La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

mada si mandreeac aveti pm

Ally ce bunati ai gatit de ziua lui E....am intrat atunci si pe fb ,dar cu politista de S langa mine....m-a si luat tare ...hai zi repede mai vrei sa-ti vezi si alta prietena ca nu stau de tine
a vroiam sa te cert un pic...un mi-a placut de tine...in toate pozele tu te imbraci numai in culori inchise negru/gri...asa m-am ofticat cand v-am vazut in poza aia toti 3...mai mami dar esti asa frumoasa finutza si slaba si tot cu culori inchise....pai vrei sa pun pe tine
eu recunosc ca port inchise dar si arat...si cand vad poze cu mine asa imi pare rau..dar de tine chiar e pacat
am citit eu gresit dar ti ai zis ca ai o sora insarcinata? si ce e bb

la andreea am aflat ca o sa aiba o nepotica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Bonjour Bonjour!

La Multi Ani Alexandra Mirela in primul rand!!

Asa...Madutza_bra waw ...bravo Catalina!!A mea nu stie d'astea!I-am dat azi dimineata castronelul ei separat....si lua lingurita cu mancare si o flutura de sarea pe toti peretii...Tragic!!Cred ca m-am apucat cam tarziu sa o invat sa tina lingurita si sa manance singura...nu??.

Deea99 Exista alternativa de before/after school in english...dar nu e neaparat sa o duci zilnic ca poate costa mult...Poti opta pentru 2/3 sedinte saptamanale din cate am citit eu..
Uite aici un link:www.gradinitebucuresti.ro/harta-after-before-school-bucuresti" target="_blank">http://www.gradinitebucuresti.ro/harta-after-before-school-bucuresti.Sau vezi ca au diferite ateliere printre care si engleza intensiv care costa 100-150 ron.Vezi poate te intereseaza ceva din linkul pe care l-am pus...


Noi suntem in cautarea de cresa si greu dom'le greu...

Nu ne-am hotarat daca sa fie cresa sau bona suta la suta dar am votat asa:

Avantaje cresa:Socializeaza cu copiii,invata fel de fel de activitati,invata mai repede sa vorbeasca,sunt dusi in parc,pe la teatru,mai stiu eu ce...diverse activitati.Supraveghere video on-line.
Dezavantaje:am vazut ca la mancare nu prea e trecut pestele in meniu...si alt dezavantaj cu masa ar fi ca pana acum eu i-am dat numai de tara carne...dar nu e bai...
Mai multi copii la 2 oameni care au grija de ei..in speta 8-9.Nu mi-a raspuns nici din educatoarele de la cresele la care am fost...cand stiu ele ca trebuie pus copilul pt kk la olita...
Drumul dus-intors dimineata seara.

Avantaje bona:E 1 la 1.Adica un om are grija de un copil.Mancarea e facuta de mine.

Dezavantaje:Nu cred ca s-ar dezvolta psihic la fel de bine cu o bona ca la o cresa.
Mi-e frica sa las fata singura cu un strain fara sa vad ce face.
Pusul la tv mai multe ore pe zi.

Voi cu ce votati?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Deea si multumesc de pm. Am tot uitat sa iti scriu ca Rares o tot striga pe Anna a ta, zice A-na, a-na si am stat si m-am gandit si mi=am dat seama ca de a ta e vb.

Multumesc mult legat de raspunsul cu pasaportul. Ma interesez si eu ca nu as vrea sa il iau pe Rares cu noi si poate ii facem poze undeva, aici aproape. Dupa Paste trebuie sa ne mobilizam musai, dar pana atunci vacanta.

Eu vreau mare, imi place marea si cel mai mult pentru Rares mergem, sa fie prima intalnire a lui cu marea. Cand va fi mai maricel, vom merge si noi sa vizitam ca si mie imi place, dar acum nu.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Rhynna eu nu mi-as duce copilul la cresa. Atatea boli, asta ma inspaimanta cel mai tare si ma uit la mamici cu copilasii la gradi, mai mult acasa , decat la gradi. Eu votez pentru bona, dar poate gasesti una printr-o cunostinta sau de la o firma f serioasa. E nasol ca nu ai ajutor de la mama ta. Eu am cea mai mare incredere in mama sa il las pe Rares cu ea, ca mama e f calma, stie sa il ingrijeasca, ii canta, se joaca, fac tot felul de lucruri si Rares o iubeste. Acum decizia iti apartine.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Pai ce sa zic cu cresele...trebuie sa te duci cu niste examene inainte sa intri in colectivitate...si plus ca o duc la cresa particulara ...unde sunt cam 8-9 copii pe grupa...Doamnele de acolo au zis ca nu s-a imbolnavit nici unul de cand au inceput ei ...adica de cateva luni...ma rog pot sa ma si minta ca sa ma capete de client.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

mada si mandreeac aveti pm

Ally ce bunati ai gatit de ziua lui E....am intrat atunci si pe fb ,dar cu politista de S langa mine....m-a si luat tare ...hai zi repede mai vrei sa-ti vezi si alta prietena ca nu stau de tine
a vroiam sa te cert un pic...un mi-a placut de tine...in toate pozele tu te imbraci numai in culori inchise negru/gri...asa m-am ofticat cand v-am vazut in poza aia toti 3...mai mami dar esti asa frumoasa finutza si slaba si tot cu culori inchise....pai vrei sa pun pe tine
eu recunosc ca port inchise dar si arat...si cand vad poze cu mine asa imi pare rau..dar de tine chiar e pacat
am citit eu gresit dar ti ai zis ca ai o sora insarcinata? si ce e bb

la andreea am aflat ca o sa aiba o nepotica....

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)

Imediat cum ti-am citit postarea am intrat pe FaceBook sa vad ce poze am si cum am fost imbracata. Si ai dreptate mami, mai in toate sunt imbracata in culori inchise gen negru,gri...dar nu cu vre-un motiv anume. Imi plac mult non culorile astea + alb dar, in in garderopa mea foarte multe alte haine viu colorate si mai pline de viata. De exemplu cele de primavara-vara sunt multi colore si sunt si cateva mai negre,gri. Si in ciuda hainelor de pe mine eu sunt intotdeauna vesela si cu zambetul pe buze...foarte optimista si increzatoare.

S-a trezit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Rhynna apropo de cresa, si eu mi-am pus aceleasi intrebari in conditiile in care o am pe mama la o adica, care mai vine si mai da o mana de ajutor, daca e nevoie . totusi, avantajul cu socializarea, personal il vad ca fiind f mare si as vrea sa-l duc (desi fam. nu e de acord) chiar si numai cateva zile pe sapt.mai ales daca reusesti sa-ti permiti o cresa privata unde sunt mai putini copilasi/spravgehetor.
Am avut ocazia sa-l las singur vinerea trecuta (sub supravegherea unei mamici) cu mai multi copilasi o zi si l-am gasit total schimbat, mult mai cuminte, obosit (fusese altfel stimulat in relatie cu copilasii), de ziceai ca nu i al meu nici urma de scandal. cand suntem numai noi doi, e mamos, imediat vrea in brate, sa-i dau san, daca nu, tipa (nu se loveste inca, dar circul e tot pe acolo) si pt mine e o modalitatea de a-l creste mai independent. Mai ales ca eu-s slaba si ma pacaleste, nu reusesc sa ma impun, daca as fi si eu altfel ar sta situatia...in fine, asta-i parerea mea
v-am pupat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

rhynna si eu tot cu bona as vota
nu mi-as fi dus copilul la cresa
la cate boli sunt
acu stii faza
il poti duce si daca nu se imbolnaveste
il lasi daca nu iei o bona
la noi cumetrii din bucuresti asa au procedat cu finuta
au dus-o la una particulara cu putini copii
si tot a facut otite
ca era mereu cu muci si uite asa au ajuns tot la bona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

eu am promis ca intru da azi am facut vreo 3 feluri de mancare
si acu bag la calcat
si fac la treaba de cand m-am trezit
ca mama nu sta decat o saptamana si tre sa fiu gata cu toate si pt motul de dupa paste
mai am o camera de smotruit
si bucataria si geamurile de lucstruit
destul deci

ieri a fost o zi minunata
calduroasa si cu mult soare care mi-a indus o stare de super bine
de dimineata am primit cadoul de la strumph careia ii mai multumesc odata
am mers cu antonia intai la mall si am dat-o in masinute
si apoi am venit acasa si am iesit afara la plimbare cu tricicleta si cu carutul si cu petra si mama
spre seara a venit o finuta pe la noi
si uite asa a trecut ziua
totul a fost tare frumos si emotionant
am primit o groaza de telefoane
si multe mesaje pe net
acum ramane sa luam motul in saptamana de dupa paste
atunci va mai povestim cum ne mai serbam inca odata
voi incerca sa pun spre seara poze sa vedeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Cami, ma bucur ca va-ti simtit bine ieri! Daca vrei te ajut eu sa incarci cateva poze pe Picassa...abia astept sa va vad. Ce ai gatit bun astazi?Ca trebuie sa fac si eu de mancare maine dar nu mai am nici o idee care sa ma atraga. Sa poarte sanatoase fetele hainutele primite cadou.

Andreea, Strumpitz !

Mergi la inceput