La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
Hristos a Inviat pentru cine sarbatoreste Pastele azi, cei catolici si de alte confesiuni si religii! dyadya de la iasi parca e catolica si Antguess din cate stiu eu si din cate imi amintesc

Va pup, revin mai tarziu

Si de la noi!Asta uitasem, multumesc Strumph!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CE POARTA NUME DE FLORRRRRRRRRRIIIIIII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:



LA MULTI ANI, DARIA!!!




La multi ani, Maria!!!


La multi ani tuturor celor cu nume de flori!!! (CAMI, sotul Madutzei)


Vad ca se discuta despre prostioarele specifice varstei piticilor si pedepse; eu nu o pedepsesc pe L, m-am gandit sa o pun in patut cand am treaba la bucatarie (nu drept pedeapsa, ci pentru siguranta ei, dar urla prea tare, deci este exclus), mai ales cand am treaba la cuptor, unde s-a fript deja o data pana am ajuns eu sa o iau cu mainile pline de aluat ca framantam ceva, dar nu va ganditi ca a bagat la cap ca e BUBA si i-a fost invatatura de minte!
Si acum tot la cuptor da navala
Ea e foarte incapatanata si perseverenta si daca e ceva interzis mai abitir face
La noi e NU categoric cuptorul, aragazul (trage de butoane si umbla la ele, le invarte, ca deja ajunge la ele si mi-a aprins si aragazul odata de mirosea a gaz si nu stiam de unde - deh, e din ala rudimentar), prizele, TV-ul (e pe masuta joasa de TV si trage de el sau mai vrea sa-l loveasca cu cate o jucarie din cand in cand ) si ghetele de la intrare care sunt bune de ros, mai ales cand sunt mizerabile (cu cat sunt mai pline de noroi, cu atat sunt mai gustoase ).

Mi s-a uscat gura tot zicand NU E VOIE si degeaba, dar eu insist, o iau de acolo; la noi nu merge distragerea atentiei cu jucarii sau alte activitati, ca are tinere de minte pitica si chiar si dupa 5 minute dupa ce am antrenat-o in alta actiune daca plec, ea face stanga imprejur si isi reia activitatea interzisa
Are atata tenacitate ca ma termina




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Hello

In primul rand La Multi Ani fluturasilor:

Daria de irinuca05
Iustin Gabriel de kmy_black



Noi am terminat masa de "pranz" cu peste,cartofi prajiti si mujdei si acum ma pregatesc sa imi fac "bagajul"pt ziua de maine
Vad ca nu numai eu am intrat in butoipe acest subiect...asta e ,trebuie sa ne obisnuim
Cititnd din urma am vazut ca nu numai eu ma confrunt cu nervii si mofturile Teei. In acest caz tind sa cred ca e o perioada prin care trec toti bbii. hmmmmm sunt si ei micuti si nu stiu cum sa se faca remarcati. Si eu am observat ca daca nu o bag inseama si nu ii dau nas cand se enerveaza ii trece repede.

Mai am de recuperat cam tot acest capitol.
Am intrat in principal sa va salut,sa va doresc o Duminica frumoasa si mamicilor care stau acasa 2 ani sa le amintesc ca au facut o alegere minunata

Mada,miki- apropo de ce ati discutat in cap trecut...si eu tot pe sal din 2008 ma duc. la noi au fost inghetate salariile in 2010 cand sa primesc si eu marire, apoi am ramas gravi si am stat acasa un an si acum salariul meu se duce pe rata la msina,asigurare si benzima pana in Baneasa

hai va puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor?

acum am ajuns si noi acasa, plecati de azi dimineata si pe ploaie si pe jos am fost la ai mei la un bors si un peste bun
cand am plecat picura putin, era luminat afara si pe drum ne-a prins o ploaieee.... dar deja o luasem pe o scurtatura si era cam mult de mers pana la o statie de autobuz asa ca am mers pe jos mie imi place prin ploaie numai ca m-am facut fleasca la papuci.
am avut si circoteca pe drum asta ca sa nu ne plictisim... Anastasia vroia in brate, nu vroia pelerina de ploaie peste caurt, tipa si o dadea jos, era si obosita ca era ora de somnic dar nici nu vroia sa doarma...
eee...pana la urma a adormit si am ajuns repede la ai mei dar s-a trezit, bineinteles ne-a adus tata cu masina si a adormit in masina. acum doarme in patut, am transferat-o eu usor

sa urez si eu La multi ani, Daria de irinuca!
La multi ani, Maria de ailed!
La mutli ani, lalely!
si La multi ani! tuturor ce poarta nume de flori


lalely ma bucur ca esti binedispusa asa si trebuie. o sa se obisnuiasca David cu timpul, ce sa faca dragutul. iti simte lipsa si cand vii este normal ca sta calare pe tine

mandreeac sa foloseasca Rares sanatos toate lucrusoarele cumparate voi botezati bebelina surorii tale, nu?
da, chiar astept sa-mi trimiti pe PM daca gasesti vreo oferta ceva.

ama ma bucur ca ne-ai scris despre voi si eu la fel incerc sa nu zic NU la orice. o iau de acolo, o duc in lata parte si daca se intoarce tot la lucrul unde nu are voie, mergem in alta camera, ii distrag atentia. oricum, la varsta asta ei chiar nu inteleg mare lucru, degeaba le zicem noi. dar totusi, este bine sa le zicem ca asa prind idee usor, usor..ce este bine si ce nu.

yvy daa, au o tinere de minteeee...asa face si Anastasia , se intoarce tot acolo unde nu are voie si eu iar o iau. cateodata tine figura, cateodata nu.... la aragaz nu are ce cauta, in bucatarie evit s-o las dar mai nou s-a prins si deschide singura usa ca este glisanta. cand nu am nimic pe foc o las, oricum ea merge numai in picioare acum. cand o sa mearga si Larisa numai in picioruse o sa fie mult mai usor, o sa vezi. ce comica ai fost cu ghetele... sa fie cat mai murdare...pai atunci sunt mai gustoase

deea ce chestie cu Stefy...de ce s-o fi suparat ? nu te-ai mai dus niciodata dupa ea? i-o fi fost rusine ca ai mers dupa ea desi ea este 'mare', stii cum sunt copii astia...sa nu vada colegii ca vin parintii dupa ei dar chiar era cu diriginta ? nu stiu ce sa-ti zic, chiar nu ma pricep la chestiile astea cu copii mai mari. sper sa va intelegeti, sa vorbesti cu ea

ailed ma bucur ca te-ai calmat, sa zic asa si ttrebuia sa papi cartofii aia, atata te mai abtii....

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

La multi ani tuturor celor ce poarta nume de flori!
Sa ne traiti,sa fiti fericite/fericiti si sa aveti o zi minunata!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki suna bine ce zici tu acolo de apartamentele acelea. desi eu la mare si in concediu as prefera hotel si sa nu gatesc dar daca mergem cu Anastasia trebuie sa gatesc pentru ea ca doar n-o sa-i dau zoaiele alora, vorba vine.

ama este o dulceata puiuta si o bucalata este o scumpa

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Multumim de urari fetele!
Azi am fost in oras cu familionul, Maria si-a luat tricouri noi si frumoase....am fost si am amncat... am mai luat pt bb finu un pulovaras si o jachetutza... ca nu luasem nik cu maneca lunga
ce parere aveti daca ii scot funda dintr-o parte merge la baiat pt botez? http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/hr/en/zara-S2012/190049/631900/cap%2Bwith%2Bbow%2Bat%2Bthe%2Bside

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Ca mamica cu multi baieti in dotare zic ca merge sapca cu o conditie sa-i iei repede funda jos sa nu prinda aroma de fundita.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


ce comica ai fost

ailed este super sepcuta. merge de baietei daca-i dai fundita jos

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina maine incepi si tu munca... iti doresc o noapte linistita si odihnitoare. bafta sa incepi cu bine. este si normal sa te simti asa, am mai spus, eu nici nu vreau sa ma gandesc la treaba asta.
vai ce de bani aruncati si la tine pe aia, pe aia, pe aia....
asa este, toti bebeii trec prin asemenea perioade, au si ei nervii lor, personalitatea lor

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua

Sau deja e seara in ro si eu m-am trezit acum ? deh... la noi aici sus la munte a plouat toata ziua si a fost intunecat, acum s-a mai luminat putin da nu mult, acusi o da iar cu ploaie

A mancat de am pocnit la pranz si acum ma odihnesc, am hranit si piscoata si am pus-o la nani , deja doarme de o juma de ora si eu ma dau pe net e cam maraita, ii iese un dintisor dreapta jos, nu are febra dar are nervisori de numa numa -am bagat o doza de un homeopat nou de nu l-am folosit pana acum dar vad ca si-a facut efectul super sper sa fie bine si sa nu se trezeasca la noapte urland, ca azi noapte numa bine m-am pus la nani si am adormit, pe la miezul noptii ce-i drept ca am stat si am jucat fel de fel de jocuri in fata focului din soba s-a trezit si ea pe la 1 urland, am mufat-o sa nu trezeasca toata casa si am psu-o la loc, s-a trezit la 6 jumate si nu a mai vrut sa doarma dupa ce a supt, deci eu mi-s cam chiauna iar dar las ca odata e pastele in an nu ? pentru mine de 2 ori ca sarbatoresc si Pastele ortodox duminica viitoare dar o sa fiu acasa la mine si nu in deplasare si o sa fie mai bine

Tre` sa ma laud ca aseara am cumparat biletele de avion si facut rezervarea la hotel pentru o mica vacanta, adica un weekend prelungit de ziua mea in Iunie!!!!!!!! super, abia astept, nu mai e mult, e dupa casa si ziua mea vrabia malai viteazu`... ca mai e mult pana in iunie, dar sunt happy ca am pus punct la mocosheala mea de ma tot uitam dupa cai verzi pe pereti si gata, aseara am batut in cuie si vacanta asta

Alexina bafta maine si ma gandesc la tine pupici si la balerina , astept pozici noi cu voi da ?

Roxy, mi-a placut de circoteca voastra, cum ai spus-o si a mea face la fel cu copertina de ploaie de la carut, si aici ploua ceva deh... se vor obisnui ei cred, daca nu ... circoteca sau stat in casa


Niam niam, fac si eu ca Sophia cand ii e foame , mie mi-e doar pofta, ma duc pana jos sa vad daca s-a servit desertul, are ceva bun soacra pregatit

Diseara la cina nu stiu ce a pregatit soacra dar eu de dimi am facut o salata beouf si abia astept sa ma infing in ea putintel, am luat o lingura dupa ce am amestecat tot si e bunaaaaaaaa am facut maioneza de casa si avea soacra oua de la o mini ferma de prin vecini de pe aici cumparat si aveau galbenusul asa de galben si a iesit o super maioneza

Gata ma duc ca v-am innebunit cu ale mele

Mergi la inceput