La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

mandreac :))) la mine Nati deja s-a prins cu nu e voie la unele chestii. si de ex cand prinde un minut ca nu e pusa portita, o si zbugheste spre scari. si rade de se ineaca nu alta, ca si cum ii fac in ciuda la mami acum :))) imi vine sa o mananc! efectiv imi face in ciuda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia mamica si imi pare asa rau ca te-a suparat sotul tau, dar totodata m-a amuzat ce intelegea el. Am ras chiar, sa nu superi pe mine.

Deea mamica. Eu te sfatuiesc sa ii explici lui Stefy ca a gresit, ca nu trebuie sa se simta prost daca voi sunteti cu ea. Stiu ca vei gasi cuvintele potrivite si ea va intelege.

Roxy maine ma voi hotari unde mergem si iti trimit oferta si tie pe pm sa vezi. pe Anastasia maraita,

Va doresc un week-end minunat, nu stiu daca apuc maine sa intru ca o sa tot fim plecati si la cumparaturi si la socrii.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ama22

mandreac :))) la mine Nati deja s-a prins cu nu e voie la unele chestii. si de ex cand prinde un minut ca nu e pusa portita, o si zbugheste spre scari. si rade de se ineaca nu alta, ca si cum ii fac in ciuda la mami acum :))) imi vine sa o mananc! efectiv imi face in ciuda.

mami de Natalia - 11.04.2011





Ce haioasa e. Hai ca m-ai facut sa rad, mi-o si imaginez.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ama22

poze am aici cateva http://www.flickr.com/photos/8264324@N03/sets/72157629073687688/with/6800710852/

putine :) o sa mai pun

mami de Natalia - 11.04.2011





e o dulceata si o scumpa. Sa va traiasca!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Cami sunt tare scumpe si parca sunt trase la indigo, asa de bine seamana. SA va traiasca mandretile de fete!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

La multi ani Maria! sa cresti mare sanatoasa si sa fii o buna surioara pentru Dodo Delia sa va traiasca fata frumoasa si tu sa vii cu cinstea cati ani face ? Cred ca 8 daca imi aduc bine aminte?

La multi ani Lalely! sa fii iubita si implinita alaturi de familia ta

Ma bag la nani, se trezise piscoata si cat a supt ea un pic eu am tastat pe telefon urarile ca sa gasesc cinstea cand ma trezesc mai tarziu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


azi fac cinste, ca e ziua Mariei!
Strumph, multumesc mult de urari!
Andreea, nu ma supar ca si mie mi se pare amuzant... dar m-a amarat el ca s-a suparat pe mine... el cand se enervraza incerc sa-l calmez si sa o dau pe glume... el nu stie sa faca asa cand ma acidulez eu...ci pune paie pe foc... in fine a trecut azi ne veselimmm!
LA MULTI ANI LALELY
Sa fii sanatoasa, sa fii fericita , sa te bucuri de puiutul tau si sa-i faci o fratioara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI MARIA delia, sa-ti traiasca frumusetea de fata, sa fie sanatoasa si norocoasa..si cuminte doar cat trebuie

mandreac, ai dreptate cu all inclusive-ul...am uitat, ce sa fac ma lasa memoria..e demipensiune, seara e doar a la carte, dar crede-ma ca nu prea mai intra nimic, eram ghiftuiti..doar un desert sau o salata mai reuseam sa savuram seara..in rest mi s-a parut civilizatie, plin de copilasi si voie buna..si vreau sa cred ca s-au imbunatatit conditiile de acum 2 ani..
la noi ar fi singura solutie ca la hotel n-am cum sa stau cu amandoi intr-o camera de hotel..aici in apartament e altceva, plus bucatarie cu tot ce=ti trebuie..

va doresc o sambata frumoasa ca de maine vin ploile..

noi azi dupa pranz mergem la muzeul satului la un program de pictat oua, pt parinti si copilasi..abia astept sa ne coloram

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

buna

La multi ani Alexandra Mirela ,fluturas de Mary!!!
La multi ani Maria,surioara de Dodo!!!
mamici sa va triasca printesele ,sa creasca mari,sanatoase si cuminti!!!
La multi ani sanatosi si fericiti Lalely !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`na ziua!

ppfffiiii ...nu mai spune nimeni nimic? toate lumea e pe afara cred, trebuie sa fie frumos in ro? aici la noi e frig si urat, a plouat toata noaptea si piscoata mea iar s-a trezit la 4 ca deh, si-a schimbat locul si eu dupa ce am pus-o la loc in patut nu am mai putut dormi, am readormit pe la 5 jumate cred si la 6 jumate s-a trezit mandra, i-am dat sa suga, am pus-o in patut, adormise si ma duc la baie cand revin ea era sus la bara patutului si chicotea e chioara de somn am pus-o iar in pat si i-am mai dat sa suga putin in speranta ca readoarme, a supt un pic si apoi a s-a ridicat si sarea in pat peste tac`su s-s dus si somnul meu si a lui Nick si sunt chiauna, am bagat o gramada de cafea pana acum

Ailed sper ca aveti o zi frumoasa si ti-a trecut supararea pe domnul sot

Rhynna eu ii vorbesc in engleza cand suntem noi doua acasa si tati e la munca, dar in ultima vreme ii spun cam mai mult pe engleza desi imi doresc sa stie si romana, ca la varsta asta fiind asa mici le e mult mai usor sa invete 2-3 limbi consecutiv, pentru ca nu trebuie sa traqduca dintr-o limba in alta, cum fac eu, din gandesc in romana si o spun in engleza de asta se si spune ca e bine ca fiecare parinte sa ii vorbeasca copilului fiecare in limba nativa, ca ei prind usor , si fac diferenta, stiu ca mami ii spune in romana si tati in engleza... deci cum spneam, cand sunt eu cu ea numai ii spun in romana, cand e Nick ii spun in engleza ca sa inteleaga si sotul, desi a inceput sa prinda si el romana , o intelege din ce in ce mai bine dar numai nu o vorbeste, ca e jale si rad de el si nu mai spune nimic cand il pun sa repete ceva dupa mine ma stric de ras dar vad ca se straduie sa invete cantecelele mele ce i le cant piscoatei in romana , cu romana lui stricata dar canta si imi place ca isi da interesul chiar ieri vorbeam cu soacra ca ar trebui sa ii vorbesc mai mult in romana decat o fac, sa invete bine nu numai asa pe sarite... dar am vazut ca pricepe deja amandoua limbile... cand sunt cu ea ii dau comenzi , ii vorbesc, o cert si bla bla in romana si imi raspunde la actiuni, de exemplu eu plec ind ormitor la mine si ea ramane la ea si ii spun hai la mami aici si vine fuga fuga sau cand coboara scarile ii spun sa se intoarca sa se tina bine si se uita la mine si se intoarce si le coboara singurica, desigur eu in spatele ei gardian... sau cand ii spun hai sus, sa mergem... ridica mainile in sus ...si exemple ar mai fi, si tot comenzile astea in engleza le stie ca i le spun si eu si nick pe engleza si le stie si raspunde foarte bine.... am emotii cand o incepe a vorbi si o sa le amestece si stalceasca , mi-e frica de chestia asta, ca o sa isi dea drumul al vorbit mult mai tarziu fata de copilasii care stiu numai o limba , adica parintii vorbesc in casa numai o limba, ca nu e sigura pe ce limba sa spuna, de asta spun sa insist sa ii spun numai si numai pe romana, cand e chiar si Nick acasa si in preajma noastra, dar ...na, mai vedem... inca nu spune nimic de genul ce am auzit de la unele mamici de pe aici ca spun copii lor, haide, pa, apa si alte cele.. a mea spune mama clar si cu adresa , ba de la bravo si co co de la cucu bau si am atat, restul sunt consoane si vocale amestecate si nu le pricep, o sa iasa un talmes balmez cand o amesteca romana cu engleza cand ii spun in engleza ceva si nu vrea sa priceapa o intreb daca nu a inteles si trebuie sa ii spun in romana ca sa nu mai faca nu stiu ce prostioara si se uita pe sub ochi la mine sau cu coada ochiului hai ca m-am intins, sper ca ti-am satisfacut curioazitatea

Ma duc sa ii dau papa la piscot si apoi nani ca o aud ca se maraie pe jos cu tac`su, l-a rupt de spate cat l-a invartit prin toata casa



Mergi la inceput