La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Vladutz!Sa fii sanatos si norocos!Si stiu eu ca o sa-ti bucuri mult parintii
Miki, sa-ti traiasca ! Sa fiti sanatosi cu totii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neatza si de la noi!

LA MULTI ANI, VLAD!!!
Miki sa fie sanatosi copilasii tai si sa va aduca multe bucurii!!!

Eu sint chiauna de somn... m-am uitat aseara cu consoarta la filme pana pe la 3 dimineata (nu stiu ce o fi fost in capul meu) si pitica a dat trezirea la 6:30

Deci...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Hey, da ec e cu linistea asta aici ??? pffuuu.... nu se mai lauda nimeni cu nimic ? haideti ca nu am ce citi si soacra nu are subiecte de discutie tare interesante, same old...same boring yawnnnnnnn

La multi ani Vladut de miki !! sa traiesti si sa cresti mare sanatos si sa fii norocos!!!

Irinuca, te-ai trezit ? ti-ai baut cafeluta ? pai ia atunci, vezi ia masuri, astept poze de la petrecere avea sa spun cumatrie ca la cate persoane ati fost m-ai descoperit cu titlul, si eu care voiam sa nu se afle

Yvyana , cata cafeluta ai baut pana acum ? eu vreo 3 s-a trezit si mandra mea de 3 ori numai abia astept sa ajung acasa la mine sa doarma si ea in patutul ei iar si sa nu se mai trezeasca

Ailed cum a fost la party ieri ? i-a placut Mariei ? poze ne arati ?

Mada tu cum stai cu stocul de cafea ? cred ca dupa atata petrecere ieri inca iti revii ? hai sa ne mai spui de voi cum a fost la manastire?

Yasmi da ce faci , ai intrat in silenzio stampa? hai la o barfa mica sau esti busy cu gradinaritul ?

Dyadya sa stii ca am o memorie de elefant anul trecut parca ai spus, nu mai retin exact, dar mi-am adus aminte ca esti catolica si pentru voi a fost ieri Pastele

Gata trancaneala, ma duc sa termin valizele de impachetat, adica de aruncat tot in ele si ura si la gara, adica la masina si plecat sper sa nu stam 5 ore blocati in trafic pe autostrada, dar precum e zi libera oficiala pentru toata lumea, si merge fiecare la casa lui de pe unde a petrecut, si ploua des si marunt, ma astept sa am ce ma plictisi in traffic jams pe autostrada, plus la intrarea in Londra

Pupici si ne auzim mai pe seara dupa ce ajung acasa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Strumphy am baut o cafea si un ness

Fetelor am venit din parc cu L si m-am intristat vazand cum o mamica isi abuza baietelul de vreo 3-4 anisori
El vroia sa faca pipi si se tot maraia si eu trecand cu carutul pe langa ei am vazut-o cum il brusca, dandu-i pantalonasii jos si il ameninta: "Nu ti-e rusine, asa vorbesti tu cu mama ta, ca iti dau una peste gurita acum!" (si PAC!!! i-a dat una peste gura nu stiu cu ce o suparase ca abia se auzea, saracul, scancind), si dupa ce il loveste ii zice: "Vezi ca te pun sa bei tot pisul asta acum, picatura cu picatura!" (WHAT???) si in timp ce ii ridica pantalonasii si baietelul suspina de zor ii zice: "Iti scot dintisorii astia unul cate unul, sa te doara, ai auzit?" si ii mai da o palma peste fundulet.
Nu va spun cum mi s-a strans sufletul in mine auzind-o si am grabit pasul ca imi venea sa plang de mila copilasului, care se smiorcaia de zor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Strumphy am baut o cafea si un ness

Fetelor am venit din parc cu L si m-am intristat vazand cum o mamica isi abuza baietelul de vreo 3-4 anisori
El vroia sa faca pipi si se tot maraia si eu trecand cu carutul pe langa ei am vazut-o cum il brusca, dandu-i pantalonasii jos si il ameninta: "Nu ti-e rusine, asa vorbesti tu cu mama ta, ca iti dau una peste gurita acum!" (si PAC!!! i-a dat una peste gura nu stiu cu ce o suparase ca abia se auzea, saracul, scancind), si dupa ce il loveste ii zice: "Vezi ca te pun sa bei tot pisul asta acum, picatura cu picatura!" (WHAT???) si in timp ce ii ridica pantalonasii si baietelul suspina de zor ii zice: "Iti scot dintisorii astia unul cate unul, sa te doara, ai auzit?" si ii mai da o palma peste fundulet.
Nu va spun cum mi s-a strans sufletul in mine auzind-o si am grabit pasul ca imi venea sa plang de mila copilasului, care se smiorcaia de zor!




Ce cretina. Bietul copil.
Adica inteleg ca iti pierzi calmul, ca obosesti, whatever, dar sa iti treaca chestii din astea prin cap cu scos dinti si baut pi$%t...chiar si doar la nivel de amenintare.
Eu m-am luat de una care isi batea copilul (am oprit-o adica) si rezultatul a fost ca s-a pus ea pe plans, explicandu-mi de zor cat de nedormita e. I-am raspuns ca si eu dorm de 1 an maxim 4ore legate si a dat-o in alte tampenii "poate dumneavoastra sunteti mai calma". Nu, poate domnia mea s-a gandit de doua ori inainte sa se puna pe facut copii.

Am trecut printr-o dupa amiaza foarte stupida, pe aceeasi tema oarecum. Am luat pranzul cu niste colegi / colege nu foarte apropiati - era un pranz de serviciu. Una din tipe s-a plans continuu de copilul ei.....mai mic ca al meu. Ca e oribil, ca e grroaznic, ca nu mai are viata din cauza sa, ca s-a saturat, ca nu ar mai trece prin "cosmarul asta", ca il uraste si tot asa.
Mi se albisera degetele de cat am strans de marginea scaunului.

Uite de aia imi sfatuiesc eu prietenii fara copii sa astepte. Sa mai stea, sa se mai plimbe, sa mai invete, sa se gandeasca, sa nu se grabeasca. Nu e nimic mai groaznic decat o femeie care nu isi doreste de fapt sa fie mama si un copil care e considerat vinovatul in ecuatie.

In alta ordine de idei, salutari tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

salutare fetele!

intru si eu sa semnez condicuta, cred ca nu mai au loc absenteleliniste si pace pe aici vad...

somleac - mami multumesc de intrebarea din capitolul trecut parca, suntem bine.gogo e super activa, merge tinuta de o manuta, singura inca nu se indura.facem pa, arata ca ea este rebeca, ca are un an (exersam ca mai e putin :D ),arata nasul, dar nu al ei.se pregateste sa-i sparga un dintoc de sus, poate ne prinde anul cu 3 dintoci...in rest prostioare mici si marunte, trage tot de prin casa, inclusiv oale, capace ....are o putere ceva de speriat.eu nu mai apuc sa intru, zilele astea n-am apucat nici sa deschid calculatorul...am inceput curatenia de paste si zilele astea trebuie sa incep si pregatirile,cumparaturile pentru ca pe 15 ii luam turta fetei

la multi ani tuturor sarbatoritilor de zilele trecute, fluturasi si mamici(lalely) si celor de astazi!!!

va pup pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

me again

am uitat sa zic si eu la multi ani tot cu intarziere tuturor celor care poarta nume de floare!prin urmare...la multi ani, sa ne traiti cu numele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Strumphy am baut o cafea si un ness

Fetelor am venit din parc cu L si m-am intristat vazand cum o mamica isi abuza baietelul de vreo 3-4 anisori
El vroia sa faca pipi si se tot maraia si eu trecand cu carutul pe langa ei am vazut-o cum il brusca, dandu-i pantalonasii jos si il ameninta: "Nu ti-e rusine, asa vorbesti tu cu mama ta, ca iti dau una peste gurita acum!" (si PAC!!! i-a dat una peste gura nu stiu cu ce o suparase ca abia se auzea, saracul, scancind), si dupa ce il loveste ii zice: "Vezi ca te pun sa bei tot pisul asta acum, picatura cu picatura!" (WHAT???) si in timp ce ii ridica pantalonasii si baietelul suspina de zor ii zice: "Iti scot dintisorii astia unul cate unul, sa te doara, ai auzit?" si ii mai da o palma peste fundulet.
Nu va spun cum mi s-a strans sufletul in mine auzind-o si am grabit pasul ca imi venea sa plang de mila copilasului, care se smiorcaia de zor!




doamne fereste.... nu imi vine sa cred ce citesc...
eu nu cred ca reuseam sa trec pe langa ea fara sa ii spun ceva. groaznic. mi s-a facut inima cat un purce. dupa ce a am citit mi-am luat ingerasu in brate si l-am pupacit tot. nu pot sa imi imaginez o astfel de mama.oare de ce astfel de femei pot face copii si altele care isi doresc copii atat de mult nu ii pot avea??


apropooo o sa mai am un nepotel sau nepotica isi doresc parintii ca mai au un baietel de 6 ani. sunt asa de fericitaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

fetelor am si eu o intrebare, profit de timp ca e vremea urata si gogo doarme

dintre bebeii vostri merge vreunul pe varfuri? a mea cam da...ma gandesc ca de la premergator...o fi cazul sa-mi fac griji?s-o indrepta o data cu mersul singura??? voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

fetelor am si eu o intrebare, profit de timp ca e vremea urata si gogo doarme

dintre bebeii vostri merge vreunul pe varfuri? a mea cam da...ma gandesc ca de la premergator...o fi cazul sa-mi fac griji?s-o indrepta o data cu mersul singura??? voi ce ziceti?

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


F posibil sa fie de la premergator. Ia o masinuta din aia fara pedale, ajuta sa paseasca pe toata talpa.

Mergi la inceput