Cel putin 10 kg jos (7)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Dimineata un iaurt si acum maninc o salata cu mozzarela ,masline si un pic de friptura.Sint moarta de foame!Trebuie sa fac ceva sa nu mai sar mese ca vin acasa si vad numai mincare in fata ochilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

dulcetica, clar trebuie sa te organizezi, nu este ok asa.

eu azi :

MD: 2 felii paine integrala cu icre de crap preparate in casa + rosie
Pranz: omleta din 2 oua + o bucata brabza feta + 1 rosie
Gustare: inghetata- facuta de mine, din iaurt+fructe padure+miere
Cina: salata - salata verde+ridichi+castraveti+ friptura miel


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Dulcetica,

Eu am primit ca sfat de la nutritionista sa nu las mai mult de 3 ore intre mese si Niciodata si a subliniat asta, sa nu sar peste o masa- mi.a dat ca exemple de chestii lejer de avut la birou oricand: iaurt mic ( nu degresat, normal)' mar, migdale. Daca vad ca nu am timp pt pranz. Orice pune metabolismul in miscare. Si eu procedam la fel ca tine si eram f dezamagita ca nu slabesc, iar in weekend repuneam si putinul dat jos de luni pana vineri. Pt cazul meu toate sfaturile ei au functionat desi eram tare neincrezatoare ca pot da jos cu 5!! Portii pe zi, 3 mese si 2 gustari versus strategia mea cu 2 mese si multa foame
Doar ca ritmul slabirii a fost f f lent, iar in a doua luna am fost tentata sa renunt caci am avut o perioada lunga de stagnare. Cu pastele si astea 10 zile in State probabil voi stagna iar mult timp, dar macar e stagnare.



Editez ca am vazut ca si Lulu a intervenit, las totusi mesajul poate e de folos cui gandeste ca nu are timp sa gateasca sau sa cumpere chestii speciale, eu am primit exemple la indemana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Eu azi am zi libera asa ca mi.am putut controla meniul, destul de aproape de ideile expuse mai sus, pe care din pacate nu le pot respecta mereu, uneori tentatii prea mari, alteori lipsa de vointa

Md o felie paine prajita cu branza topita si un ou fiert
G juma de mar mare
P cereale (carate special din Ro) cu o banana
C nu stiu, depinde unde voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

Eu azi am zi libera asa ca mi.am putut controla meniul, destul de aproape de ideile expuse mai sus, pe care din pacate nu le pot respecta mereu, uneori tentatii prea mari, alteori lipsa de vointa

Md o felie paine prajita cu branza topita si un ou fiert
G juma de mar mare
P cereale (carate special din Ro) cu o banana
C nu stiu, depinde unde voi fi

Bianca

Te admir cit esti de temperata.Banui ca nu esti cu familia?
Am fost si eu saptamina trecuta la Istanbul si am pus 1,5 kg.M-au terminat cu mincarurile lor.
Distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Multumesc, sunt rabdatoare mai mult, am inteles ca la cat am exagerat pana acum nu pot sa mai am vreodata rezultate rapide. Si īntre.adevar sunt singura, cu serviciul. Am stiut ca in anumite zile nu ma scoate nimeni la masa si ca sa nu bag ca in alti ani ciocolata si biscuiti mi.am luat cereale, acum sunt la gustarea 2, imi plac f mult cerealele dar nu tin de foame prea mult...
Iar la cina sunt invitata de o colega care se aniverseaza azi, si ea e la dieta planul e sa māncam peste si salata, dar nu sunt excluse surprizele la fata locului...

La Istanbul chiar nu aveai sanse, eu cred ca voi evita concediu in Turcia pana nu ma stabilizez la o greutate mai jos, macar īnca 3 kg.
Ca strategie in general aplic pasii marunti, am gresit o zi, a doua zi nu ma pedepsesc total sa fac foamea, aleg doar o masa la care sunt conforma si o tin asa pana simt ca pot sa fiu mai moderata, 2 mese corecte din 3. Imi ia aprox o saptamana sa m#259; corectez relativ total. Si doar daca sunt corecta cam 10 zile la rand se simte la cantar, altfel doar la haine. Fac 39 ani luna urmatoare, se pare ca atat poate sa faca metabolismul meu fara sport sau miscare /mers pe jos deloc deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Arturicii, ce faci? Sper doar ca esti ocupata, nu ne.ai parasit, asa.i?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Buna!
Dimineata un iaurt si acum maninc o salata cu mozzarela ,masline si un pic de friptura.Sint moarta de foame!Trebuie sa fac ceva sa nu mai sar mese ca vin acasa si vad numai mincare in fata ochilor.

dulcetica


Deja o multime de tipuri de alimente combinate la modul nefericit.Preferabil salata cu friptura.........la trei ore dupa,mozarela si fara masline..10masline sunt cat patru felii de paine


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza! Si o saptamana excelenta va doresc!

Am cautat dieta Rina prin calculator si nu am gasit-o, cred ca nu o mai am, la mine a fost o poveste acum vreo 3 ani cu Rina, de atunci am dat-o uitarii.
Deci, poate cineva sa-mi trimita dieta? Daca se ofera cineva trimit pm cu adresa de mail. Multumesc!

In rest ce faceti? Slabiti de zor? Eu nu prea... Bat pasul pe loc de prea multa vreme, asa ca imi trebuie un imbold.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu slabesc in continuare..ieri la carbo am mancat pizza cu sos de rosii la 12,la 5 ppaste cu sos de rosii seara cioco...perfect.M-am obisnuit asa de tare ca mi se pare normal sa mananc asa.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput