Clasa PREGATITOARE 2012-2013 (7)

Clasa PREGATITOARE 2012-2013 (7) | Autor: nicolstoy

Link direct la acest mesaj

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Deci luni se afiseaza...

Ma steseaza si pe mine rau de tot toata mega-schimbarea asta cu pregatitoarea in scoli, cu toata nebunia asta cu inscrierile, cu scolile arondate sau nu etc etc Si nici macar nu suntem pt anul asta... o sa intru in focuri de abia la anul, si peste 2 ani (deci 2 ani la rand o sa ma agit)

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria



Nu poti decat sa speri ca se vor mai limpezi lucrurile.Nebunie la inscriere tot va mai fi...cred

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Monica, pe Filip il inscriu acum in clasa I, la anul urmeaza Georgia la pregatitoare, ai retinut bine e in 2007. Acum am depus dosarul in etapa a 2-a si daca nu prindem loc stau pana la sfarsit fie ce-o fi ca eu am nervii tari, sa vedeti voi de n-o sa vina ei sa-mi dea sa-mi aleg unde vreau sa-l dau.

Eu nu cred totusi ca anul viitor va mai fi asa nebunie. O sa mai fie peste cativa ani, cei care sunt anul asta clasa a V-a sunt prima generatie care fac si a IX-a tot in cadrul ciclului gimnazial, ala o sa fie iar un an cu doua generatii pe acelasi numar de locuri, si de fapt incepand cu anul ala tot asa va fi. Chiar sunt curioasa daca autoritatile stiind cu cativa ani inainte vor face ceva. Am o banuiala ca se vor misca la fel ca si pana acum, dar vor avea grija sa arunce vina unii pe altii si toti pe parinti si profesori.



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Merci pt raspuns! Multa bafta sa prindeti scoala dorita!

Iti dai seama ca tot un ultimul moment o sa miste ceva astia de la minister (ref. la ce ai spus tu), asa fac mereu... Pe bune, am si impresia ca le si place sa creeze valva, sa lase lucruri neclare....

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Bine ca dau conferinta lui Frunzaverde .... si nu de la min. educatiei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Dar de unde este? Dupa nume pare a fi de la mediu

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Bine ca dau conferinta lui Frunzaverde .... si nu de la min. educatiei....



Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

De la PDL. Si s-a dus la PNL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

A fost si la mediu, am ras pe seama lui.

Cik 98% dintre copii s-au inscris.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

A fost si la mediu, am ras pe seama lui.

Cik 98% dintre copii s-au inscris.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Cica unde? Adica am sanse in etapa a IV-a??? Ar mai fi 11 locuri pentru etapa a IV-a.
Uau....nu pot sa cred... Pentru Bucuresti ai auzit ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Unde 11 locuri? La nivel national era vorba. Eu am repetat ce-a spus o duduie la RTV sau realitatea, nu mai retin, intr-un stand up, da nu pot sa iau de bun ce-a zis ca sunt incredibil de tute fatucile astea, nu documenteaza nicio stire.
Mai zicea ceva de o diferenta de vreo suta de mii de copii nerecenzati, dar oricum ar exista locuri si pentru ei, ca ministerul a prevazut mai multe locuri

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Cautand ceva despre conferinta de azi am gasit un articol mai vechi, despre stat la cozi 12 ore in prima zi a etapei a doua (la 174)...wooow, o mamica declara ca s-a dus la scoala centrala in prima zi si i-au refuzat din start dosarul, desi erau suficiente locuri, iar la comentarii un tata povesteste cum a mers doua zile la rand la 88 etc. http://www.gandul.info/news/cozi-de-peste-12-ore-la-inscrierea-in-clasa-pregatitoare-si-clasa-i-ce-sa-mai-speram-unde-sa-mergem-acum-spaga-s-a-triplat-9419109
In finalul articolului se spune ca dupa prima etapa au fost inscrisi 79% din cei recenzati, deci eu as spune ca tot ce declara ei este ca procent din ce au recenzat....asa ca azi probabil ce a auzit Androix era: 98% din cei recenzati, s-au inscris in primele 2 etape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Unde 11 locuri? La nivel national era vorba.


14 locuri nu 11, am gresit eu. 14 copii recenzati si neinscrisi. La scoala la care ne luptam noi sa intram (194). Asta ar insemna cam 10% din locurile totale. Scoala este foarte cautata asa ca-mi inchipui ca cine a vrut sa se inscrie la scoala s-a inscris deja din prima etapa, nu asteapta etapa a III-a.

Mergi la inceput