La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

roxy- multumesc! cu banii...am senzatia acum ca banii nu au nicio valoare, sper sa treaca mai repede perioada asta!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Roxy multumesc mult

eu nu insist cu nu-ul ptr ca am impresia ca il golesc de importanta. si in plus nu ii pot descrie lumea atat de agresiva de nu are voie sa faca nimic.

fug ca vrea la somn :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

...asa..
Deci ieri m-am petrecut cat de cat!!!
Dar azi sunt franta de oboseala.Nu am facut de cat sa astrang prinb casa si sa imi fac baie.Am intrat repede sa va spun cum a fost prima saptamana...

PAi luni a fost oribil caci duminica noaptea David s-a pus pe urlat de la 3 dimineata,l-a durut un dintisor dar pana ne-am prins noi...s-a facut 6 ,ora mea de plecare la munca!!
Teea mama,eu ma trezesc la 05.15...deci este de 2 ori mai groaznic.

La fel ca Miki,parca nu mai stiam nimic si aveam mainile legate.
Vineri am fost libera.
David este ok cu soacra dar deja joia cd pleaca incepe un pic sa se supere...a inceput sa o placa prea tare..Se obisnuieste cu ea..In schimb sambata cd a venit pe la noi,nici nu a vrut sa o vada..statea numai dupa mine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna seara mamicilor!

La multi ani printesa Daria! Sa fii sanatoasa, voioasa si norocoasa si sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos! Mami sa va traiasca minunea si sa va aduca numai bucurii!

La multi ani floricica noastra, CAMI, sa fii sanatoasa mami si sa ai parte de tot ce mai bun alaturi de cei dragi! La multi ani si sotului Madutei si multa sanatate!

Deea pe la 10 30 am fost la biserica cu Rares, deci nu foarte devreme si asta dupa masa de fructe, pe care obligat fortat o papa, pentru ca si asa avem probleme cu constipatia.Mai o reclama, mai ne mai prostim, dar pe alea le mananca sigur. Asa frumos vb de sora ta, sa iti traiasca si sa fie sanatoasa! Exact asa unite suntem si eu si sora mea. Si la fel imi doresc sa fie si copiii mei(ca mai fac si eu unul), exact ca noi, foarte apropiate.Mami, in ultima perioada a fost sora mea cu mine , insarcinata in 31 de sapt si oboseste repede, asa ca iesim in plimbare prin imprejurimi.

Alexina iti tin pumnii pentru maine la munca, dar stiu sigur ca te vei descurca fara probleme. 2 fete frumoase.

Roxy Da ii botez surorii mele fetita si totodata noi le-am fost si nasi de cununie. Ai pm. pruncuta putin maraita.

Acum despre noi. Astazi am fost la biserica, l-am impartasit pe print si am stat si putin la slujba. A fost foarte frumos, mai ales ca incetase si ploaia.Am venit acasa, ne-am jucat, am papat, somnul de pranz si ne-am trezit, iar cel mai important este ca a papat si printul meu peste cu brocolli facut la furculita! Uraaaaamai greu, dar a papat si sunt mandra de el.

Apoi am facut 2 checuri,au venit sora cu sotul ei, am mancat , ne-am jucat si acum Rares doarme, tati e la un prieten sa vada meciul si eu calare pe calculator

Am stabilit vacanta plecam de pe 30 iunie pana pe 7 iulie la hotel Insula din Neptun. Ne-am luat garsoniera, sa am o bucatarioara, ca stiu eu mai trebuie sa fac ceva, mai incalzesc un lapte, sa am acolo. Nu de gatit(ca sper sa inceapa si pruncul meu sa pape ca un omulet, nu sa stau sa blenduiesc de imi ies ochii), dar cine stie. Sunt fericita si ma bucur ca un copil ca mergem la mare. E primul concediu la mare in 3 si sunt sigura ca va fi de vis. Si eu si tati suntem nerabdatori si deja vorbeam ce sa luam, cum sa luam, de parca plecam maine(vb aceea 2 copii cu un copil)

Va pup si va imbratisez pe toate cu mare drag.



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna seara fetelor
la multi ani florilor...
stunfiii multumesc de urariii. nu imi vine sa cred ce memorie poti sa ai. eu nici nu mai stiu cand am zis pe aici ca sunt catolica. multumesc frumos. sarbatori pascale fericite iti urez si eu ca am inteles ca sarbatoresti la socriii.
noapte buna mamici si pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

La multi ani Florilor noastre (Daria, Cami) si Florinilor!
sper ca ati sarbatorit frumos.
si noi am mancat o dorada ca baietii mari
Noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Seara buna!
Intru si eu repejor ca am restante:

La Multi Ani, Maria de ailed si surioara de dodo! Mami, sa fii sanatoasa, sa iti aduca numai bucurii si sa le vezi fericite si implinite!

Lalely, La Multi Ani! Sanatate si sa ai parte de tot ce iti doresti, inclusiv o fetita blonda si frumoasa ca tine, surioara David!

La Multi ANi, Daria de Irinuca, sa cresti mare si sa fii sanatoasa!

La Multi Ani de ziua numelui tuturor celor care purtati si nume de floare.
La Multi Ani, Cami!
La Multi Ani, Mada, pt sot!


Va pup! Noapte buna!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 24+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Multumim pentru felicitari! Va pupam pe toate.
Multumim si "vinovatei" care a schimbat titlul capitolului (o suspectez pe Strumph)

Va oferim tort (cu ciocolata, visine si nuci). Sper sa va placa. Sampanie, vin, cola

Noi am petrecut aseara pana tarziu, Daria s-a comportat exemplar. Pana la urma au venit mai multi decat s-au anuntat. 100 de persoane au petrecut alaturi de Daria. La ora 9 am trimis-o acasa cu mamaia si noi am mai stat pana la 2.
Cand am ajuns acasa am luat-o cu mine in pat ca era cam agitata, a vorbit in somn. Imi era cam mila de ea, cred ca a fost un pic stresata :(
Dimineata am fost la biserica si am impartasit-o.
Acum suntem la o petrecere de Florin. Sunt dupa 3 nopti de petreceri, viberi am fost la ziua unei prietene. Sunt terminata de oboseala

La multi ani Maria de Deli, Cami, Laley! Va doresc multa sanatate, ca-i mai buna decat toate. Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neeaaataaa

azi va serveste vlad cu cafeluta fierbinte si o feliuta de tort..si multe pupicuri
iubitul meu face azi 3 anisori minunati, cei mai frumosi ani pe care putea sa mi dea Domnul sa-i traiesc


alexina hai fii mai optimista..uite sa-ti spun un secret..pt mine serviciul a ajuns o relaxare, fizica si mintala..crede-ma ca pur si simplu parca ma reincarc pt cand ajung acasa cu trezitul, si eu ma trezesc f f devreme, uneori o tin lunga de pe la 3 noaptea cand incep plimbarile dintr-un pat in altul.. ai cu cine s-o lasi pe Teea, persoana de incredere, deci cea mai mare grija e rezolvata..restul se aranjeaza de la sine
roxy, e fain tare la complexul asta de care ziceam la mare..bucataria n-am folosit-o decat pt spalat/incalzit lapticul lui vlad, restul nu aveai nevoie ca era mancare din belsug..iar vlad desi nu avea decat 1 anisor si vreo 4-5 luni, manca cu noi de acolo mancare gatita..ii dadeam de regula ciorbita, erau zilnic vreo 3 feluri cel putin..si zeama cu ceva legume si putina carnita era suficinet pt el..in rest mai papa dimineata cascaval, branzica, legume, ou, fructe la pranz..deci ne-am descurcat super..nici eu nu m-as duce in vacanta sa gatesc
mandreac ma bucur ca v-ati hotarat, o sa fie minunat cu bebe mic la mare..sa descopere nisipul, apa, plimbarile seara pe malul marii...hmm, trebuie sa ma trezesc la realitate
LA MULTI ANI DARIA cu intarziere..sa-ti traiasca fetita Irinuka ce-mi place de voi, sunteti tare petrecareti


ce sa va mai zic de noi..copii sunt bine, acasa amandoi..
andra merge non stop, nu mai sta o clipa..si cand se plictiseste de luat totul la picior, merge asa plictisita dand din maini pe langa corp ca si cand eu ce sa mai fac ? e asa simpatica, imi vine sa o mananc..
vlad o sufoca cu pupicurile pana o face sa planga..o mai si necajeste..da vina pe ea la toate prostiile pe care le face el ce sa mai, fratiorii perfecti
aa, si nu-i tace gura o secunda..bai frate, vorbeste intruna..ne-a zapacit de cap, pana si tacsu care e muuult mai vorbaret ca mine a cedat nervos..cred ca a intrecut toata familia noastra la debit verbal...

va pup

Mergi la inceput