le-a papat f bine. Acum am mai prins si eu curaj. Uraaaaaaaa, sunt mandra de mine.

Deea asa i-au facut si lui Rares, un lighean cu apa, bani, petale de flori si nu mai stiu ce s-a pus, ca nasul s-a ocupat de asta. Felicitari lui Stefy pentru marea realizare. Bravo Stefy, esti o fetita desteapta si sunt sigura ca mami e mandra de amandoua fetele ei frumoase.

Miki multumim de sfat, Am sa intru sa vad si acolo care e pretul ca si aici ne duce cu totul la vreo 1000, cu drum cu tot si daca ne mai luam una alta.

Roxy inca nu le-am luat , in weekend am vrea sa mergem ca sotul lucreaza de dim pana seara si e greu tare in cursul saptamanii. Am vrea sa mergem cu agentia Jeka, dar voi intra si la cea de care mi-a zis MIki, sa trag un ochi, sa compar preturi.

Viss astept vesti despre puiuti, sa ne spui ce ati facut la Budimex. Imi place faptul ca esti mai increzatoare.Am lasat comentarii la poze, sunt deliciosi puiutii imbracati amandoi in portocaliu.

Ally am vazut poze superbe, am lasat comentarii, e absolut delicios fi-tu, ca sa zic asa. Cand veniti in tara, v-ati hotarat?

Fetelor, daca plecam din tara trebuie sa ii fac pasaport lui Rares? Stiti cat costa? ca banuiesc ca doar cu certificatul de nastere nu se poate

Maduta am vazut poze, ai 2 puiuti superbi.

Simo arati superb mami, iar de puiuti nu mai vb, ca eu i-am vazut si in realitate si sunt exact ca mami, foarte frumosi si dulci si vorbareti. Felicitari pentru curaj ca plecati la drum mai lung, dar e bine ca aveti companie.Abia astept sa plec si eu la anul cu sora mea si cu pruncuta lor, sa mergem asa 2 familii. Uraaaaaaaaa, am emotii. Anul asta cred ca vom merge la munte toti 6.

Delia voi cand botezati mami? Nasa i-a facut lui Rares fasa si inca ceva ca o paturica, aia de nu se spala dupa botez si le-a inscriptionat cu numele lui si data botezului. Arata divin si mi-au placut la nebunie.

Cami multa sanatate mami si asteptam vesti despre voi.

tuturor.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput