La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:


Buna seara

Imi pare rau ca pana acum nu am reusit sa mai intru De cand ne-am mutat avem musafiri intr-unaaaa. A venit si mama, ma pregatesc si de servici(incep luni) iar acum ne-am ocupat si de liste/cumparaturi ptr Paste si motul Teei.

Nu am apuca sa citesc nimic din urma insa voi citi azi.

Vreau sa urez tuturor fluturasilor care au implinit 1 anisor in ultimile zile un calduros LA MULTI ANI, sa fie sanatosi,voiosi si plini de noroc in viata!

Zilele trecute am intrat si intr-o mica depresie ca incep munca, efectiv imi venea sa imi dau cu ceva in cap ca nu am optat ptr 2 ani. Ma uit la Teea si ma buseste un bocet....
Nu am chef de nimic si ma prost-dispune orice.


Teea e o scumpica, ii este frica inca sa mearga singura insa de manuta face ture-ture. Impinge toata ziua un iepuras ( care are rosti) prin casa, in continuare nu vrem fructe pasate dimineata. E foarte priceputa in toate si te imita imediat. Ii plac copii de nu mai poate si deja incep tonele,nervii si mofturile cand nu vrea ceva.
Nu stiu cum sa gestionez situatii de genul asta daca nu o las sa faca ce vrea ea imediat plange si se enerveaza si ma impinge cu o putere fantastica. Nu sta sa-i schimb pampersul,nu sta in scaunul de masina etc.
E o cuminte si o scumpa in rest....poate asa fac toti copii dar eu nu stiu ce sa fac ...sa o cert? sa nu? voi cumprocedati?
Nu vreau sa devina un copil razgaiat si sa faca ce vrea ea cu mine si cu tacsu'

Maine pregatim un peste ca tot sunt floriile si ma pregatesc de servici. V-am spus ca incep la 8 deci treb sa plec la 7.15 de acasa ...deci ma trezesc la 6.30???? SUPER

Trec la citit ca mi-a fost dor de voi

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac buna ideea cu elasticul..., multumesc pt sugestie cu sapca, o sa iau vesta de la costum, cu mine sa vad daca merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina treci tu si peste asta!.. uite si Miki si Lalely au inceput...eu una cand Andra face mutre fara motiv... ma fac ca nu o aud...o ignor si ii arat o jucarie ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

maine nu cred ca am timp sa intru asa ca nu vreau sa raman restanta:
LA MULTI ANI DARIA!
Sa fii sanatoasa si fericita!
La multi ani de ziua numelui Camelia!
La multi ani tuturor sarbatoritilor de maine, soti, copii, parinti, bunici etc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!!
LA MULTI ANI MARIA DE AILED!!! zic si aici deci sper ca ai citit ieri pe mess...sa porti cu placere noile hainute..si sper sa nu te citeasca Stefy ca te-ai inoit ca ma manacna....ma tot invita-n afi si ea ,dar eu nu am inca timp.....si imi si zice ca nu ma costa nimic ca are banii din bursa....saptamana asta clar trebuie sa o duc si pe ea la shoping

LA MULTI ANI LALELY!!!!! sa ai parte de multe bucurii si impliniri langa baietii tai!

DARIA uite ca si tu ai ajuns sa urci prima treapta in lumea asta agitata!!! Iti doresc sa ai parte de tot binele din lume si cararea vetii sa fie dreapta si fara obstacole!!!!!

LA Multi Ani CAMELIA!!!!! sa fii fericita langa fetele si sotul tau!

LA MULTI ANI ,TUTUROR CARE PURTATI NUME DE FLORI!!!! IMI vine-n minte sotul lui Mada....MADA sa -ti traiasca sotul
LA MULTI ANI SI CELOR DRAGI VOUA!!! SA SARBATORITI FRUMOS AZI!!!! si vremea sa fie bune oriunde va aflatila bucuresti cam nor

LA MULTI ANI SI PT SORA MEA DRAGA!!!! Sa mi traiesti surioara si sa ramane la fel de unite toata viata...
am o sora tare buna si asa unite as vrea sa-mi fie si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

acum va poftesc la un 3in 1
il servesc cam pe graba ca vreau pana se trezeste gangurik sa spal aragazul un pic si pe jos prin bucatarie ..mi se anuntase mniste invitati cu scrumbia-n traista....eu nu prea am chef ..dar poate se rezgandesc ca vad norul

Andreea ...ca am frunzarit un pic pe aici....nu am crezut ca nu vii zilnic in parc
cand stateam pe v.oltului veneam cu stefy in fiecare seara pe jos si tot pe jos mergeam acasa....dar ai dreptate daca raresu nu mai vrea in carut ,te rupe....
cand mai vin o sa-ti dau de veste
ce bine ca mergi la impartasit....A nu se trezeste asa dimi...dar poate ajung cu ea miercuri mai pe la 10-11 ca stiu ca miercuri se impartaseste multa lume

Cami te-ai dus cu gandul prea departe...cum sa fumeze doamne fereste..sunt niste copii de 10-11 ani..doar stefy are 12ani ca am dat-o traziu la scoala....si inca sunt asa inocenti..unde sa fumeze la locul de joaca intr-un tobogan

pup toate fetele...ma duc sa apuc sa fac ceva ...ieri am umblat creanga ...am plecat cu autobuzul in oras ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Citat:
citat din mesajul lui ama22

mandreac :))) la mine Nati deja s-a prins cu nu e voie la unele chestii. si de ex cand prinde un minut ca nu e pusa portita, o si zbugheste spre scari. si rade de se ineaca nu alta, ca si cum ii fac in ciuda la mami acum :))) imi vine sa o mananc! efectiv imi face in ciuda.




Exact asa face si Ilincuta mea. Cand ma vede ca vin in urma ei baga viteza si ma topesc toata cand aud manutele alea cum lipaie grabite nevoie mare.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




ahhhh, lipaitul de palmute pe parchet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Cred ca gunoiul este jucaria preferata a tuturor copiilor. Usile de la dulapurile din bucatarie le-am legat cu elastic, sa se deschida cat sa pot umbla eu in ele, dar nu suficient si pentru bebe. In situatii dramatice in bucatarie ( ai ceva pe foc, aluat care nu poate fi lasat balta sa distragi atentia bebicului) eu am folosit cu mare succes slingul. Bebe e satisfacut ca e in brate, vede mult mai multe ca e sus, mama are mainile libere si poate lucra. Pedeapsa nu cred ca are vreun rost la varsta asta. Incercati de asemenea sa pastrati nu-ul rostit autoritar doar pentru chestii cu adevarat periculoase.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


te-as pupa pentru mesajul asta

si eu pastrez nu-ul autoritar ptr chestii foarte grave (de genul cuptor incins).
Nati a mea nu mai sta in sling (noi mai avem un pouch -slingul fix- ptr urgente maxime) si eu cand fac chestii periculoase (cum zicea tu cu apa clocotita) o iau in brate o duc in living si ii dau o carte sa o rasfoiasca (asta este activitatea ei preferata, nu zic ca este solutia ptr toti bebelasii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

multumesc delia pt felicitari
da e si ziua mea de nume azi
cameliile sunt flori f frumoase

deea eu vb din ce vad la noi la scoala
sunt inocenti acasa
ti-am mai explicat
multi dintre ei se schimba radical cand vin in colectiv
uneori atat de mult ca parintii isi dau seama prea tarziu
si se indeparteaza de ei
si uite asa din una in alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

La multi ani Daria!!! Sa cresti mare sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor! Irinuca asteptam cinstea, sa va traiasca fetita !

La multi ani de Florii tuturor ce poarta aceste nume si Hristos a Inviat pentru cine sarbatoreste Pastele azi, cei catolici si de alte confesiuni si religii! dyadya de la iasi parca e catolica si Antguess din cate stiu eu si din cate imi amintesc

Va pup, revin mai tarziu

Mergi la inceput