La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Bravo Cata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata!
Intru repede printre picaturi, ca bucataresc o ciorba de vita si niste snitele, mai vreau sa si aspir si sa spal prin bai

La Multi ANi, Alexandra-Mirela! Sa fii sanatoasa si norocoasa sa ii bucuri in continuare pe parinti!!!

Strumphy, spor la bagaje!

Delia, e foarte bine ca nu te agiti cu curatenia. Nici eu nu prea am mare lucru de facut, ca de, e casa noua

Miki, multam pt raspunsul legat de otita. Acum inteleg si e posibil sa fie asa. Luca are mereu cate un mucisor din ala uscat. Ii dau zilnic cu spray cu apa de mare si incerc sa i-l scot eu cu un betigas, dar nu reusesc intotdeauna... plus ca in unele zile mai uit. De la ce sa fie mucisorii astia uscati? Dintotdeauna a avut, iar la noi in casa e umezeala, stiti ca toata iarna am avut condens pe pereti .

Gata, ma duc la treaba cat mai doarme Luca.
Va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 24+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza!!!
si eu tot pe graba ....nu am nimik de papa

LA MULTI ANI ALEXANDRA!!!!! sa ai o viata si o minte bogata!!!!!

LA MULTI ANI si PT PETRA!!!!!
mami cami ieri sper ca ai citit mesajul pe mess ....ca nu am reusit sa intru....am plecat afara..a fost asa bine ,cald si am stat mai mult pe la copii...apoi repede papa si iar o tura de afara..dar in curte de data asta
eu de curatenie nu zic nimic..poate saptamana viitore sa mai stea S cu A ca altfel nu am cum
si de geamuri am zis sa o chem pe soiramea ,dar asta dupa paste sa stea ea cu fata si eu sa mi le sterg....
eu oricum nu sunt din aceea cu curat inainte de craciun si de paste....ce curat nu facem tot timpul....bine acum la mine ar merge o curatenie din aceea la mm sters frecat ca le cam fac pe graba...de okiu soacrei cum se zice...dar inainte faceam ca la carte cam la 2s...cu mutat mobila sters totul..lustre,calorifere pe jos statem in ghenuchi si frecam cu laveta sa nu rama dare de la mop....
dar decand cu sarcina apoi bb....le fac mai superficil....asta e...si asa sunt tare stresata ca vreau sa ma impart si cu A si cu S si sa ies si afara sa le fac si papa si unele pofte..ei stiti si voi cum e..mai ales cele fara nici un ajutor
off m-am intins si mai bine vb cu voi cate ceva in parte...
va multumesc in numele lui Stefi
intr-adevar sunt mandra de ea...dar am unele nemultumiri legate de engleza..nu gasesc o meditatoare sa vina mult timp la noi...iar cele care au masina nu imi convine mie pretul...cer de la 60 lei /1 1/2h...si tot stau cu gura pe ea sa lucreze singura din materialele ce i le-am cumparat...carti...caiete....de pe net.....penultima tipa care a venit la noi .... vreo 3l ....facuse numai gramatica cu ea...are un caiet plin de explicatii..da ce vrea stefy sa-l citesca si sa-l reciteasca apoi sa faca ea propozitii compuneri cu verbe regulate neregulate etc.....
de stiut stie engleza dar se poate si mai bine si mai mult pt ca e la engleza intensiva la sc....iar examenul de la testele pe care o sa le tina anul viitor vor fi mai grele pt ei (cel putin asa ne-a zis la o sedinta) iar profa de engleza este genul lasa-ma sa te las....ca sa nu zic mai mult

aoleu...gat fug la oalele mele
pup

ps cum se intra pe picasa....nu stiu cum se numeste acum....bebefluturas@gmail.com.....sau cum....
a, si am reusit ci contul meu....ms Mada....dar uite ca m-am dezactivat de la fluturasi si nu mai stiu sa revin

Alina
24s...ce trece timpul mai mami....m-a trecut asa un fior..nu vreau sa te sperii dar m-am gandit cat e de mic L si tu si cu bebelina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

strumph, distactie placuta! nick ce papa de Pastele lor?
Andreea nu stiu sa zic act costa pasaportul ca l-am facut anul trecut, dar sigur nu mai dureaza asa mult ca inainte... eu ca sa vin in tara i-am facut titlu de calatorie care dureaza o luna, si nu stiu sa-ti spun cat a costat numai tin minte, dar a fost circ sa-i facem poza la ambasada.., acasa i-am facut poza , darexista posibilitatea sa-l pui pe pasaportul tau , eu asa am facut cu mAria
cand am fost Grecia

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


o sa pape peste , pentru ca Duminica pentru noi sunt Floriile si noi restu Smith o sa papam miel si el peste, ca deh , numa el e cu postul...

la noi in marea familie smith e o amestecatura de religii Nick a fost methodist, acum ortodox dupa ce ne-am casatorit, socrii sunt anglicani, si cumnatul, fratele lui Nick e catolic cu fetele pentru ca a fost casatorit cu o englezoiaca din zona Liverpool unde locuiesc multi catolici , iar nepoatele mele sunt catolice si la ei e pastele acum duminica, pentru mine si Nick, plus piscoata, e doar ziua de Florii, dar e frumos cu asa amestecatura nu ?


dupa cate stiu eu titlul de calatorie de elibeaza doar one way, nu poti iesi din romania cu asa ceva , se elibereaza doar celor plecati in afara Ro si care si-au pierdut, le-au fost fuarte documentele, nu au inca documente romanesti cum a fost cazul Andrei tale.... ca cica asta ar fi si scopul, sa iti dea o dovada sa ajungi in tara si sa iti faci in RO cele necesare sa nu le faci in ambasada ca dureaza multtt si costa si mai mult


Andreea hai trimite ploaia aia la noi aici ca astia din cauza secetei, cine ar fi crezut vreodata in UK ca va fi seceta au bagat interdictie la a uda gradina , nu mai avem voie decat sa folisim apa in casa, si am fost si suntem indemnati sa o folosim cu cap, pentru ca e seceta rau si raurile sunt secate si vor trebui sa aduca apa din mare sa o desalinizeze sa o faca potabila cine ar fi spus ca se v-a intamplat asta in rainy UK ? Nu mai fi suparata cu vacanta, sigur gasesti tu ceva pana la urma, si eu ma tot chinuis a gasesc niste bilete de avion la pret bun de plecat undeva de ziua mea, si nu m-am hotarat incotro s-o apucam si s-au si scumpit de cand ma tot "cacai" sper dupa ce venim de la socri sa ma hotarasc si sa cumparam biletele sa fie batut in cuie noi oricum nu mergem la mare ca noi, eu cu Nick iubim sa mergem sa vizitam orase, muzee, castele, palate... sa vedem ceva interesant si sa ne cultivam nu suntem genul de stat cu burta in sus la soare, eu una nici nu iubesc soarele prea mult dar la anul cand o creste piscoata mai mult o sa mergem si la mare pentru ea , anul asta o sa se multumeasca la soare si piscina in croaziera in august


ma duc sa pun piscoata la nani ca a papat fructele si e cu tati jos si o aud ca ii face scandal si dupa ce o adormi sa pun si eu in valize ca nu am apucat decat sa aduc valiza sus si nu am puc nimic in ea ca am facut dush, mi-am pus moatze, manichiura...alea alea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multi ani fericiti Alexandra Mirela !!!
Mary, sa iti traiasca printesica si sa va aduca numai bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, spor la treaba! Stiu ce spui cu mm si curatenia... si la mine e la fel , acu aspiratorul dau in fiecare zi sau la 2 zile....dar nu cum as vrea eu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

am zis ca raspund sicu pasdaportul
fetele trebuie neaparat pasaport....
e valabil 3ani la copii
se mege impreuna cu tatal cand il faceti ca se da o declaratie
(CEL PUTIN ASA A FOST CAND I-AM FACUT LUI s)

se face il nicolaie iorga si e undeva la vreo 200 si ceva de lei..parca si mai putin...dar se platesc separat taxele la cec
si parca se poate merge si fara bb ..dar cu poze facute la un centru..asta nu mai stiu....dar va sfatuiesc sa mergeti din timp sa nu plsatiti taxa de urgentza 100lei

Mada vezi ca nu poti iesi cu Cristi din tara daca pasaportul expira0n augut..trebuie sa abia o va,abilitate de peste 6l
suna si intreaba

bravo pt cata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:





LA MULTI ANI ALEXANDRA MIRELA !!!



Sa fii sanatoasa, vesela si norocoasa si sa ii bucuri pe mami si pe tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

am zis ca raspund sicu pasdaportul
fetele trebuie neaparat pasaport....
e valabil 3ani la copii
se mege impreuna cu tatal cand il faceti ca se da o declaratie
(CEL PUTIN ASA A FOST CAND I-AM FACUT LUI s)

se face il nicolaie iorga si e undeva la vreo 200 si ceva de lei..parca si mai putin...dar se platesc separat taxele la cec
si parca se poate merge si fara bb ..dar cu poze facute la un centru..asta nu mai stiu....dar va sfatuiesc sa mergeti din timp sa nu plsatiti taxa de urgentza 100lei

Mada vezi ca nu poti iesi cu Cristi din tara daca pasaportul expira0n augut..trebuie sa abia o va,abilitate de peste 6l
suna si intreaba

bravo pt cata!


------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



ah, da aveam un stres cu asta ca nu pot iesi cu el. Ce porcarie..pai si atunci data de expirare de ce e ? asa de sanchi? ..ori are valabilitae 3, ori 2.5 ce m-am enervat
Am sa sun la ei si probabil tb sa-i facem altul ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

m-a sunat barbatu ca vine pe la 15h si pe s a luat-o socrela de la scoala...ma mir
deci papa fac mai tarziu..spaghete cu pui si cuperci
acum astept sa se trezeasca bulinutza...doamne draga imi mai e..se joaca asa frumos si se smecherasha rau....parca S nu era asa ...sau o priveam eu cu alti oki....oki mai stresati sa zic....ca nah cu primul te porti ca si cu globul de cristal....A e si mai nazdravana si mai libera-n miscari

off mai Miki am ramas cu gandul la tine/voi de cand te-am citit
sanatate si putere multa sa treceti peste toate

Viss ce necaz si pe tine cu sergiu....ui te eu as zice sa incerci sa ajungi si la dr. ciotlos daniela ultima data stiu ca era la g. alexandrescu....cum intai in pol. in stanga holului....am citit-o intr-o revista si mi-a placut cum a abordat subiectul legat de mersul bebeilor..de ghetutele ortopedice ,de cele cu talonte....acum multe s-au mai schimbat si in lumea asta a lor si ea merge si in strainatate la tot felul de congrese....
sa nu fii trita si sa nu te invionovatesti de ceva ..o sa se faca bine baiatul si o sa scape de toate problemele..pai ce Doamne Doamne ti l-a dat ca sa te intristeze

Irinuk si tu ar fi bine sa mergi la un dr....si pt linistea ta...si eu cam am regret ca nu i-am facut eco de sold atunci....dar dr. marius constantinescu mi-a zis ca nu-i nevoie....si dupa inca 2 vizite si fata tot zicea ca-i ff bine...am renuntat sa mai merg..trebuia sa o fac in fiecare luna pana mergea A in picioare....dar am renuntat ca tot drumul de intoarcere ma bombanea al meu ca nu am ce face si imi place sa duc copilul in aglomeratia aia de la g.alexandrescu si sunt nebuna cu etc....asa ca am renuntat..dar poate ar fi bine acum sa ma duc sa o vada ...ca decand a zis si Mada ca i se pare ca, Cata merge leganat tot ma obsedeaza si pe mine sa ma uit cum merge A ....si cum ea merge de 2l...parca tot ca un pinguin o face si isi mai pierde si echilibrul

Mergi la inceput