La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna mamici si La Multi Ani srabatoritilor!!
rhynaL referitor la cresa vresus bona, eu deja i-am inscris pt la anul in Ianaurie la cresa de STAt:). Un coleg de serv al meu are baiatul acolo si mi-a pov ca este surprinzator de bine. Am citit si eu referinte si alte pareri pe net despre cresa asta. Daca se va dovedi ca nu e buna alegerea, nu-i mai duc si gata. Iau o bona sa o ajute pe mama cand voi incepe eu serv si gata. Dar marturisesc ca sper sa fie bine. Si eu m-am gandit la socializare si alte avantaje ale colectivitatii. In plus vreua sa incepem sa ne descurcam singuri cu copiii, sa o mai las pe mama sa respire putin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Andreea ce bandit e Rares....auzi la el o striga pe anna mea
miercuri am fost in parc la moghioros si m-am tot uitat dupa voi....am intrat pe la strand .pe aleea cu strandul in stanga si am mers pe la foisor doar doar o sa va vad pe aleile din jur..era soare si ff fuumos ..dar multi copii in parc de la gradi pana la liceu ...cu scoala altfel....tu pe unde te opresti de obicei???

a, si faza ca nu v-am zis....eu m-am dus mai devreme de ora 13 la cat iesea stefy (trebia sa ridic bursa) si am zis 1h sa o zabovesc prin parc...cum intru in parc o sun....ea buna mami.. ce sa fac suntem cu doamna dirigita-n parc....a ,da ! pe unde?....ca si eu tot in parc....mamaaaaa glumesti nu?/....nuuu....auzi nu veni sa ma cauti ca plec undeva cu doamna ,nu stiu unde....
vai ce m-am enervat si am inceput sa dau roata parcul,cu privirea...si chiar ii vad cum intrau in parc...o mai las 5minute..si ma duc dupa ei...mai fetelor, a facut o fata si s-a suparat pe mine..nici nu m-a bagat in seama...numai zic ca, cu sorasa nici nu s-a jucat/vorbit....chiar m-a deranjat....anna era in extaz..am lasat-o pe jos in ham..au plimbat-o niste colege ...tipa vocifera pe limba ei..nu mai stia ce sa mai faca inconjurata de atatia copii....si stefy nici nu si-a dat okelarii de soare de la oki...chiar am certat-o ....m-a deranjat tare mult atitudinea ei....acum voi ce ziceti am grsit eu ca m-am dus dupa ea???
dar chiar am crezut ca se va bucura..i-am luat geanta,geaca i-am cumparat apa ca era moarta de sete .ii sparsese un coleg ,in clasa ,sticla de apa iar ea de banii care-i avea si-a luat inghetata si a mai impurumutat o colega

Ryanna ms de link....acum nu stiu ce sa zic ..ca la mine e problema ca nu are cina sa o duca....de aceea vreau si meditator acasa....
acum nici nu am mai cautat..astept sa vad daca se intoarce din belgia o tipa care sta in domnesti...deci trece prin fata casei noaste....si sa vad daca mai are tot 50lei pe 2h....are si masina....e plecata de 1an jumate la nu stiu ce studii...stefy mergea la un club unde ea preda engleza..era in zona dar s-a desfiintat

legat de problema ta..cresa /bona....eu nu stiu cum sa te sfatuiesc ca pt amandoua am argumente pro si contra....dar legat de boli...asa e in colectivitate ...si fiind mica e mai greu...dar uite S nu mi-a racit nici macar nas infundat pana la 3,10 ani....chiar ziceam ca am un copil ff rezistent si cum am dus-o la gradi intr-o luna jumate era lemnsi asa am terminat gradi..tot racite.....insa de socializare nu am ce zice....plangea cand era racita ca vrea la copii..e altceva in compania lor..si a unui cadru specializat....
ma uit si la A ca de mica stie ca stefy e copil o privea altfel..ii zambea ,iar acum e topita dupa ea ...chiuie cand o vede..o imita ....si facand comparatie intre ele A mi se pare mai bine dezvoltata psihic decat S la varsta ei
si asta cred ca o pot spune si mamicile cu mai muti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

buna ziua, hop si noi!

Ally, Ailed, Madu, Strumphitza, Roxy, va multumesc pentru aprecierile referitoare la pozele de la motzzzz!

La multi ani sarbatoritelor de zilele astea: Petra si Alexandra!!! Sa cresteti mari si frumoase si sanatoase!!!

Eu inca nu am curaj sa-i dau lingurita in mana lui Cristi pentru ca face dezastru, arunca pe mine, pe masa, pe el...peste tot.

Noi iesim in fiecare zi si ne plimbam, azi a adormit foaarte greu pe zi, maraiala, si plans si tipat..nu mai stiam ce sa mai fac cu el. Caninii se vad fix sub gingie, se simte asa putin varful dintelui, dar mai e pana sa scapam.

Astept sa se trezeasca sa mergem la Carrefour sa mai luam una alta.Va pup, sa aveti o seara frumoasa!



Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Deea mami, eu mai vin in parc uneori, alteori ma plimb pe la mine aici. Daca stiam ca vii veneam si eu. Imi pare rau , mai vb si noi. Cand mai vii , da-mi un telefon si vin si eu , dar sa se faca vremea buna. Eu fac cam 20 de minute pana in parc si uneori nu vin, ca Rares nu prea are stare in carut si prefer sa il plimb pe aici, dar daca stiu ca vine cineva ma risc, nu de alta , dar e posibil sa car 13,5 kg pana acasa, daca nu mai vrea in carut, si ma desala.

Ally ma pupi, dar nu imi raspunzi la intrebare. Sa inteleg ca la voi e vremea frumoasa si esti astenica/? Glumesc mami, poate nu ai citit.

Cami hai cu poze noi mami, sa iti vedem si noi comorile. Auzi te ajuta Ally, asa ca nu mai scapi de noi.

Rhynna mami, eu doar mi-am spus parerea, acum nu stiu, nu am fost pusa in situatia de a alege, eu sunt mai panicoasa, mi-ar fi teama , dar daca e particulara, ar trebui sa isi dea mai mult interesul. APropo, cat costa?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally daca ai timp intra pe mess
si da-mi un buzz
sa imi pui tu pozele
,i-ai fi de mare folos
mercic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
eu sunt franta....azi am fost cu Anastasia in oras si de obosita ce era asa circ mi-a facut niciodata nu a facut asa. a vrut pe jos sa impinga ea carutul, apoi vroia sus, apoi iar jos apoi in brate....se maraia, plangea in gura mare....nu a reuist sa adoarma deloc, nu stiu ce-a avut....
apoi intr-un final, dupa ce am carat-o in brate si cu o mana impingeam carutul, abia mai mergeam, am pus-o plangand in carut si i-am dat biberonul cu papa si a adormit chiar cand am ajuns in fata blocului. sus am dezbracat-o asa prin somn si am pus-o in patut si a dormit 2,5 ore si s-a trezit foarteee bine si razand

eu cred ca ii mai iese ceva dintisori, prea roade tot ce prinde, baga degetele si le roade si pe alea, ma musca, se maraie...ea de obicei nu face asa. asa ca sigur iese ceva...asteptam.

merg imeiat s-o culc, fac si eu un dus relaxant si rog sotul sa-mi faca un masaj si ma culc direct.

rhynna asa-i , cresa are avantajul ca socializeaza dar dezavantajele sunt mai multe. eu nici nu vreau sa ma gandesc la cresa, este prea mica. bine, acum voi vedeti ce si cum...cum este acolo, conditii, copii....bona este mai scumpa, intr-adevar

deea asa-i, nu stiu ce-i stresul asta cu curatenie de Sarbatori ca si eu tot timpul fac curat si rastorn casa de Sarbatori fac poate mai amanuntit, dulapuri....

mandreeac si mie imi place marea, abia astept sa mergem, si eu tin neaparat s-o ducem pe Anastasia , este sanatos sa stea si ea pe nisip, aerosoli, aerul ala sarat...]

gata, nu mai am timp de stat. vorbim maine ca sunt obo.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am ajuns si noi la soacra, am adus si vantul si ploaia cu noi este si zapada pe dealuri a nins ieri toata ziua, s-a mai topit azi ca a fost mai calut dar nu toata si e asa frumos, la baza muntilor soare frumos, narcise inflorite si iarba verde verde cu oite si mielusei zburdand pe dealuri si sus pe dealuri zapada E cam frig, avea deja socrul facut focul in semineu, ma gandeam ca am gresit sarbatoarea, focul in soba si la Paste nu numai la Craciun acusi ma cheama la cina mama soacra cica azi se mananca peste ca asa e la ei , se mananca peste in Vinerea mare, Good Friday i se spune, nu stiam Piscoata de cand am intrat in casa numa dupa matze alearga in 4 labe are o viteza ametitoare dar si tinuta de manute vrea , si se maraie rau daca nu o lasi, nici mancarea in scaun nu a vrut-o ca se tot uita dupa motan si voia sa iasa din centuri sa se duca ea sa alerge motanul M-a rupt de spate desi i-am luat jucarii multe si walkerul dar nu vrea sa impinga la el deloc desi acasa il adora pur si simplu...


m-au chemat la masa, tre` sa plec

delia sper ca ti-a trecut supararea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

offfffffffff mai delia te imbratisez
te inteleg perfect

eu zic deea si delia sa le intelegeti si pe ele
ca altfel se vor inchide in ele
si nu va vor mai zice nimic
ele sunt mari
sunt domnisoare
si poate uneori le e jena
sa zica ca au o sora atat de mica
sau ca sunt mamoase
sau ca sunt mamele lor mereu dupa ele
stiti cum e cand sunt in gasca
sa nu rada unele de altele
sa nu zica, ca sunt sub fustita mamei
eu sunt obisnuita cu astfel de faze
la scoala sunt la ordinea zilei
mereu imi vin parintii si imi zic ca ai lor prunci acasa sunt in alt fel decat ii descriu eu la scoala
deea te-ai gandit ca poate sa fumeze
si poate se ascundea de tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

doamne strumphule da cate grade aveti voi pe acolo?
unde stau socrii ca nu am retinut exact?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, am spalat vase, am mai stans prin casa... si ma abtin sa nu mananc cartofi prajiti cu branza
Si la catolici cel putin vinerea nu papa carne si papa , peste... eu stiu ca vinerea e ful la pescarie in piatzaa

Mergi la inceput