La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

La multi ani Maria! sa cresti mare sanatoasa si sa fii o buna surioara pentru Dodo Delia sa va traiasca fata frumoasa si tu sa vii cu cinstea cati ani face ? Cred ca 8 daca imi aduc bine aminte?

La multi ani Lalely! sa fii iubita si implinita alaturi de familia ta

Ma bag la nani, se trezise piscoata si cat a supt ea un pic eu am tastat pe telefon urarile ca sa gasesc cinstea cand ma trezesc mai tarziu







Multumesc frumos!!!
Dragutza ca de obicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetelor,va poftesc la o feliuta de tort egiptean si un suc de portocale...azi imbatranesc si eu.

Nu am apucat sa intru caci acum cu serviciu ajung numai seara la 19.00 acasa si nu stiu ce sa fac mai intai..David ma trage numai de pantaloni si vrea cu mine,prin casa tb sa strang..ce sa mai...Este destul de greu!!

Dar nu ma plang azi...poate maine..

Azi vreau sa fiu vesela si nu ma intristeze nimic!!!Asa ca va poftesc la petrecere daca doriti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LALELY LA MULTI ANIIIIIIIIIIII
MULTA SANATATE MAMICO
si lasa greutatile
ca esti doar la primul bebe si se va obisnui cu vremea

[b]DELIA LA MULTI ANI MARIEIIIIIIIIIIIIII
SA FIE LA FEL DE FRUMOASA SIO CUMINTE CA SI PANA ACUM
SI SA ISI BUCURE PARINTII[/b]
apropo ce cadou i-ati luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI LALELY multi ani frumosi de acum inainte la fel cum a fost acesta care tocmai a trecut
bun tortuletul, multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

La multi ani sarbatoritelor de azi - mamici si fluturasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Multumim de urari fetele!
Azi am fost in oras cu familionul, Maria si-a luat tricouri noi si frumoase....am fost si am amncat... am mai luat pt bb finu un pulovaras si o jachetutza... ca nu luasem nik cu maneca lunga
ce parere aveti daca ii scot funda dintr-o parte merge la baiat pt botez? http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/hr/en/zara-S2012/190049/631900/cap%2Bwith%2Bbow%2Bat%2Bthe%2Bside

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani Maria! SA fii sanatoasa, voioasa si norocoasa! Mami sa va traiasca fetitele si sa va aduca numai bucurii! Sa poarte sanatoasa Maria tot ce i-ai luat! Eu zic ca merge sepcuta aceea, e f draguta!

La multi ani Lalely! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta! foarte buna tratatia!

Miki inca sunt in cumpana unde sa mergem. Am mai gasit un hotel Insula din Neptun! Sa ma hotarasc cu sotul sa vedem ca si astia au garsoniere si apartamente cu bucatarioara!

Azi am fost si noi la mici cumparaturi, i-am luat lui Rares 5 body-uri, ma rog pe astea ni le-a platit sora mea, o sepcuta, niste incaltari pentru casa, o pereche de bermude si cam atat, ca nu prea e buget, daca vrem si vacanta, avem si botez , vin si sarbatorile.

Apoi trebuia sa mergem la socrii, dar soacra a plecat de acasa, asa ca am fost pe la sora mea si am ajutat-o sa pregateasca masa si sa faca un tort, apoi am mai iesit la o mica plimbare si am venit acasa, i-am dat lui Rares sa pape, l-am imbaiat si apoi nani, ca era tare obosit. Acum ma duc sa ma intind si eu in pat, ca ma simt tare obosita.

Maine se anunta urat afara, vreo 15 grade, dar as vrea sa mergem pana la biserica sa il impartasim pe prunc si apoi venim acasa, papam un peste si vedem ce vom mai face.

Strumphy da mami, a fost frumos, 24 de grade, dar de maine incep ploile(care voua va lipsesc, asa ca ti le trimit cu mare drag)si temperaturile scad excesiv pentru vremea asta.

tuturor si o zi de duminica linistita va doresc. Sa mancati peste.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Multumim de urari fetele!
Azi am fost in oras cu familionul, Maria si-a luat tricouri noi si frumoase....am fost si am amncat... am mai luat pt bb finu un pulovaras si o jachetutza... ca nu luasem nik cu maneca lunga
ce parere aveti daca ii scot funda dintr-o parte merge la baiat pt botez? http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/hr/en/zara-S2012/190049/631900/cap%2Bwith%2Bbow%2Bat%2Bthe%2Bside

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Ca mamica cu multi baieti in dotare zic ca merge sapca cu o conditie sa-i iei repede funda jos sa nu prinda aroma de fundita.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ama22

mandreac :))) la mine Nati deja s-a prins cu nu e voie la unele chestii. si de ex cand prinde un minut ca nu e pusa portita, o si zbugheste spre scari. si rade de se ineaca nu alta, ca si cum ii fac in ciuda la mami acum :))) imi vine sa o mananc! efectiv imi face in ciuda.

mami de Natalia - 11.04.2011





Exact asa face si Ilincuta mea. Cand ma vede ca vin in urma ei baga viteza si ma topesc toata cand aud manutele alea cum lipaie grabite nevoie mare.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Cred ca gunoiul este jucaria preferata a tuturor copiilor. Usile de la dulapurile din bucatarie le-am legat cu elastic, sa se deschida cat sa pot umbla eu in ele, dar nu suficient si pentru bebe. In situatii dramatice in bucatarie ( ai ceva pe foc, aluat care nu poate fi lasat balta sa distragi atentia bebicului) eu am folosit cu mare succes slingul. Bebe e satisfacut ca e in brate, vede mult mai multe ca e sus, mama are mainile libere si poate lucra. Pedeapsa nu cred ca are vreun rost la varsta asta. Incercati de asemenea sa pastrati nu-ul rostit autoritar doar pentru chestii cu adevarat periculoase.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput